İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 2019

İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 2019

İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 20 24.02.2019, 00:20

İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir? Benzer cihazlar artıları ve eksileri

Güzel bir mutfağın her metresi hayalleri,son teknoloji ile donatılmış. Bu nedenle, birçoğu, er ya da geç, indüksiyon ocaklarını elektrikten ayıran soru ortaya çıkar. Bugünkü makaleyi okuduktan sonra, her iki tabakanın temel avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edineceksiniz.

İndüksiyon yüzeylerin özellikleri

Bu tür ürünlerin kullanıldığı gerçeğine rağmenAvrupa ülkelerinde büyük popülerlik, yurttaşlarımız arasında çok popüler değiller. Bu, bu tür yüzeylerin tehlikeleri ve dezavantajları hakkında çok sayıda efsane ile açıklanmaktadır. Gerçeklikle ortak bir şeyleri olup olmadığını anlamak ve indüksiyon ocak ile elektrik arasındaki farkın ne olduğunu anlamak için bu tür plakaların tüm avantajlarını dikkate almanız gerekir.

indüksiyon ocak elektrikten farklıdır

Benzer çalışma yüzeylerinin güvenliğisayısız çalışmalarla doğrulanmıştır. Bu nedenle, geleneksel bir saç kurutma makinesinin çalışması sırasında yaratılan elektromanyetik alan, indüksiyon paneli çalıştırıldığında gerçekleşenden neredeyse yüz kat daha fazladır. Böyle bir tabakta yemek pişirmek için alüminyum ve emaye de dahil olmak üzere hemen hemen tüm yemekler için uygundur.

Levhanın çalışması sırasında ısıtma gerçekleşirkullanılan kaplar, panelin kendisi değil. Bu yanık ve bulaşma riskini en aza indirir. Ek olarak, modern modellerin çoğu, üzerinde uygun çapta bir bulaşık makinesi bulunmuyorsa cihazın açılmasına izin vermeyen ek bir güvenlik sistemine sahiptir.

İndüksiyon yüzeylerin dezavantajları

Yukarıdaki bir dizi rağmenavantajları, bu tür panoların bazı dezavantajları vardır. İndüksiyon çubuğunun elektrikten ne kadar farklı olduğunu daha iyi anlamak için, bu yönü daha ayrıntılı olarak incelemek gerekir.

elektrikli ocak, indüksiyondan farklıdır

Ne yazık ki, her model mümkün değilFırın, bulaşık makinesi veya bulaşık makinesinin üstünde yer. Bu nedenle, satın almadan önce, cihazın bulunduğu yeri dikkatlice seçmelisiniz.

İndüksiyon ocağı için satın alınması gerekmektedirferromanyetik özelliklere sahip yemekler. Sonuçta, üzerine bir tava koyarsanız, tabanı mıknatıslanmamışsa işe yaramaz. Bu tür levhaların suyla yıkanmayan özel deterjanlarla temizlenmesi tavsiye edilir. Ayrıca, bu cihazlar şeker girişinden korunmalıdır.

Elektrikli modellerin avantajları

Bu gibi plakalar yaygın olarak dağıtılırülkemizin toprakları. Popülerliğe göre, gaz analoglarından daha aşağı değildirler. Elektrikli ocak ile indüksiyonlu ocak arasındaki farkı anlamak için avantajlarını daha ayrıntılı olarak incelemeniz gerekir.

indüksiyon ve elektrikli ocak farkı

Bu tür cihazların ana avantajları atfedilebilirgeniş bir tasarım ve renk çözümleri yelpazesi. Bu çeşitlilik sayesinde, mobilyaya ve mutfağın genel stiline mükemmel şekilde uyan seçeneği kolayca seçebilirsiniz.

Elektrikli yüzeylerin temizliği kolaydırgeleneksel deterjanlar kullanarak. Oldukça hızlı ve düzgün ısıtılmışlardır. Ek olarak, artık termal etki, hazır yemeklerin sıcaklık rejiminin korunmasına izin verir.

Elektrikli ocakların dezavantajları

Diğer ürünlerdeki gibi, bu modellersadece avantajlar değil, aynı zamanda dezavantajları vardır. İndüksiyon ocakını elektrikten ayıranın daha iyi anlaşılması için, ikincisini daha ayrıntılı olarak incelemeniz gerekir.

indüksiyon ve elektrikli ocak farkı

Bu tür plakaların sahip olmadığı belirtilmelidir.Tekneli. Eğer bir sıvı fazlası yanlışlıkla üzerine sıçradığında, tüm çalışma yüzeyine yayılacak ve temizliği ek sıkıntılar getirecektir. Ayrıca, şekerin mevcut olduğu maddelerin yutulmasından korunmalıdırlar.

Elektrik panelleri bir ağırlık sınırlaması var,onlar dayanabilirler. Buna ek olarak, bu tür ürünlerin normal çalışması için, kapların çalışma yüzeyi alanı ile karşılaştırılabilir olan bulaşıklara ihtiyacı olacaktır.

İndüksiyon ve elektrikli ocaklar: fark

Sadece iki modelin de şebekeye bağlı olması gerektiğini unutmayın. Bu cihazlar arasındaki temel fark onların çalışması ilkesidir.

 Indüksiyon ocak elektrikten farklıdır

Farklı olanlarla ilgilenenler içinelektrik gelen indüksiyon ocak, o tencere değil olsa bile, ikincisi ısıtılabilir bulmak için zarar vermez. Teleskopik kılavuzlar, konveksiyon, ızgara veya kilitleme gibi ek seçeneklerin kullanılabilirliği konusunda, her iki versiyonda mevcuttur.

Sonuç

Tüm temel nüansları incelediğimizde,Hem indüksiyon hem de elektrikli soba, sadece iş prensibinde değil, aynı zamanda fiyat arasındaki fark da aynı derecede iyidir. Her iki türdeki cihazlar da özerk, gömülü ve masaüstüne ayrılmıştır. Bu nedenle, her tüketici tüm gereksinimlerini karşılayan en uygun modeli bulabilir. Ancak, temizlik için zamanları olmayan meşgul ev hanımları, ikinci seçeneği seçmek daha iyidir, çünkü bu ürünlerin özel bir bakıma ihtiyacı yoktur.

Ayrıca, elektrik panelleri çok daha ucuzindüksiyon modelleri. İlk çeşit, 220 dolar için satın alınabilirse, o zaman ikincinin fiyatı en az iki katıdır. Güvenlik ve ekonomi ile ilgili olarak, indüksiyon panelleri satın almak daha karlı, çünkü daha verimli ve daha az elektrik tüketiyorlar.

İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 2019

İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 2019

Related news

 • Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi
 • Çok İzlenen Videolar
 • Parkinsona Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm Nedir
 • Kuzu Tandır Kebabı Düdüklü Tencerede Videosu
 • Ünlü şarkıcıdan rekor bağış

 • İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 74

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri


  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 49

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 33

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 1

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 48

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 98

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 18

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 31

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 80

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 55

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 39

  İndüksiyonlu ocak ve elektrikli ocak arasındaki fark nedir Benzer cihazlar artıları ve eksileri 6