İnsanın en sevdiği - Rus armonika 2019

İnsanın en sevdiği - Rus armonika 2019 İnsanın en sevdiği - Rus armonika

İnsanın en sevdiği - Rus armonika

Akordeonun Rus olması gerçeğinden şüphe yok. Sonuçta, halk festivallerinde düşündüğümüz araç budur. Seni dans ettirir ya da ağlar. Eskiden düğünün ayrılmaz bir özelliği vardı. Ancak günümüzde bile, olağanüstü sesi ve uzmanları üzerinde herhangi bir müzik eseri gerçekleştirdiklerini bilenler var, çünkü armonika için notlar hala yayınlanıyor.

akordeoncu Rusça

Nereden çıktı?

Ancak bu aletin kökeni ilginçtir.tam olarak Rus değil. Bu konuda birçok görüş var. Onu üreten ilk ustanın Almanya'da yaşamış olduğu söyleniyor. Ancak, ülkemizdeki orijinal Rus akordeonisinin Tula ustası tarafından yapıldığı kesindir. Ancak, örnek için, fuarda satın alınan yabancı bir model aldı. Zanaatkârlar tarafından desene göre Rus akordeon yeniden oluşturuldu. Ve ülkemizde olduğu kadar sevilen bir yer olmadığı için bu aletlerin üretimi 19. yüzyılda yavaş yavaş arttı.

Nasıllar hoşlanıyor?

Tula harmonica aslen basittek sıra. Yani, sağ ve sol yarısında sadece bir düğme sırası vardı. Yavaş yavaş, enstrüman daha karmaşık hale geldi ve iki sıra haline geldi. Bunu diğer şehirlerde nasıl yapacağımızı öğrendik. Ve herkesin uyum sağlamaya çalıştığı Rus, bireyselliğini kazandı. Bunu yapmak için, mümkün olan her şekilde süsleyin. Enstrüman üzerinde ne tür bir dekor yapıldığına göre, hangi alanda yapıldığını tam olarak söylemek mümkündür.

Aletin yapısı

Herhangi bir akordeon, farklı olarak görünse de, aşağıdakilerden oluşur:Düğmelerin bulunduğu iki yarım kabuğun üzerinde. Sağ klavyede oynamak üzere, akordeon bir melodi çalar, solda ise parçaya bağlı olarak bas veya akorları çıkararak eşlik eder. Akordeonun ortasında Rus kürkü var. Onların yardımıyla, aracın dillerine etki eden havanın içine pompalanması gerçeğinden kaynaklanıyor. Körükler hareket ettirildiğinde, armoniler ve düğmenin sesi var.

akordeon için notlar

Gerçek aşk

İlginçtir ki, bu insanların sevgileriakordeon için notları olup olmamasına bakılmaksızın çalınan alet. Melodi kulaktan aldı ya da bir müzisyenden diğerine geçti. Bu nedenle kendi kendine öğretilen şey Vasily Terkin'in A. Twardowski'nden geldi. Bu araçla birlikte yürüdüğü tüm savaş. Armonilerin, savaşçıların savaş ruhunu yükseltmek amacıyla özel olarak öne gönderildiği bilinmektedir. Sadece 1941 başında yaklaşık 12.000 araç gönderildi. Sonra cephedeki numaraları arttı. Smolensk'te, yazarla birlikte ölümsüzleştirdiği anıtta bile, akordeonunu elinde tutuyor.

Hafızayı kaydet

Bunun onuruna başka anıtlar da vararaç veya bununla ilgili insanlar. Saratov'da hiçbir şey için değil, akordiyonist için bir anıt. Sonuçta, bu şehirde 1870 yılında üretmeye başlayan araçlar benzersiz hale geldi. Bay N. Korelin atölyeyi açtı ve birkaç yapım aşamalı olarak ortaya çıktı.

İlk harmonilerde, süslemesiz basit,Sese odaklanmak, ama yavaş yavaş vücudunu farklı renklerde boyamaya başladı, vernikle kapladı. Araçlara olan talep harikaydı, bu yüzden zamanla el sanatları üretimi sanayi haline geldi. Harmony kitle üretmeye başladı. Maalesef, zamanımızda Saratov armonileri fabrikada durdu. Bu yavaş yavaş Sovyetler Birliği'nin çökmesine yol açtı. Ama yetenekli genç ustaların çalıştığı yeni bir atölye var. Ülkemizin tarihine olan ilginin yeniden canlanması nedeniyle tekrar popüler hale gelen Saratov armonilerini üretiyorlar.

Tula armonika

Geleneklerin devamı

Bu enstrümana olan ilginin söndürülmemesi veBizim zamanımızda, “Oynat, Uyumlu Çal!” adlı teletiğin varlığını kanıtlıyor. Ülkemizin genişliğinde bir akordeonun ne kadar popüler olduğunu, bu enstrümanda kaç kişinin hala oynadığını ve hatta daha fazla dinlemeyi, hüzünle ve onlarla neşe içinde olduğunu açıkça göstermektedir. Programın ilk sayıları 1986'da yapıldı. Ne yazık ki, G.Zavolokin programının ilk sunucusu bir araba kazasında öldü. Ölümünün yerinde (Novosibirsk - Ordynskoye yolunun 95 km) bir anıt var. Gennady'nin oturduğu, akordeon dizlerini tutan bir tezgah. Yanında bir kedi oturdu. Zavolokin'in davası, çocukları Anastasia ve Zakhar tarafından devam etti.

Satılık zamanımızda en çokher türlü armoni. Hem ülkemizde hem de başka ülkelerde üretilmektedir. Akordeon pahalı mı? Fiyat, oluştururken hangi malzeme ve dekorun kullanıldığına bağlıdır. 17.000 ve 300.000 ruble değerinde aletler bulabilirsiniz. Sevgili olanlar profesyonel müzisyenlere uygun olacak. Sadece müzik öğrenecek olanlar, yeterli modeller ve daha basit.

uyumlu fiyat

Müzik okullarının dikkati çekmektedir.Bu karmaşık aracı ustalamak isteyen çocuklar. Sonuç olarak, birkaç kuşakta Rus mızıkalarına olan ilgi azalmayacak ve unutulmaz ezgileriyle zevkle dinlemek mümkün olacak.

İnsanın en sevdiği - Rus armonika 2019

İnsanın en sevdiği - Rus armonika 2019

Related news

 • Aktobe (Kazakistan) şehri: tarih, idari yapı, manzaraları. Kentin mimarisi
 • Skypea kayıt yapamıyorum: ne yapmalıyım
 • İşletme maliyetlerinin sınıflandırılması
 • Mutfak-stüdyo orijinal tasarımı
 • El-Kâbıd isminin anlamı ve özellikleri

 • İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika


  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika

  İnsanın en sevdiği - Rus armonika