Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 2019

Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 2019
21.09.2019

Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 97

Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsin'in İlk Yardımcısı

1990'ların en ünlü politikacılarından biriVictor Ilyushin. Bu adam Boris Yeltsin'in ilk yardımcısıydı ve şüphesiz onun üzerinde ciddi bir etkisi oldu. Birçok fotoğrafta Viktor Ilyushin başkanlık ailesiyle birlikte mühürlendi.

ilyushin viktor vasilevich

Gençlik yılları

Ilyushin Viktor Vasilievich 4 Haziran'da doğdu1947 Sverdlovsk (şimdi Yekaterinburg) yakınlarındaki Nizhny Tagil şehrinde. Babası bir metalurjistti. Yeltsin’in gelecekteki ilk asistanı kariyerine 1965’de Nizhny Tagil Metallurgical Combine (NTMK )’de basit bir tesisatçı olarak başladı. Ural Politeknik Enstitüsü akşam departmanında yavaş yavaş, "Elektrik tesisatı ve endüstriyel tesislerin otomasyonu" konusunda uzmanlaştı. 1971'de yüksek öğretim ve elektrik mühendisi mesleğini aldıktan sonra, bir çilingir çalışmasından ayrıldı ve parti pozisyonlarında ustalaşmaya başladı.

Erken meslek

İdari kariyer merdiveninde ilk adım Komsomol Komitesi NTMK sekreteridir.

viktor vasilevich Ilyushin fotoğraf
Bir yıl sonra Ilyushin terfi etti ve aldıKomsomol Nizhny Tagil Belediye Komitesinin ikinci sekreteri. Bu pozisyonda, Viktor Vasilievich 1973'e kadar çalıştı, daha sonra ilk sekreter oldu.

İki yıl sonra, 1975 Ağustos'unda, Komsomol'un Sverdlovsk Bölge Komitesi'nin ikinci sekreteri oldu. Haziran 1977'de bölge komitesinin ilk sekreteri oldu.

Üç yıl sonra, 1980 baharındaSSCB Komünist Partisi Sverdlovsk Bölge Komitesi organizasyon bölüm başkan yardımcısı. Bu pozisyonda, Viktor Vasilievich Rusya'nın gelecekteki Başkanı ile bir araya geldi ve o zaman Sovyetler Birliği Komünist Partisi Boris Nikolaevich Yeltsin Sverdlovsk Bölge Komitesi'nin ilk sekreteri. Onu asistanlarına götürdü.

Yeltsin Vicar Vasilevich Ilyushin İlk Yardımcısı

Viktor Ilyuşin'in sonraki biyografisi, ünlü vatandaşı Yeltsin'le yakından bağlantılıydı.

Siyasi etkinlik

1985'te Moskova'ya nakledildi.CPSU Merkez Komitesi Organizasyonel Çalışma Bölümü öğretim üyesi. Aynı dönemde Sosyal Bilimler Akademisi'nde (şu anda Rus Ulusal Ekonomi ve Kamu Hizmetleri Akademisi) uzmanlık alanında "Sosyal Bilgiler" konusunda uzmanlaşmıştır ve 1986 yılında çalışmalarını tamamlamıştır.

Aynı yıl içinde tekrar çalışmaya başladı.Bu dönemde, SSCB Komünist Partisi Moskova Komitesinin ilk sekreteri olan Boris Yeltsin oldu. Ilyushin Boris Nikolayevich'in asistanı oldu. Bir yıl sonra gelecekteki başkan bu görevi bıraktı ve Viktor Vasilievich, önceki öğretim üyesinin görevi için CPSU Merkez Komitesinin Organizasyon Departmanına geri döndü.

Mart 1988'de bir yabancıya gönderildi.Afganistan Cumhuriyeti'ne bir iş gezisi. Bu güney ülkesinde Ilyushin Viktor Vasilievich, Afganistan Halk Demokrat Partisi Merkez Komitesinin yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı yıl Ekim ayında Moskova'ya döndü.

1990 yılında Boris'in takımına geri döndüRusya Federasyonu Sosyalist Sovyet Cumhuriyeti'nin Yüksek Sovyetine başkanlık eden Yeltsin, sekreterya başkanının yerini aldı. Boris Nikolayevich'in seçim kampanyasında en doğrudan rol aldı ve onun için heyecanlandı.

Ağustos 1991'de Devlet Acil Durum Komitesinin başarısızlığından sonra, Sovyetler Birliği Komünist Partisinden ayrıldı. Bundan önce üyelik ücretlerini ödemeyi bıraktığını belirtti.

1991 yazında Rusya Cumhurbaşkanı sekreteri oldu.Boris Nikolayevich Yeltsin ve 1992 yılının Mayıs ayında, sekretarya nihayet ortadan kaldırıldığında, Viktor Ilyushin Yeltsin’in ilk yardımcısı oldu. Yeltsin'in ilk yardımcısı, mevcut bilgilere göre, patronun çalışmasının zamanlamasını belirterek, bakanlardan biriyle devlet başkanının toplantılarıyla ilgili soruları çözdü.

1993 sonbaharında, Yüksek Sovyetin dağılmasıyla ilgili meşhur “1400 sayılı Karar” ın yazarlarından biriydi ve bu, Ekim 1993'ün başlarında Moskova'da yaşanan trajik olaylarla sonuçlandı.

1996 yılının Temmuz ayında, Yeltsin ikinciBir zamanlar başkan olurken, Ilyushin ekibinden ayrılır. Aynı yıl 14 Ağustos'ta Rusya Federasyonu Hükümeti'ne gitti ve o dönemde Sosyal Politikadan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Viktor Chernomyrdin oldu ve Yury Yarov'u görevden aldı.

Bir ay sonra Organizasyon Komitesi başkan yardımcısı oldu.St. Petersburg'un şehirlerin rekabete katılımı için hazırlanması üzerine - 2004 Olimpiyatlarına ev sahipliği yapma potansiyeli olan potansiyel adaylar (sonunda Atina'da yapıldı).

Aynı yılın Ekim ayında, UNESCO Komisyonuna başkanlık etti ve Kasım ayında, uyuşturucu kullanımı ve yasadışı dağıtımıyla mücadele konusunda hükümet komisyonunun başına geçti.

17 Mart 1997'de hükümetin başkan yardımcısı görevinden alındı, görevine genç bir siyasetçi Boris Efimovich Nemtsov liderlik etti. Aynı dönemde Ilyushin'in büyük politikadan gerçek çıkışı başlıyor.

Gazprom'da Çalışmak

RAO Gazprom'da çalışmaya başladı veyönetim kurulunun bir üyesi seçilir. 1997'nin sonunda yeni kurulan medya holding şirketi Gazprom-Media'nın yönetim kuruluna başkanlık ediyor, ancak 9 Haziran 1998'de bu görevi bırakarak Sergei Zverev'e transfer etti. 1998 yılında Ilyushin, Gazprom bölgeleriyle çalışmak üzere Daire başkanlığı yapmış ve bu örgütün yönetim kurulu üyesi olmuştur.

Mayıs 2011'de İş Bölümü'ne başkanlık etti.Rusya Federasyonu yetkilileriyle birlikte, ancak aynı yılın Aralık ayında bu görevden alındı ​​ve görev süresinin sona ermesinden dolayı kuruldan istifa etti.

ilyushin viktor vasilevich biyografi
Nizhni Tagil Kent Konseyi, Sverdlovsk Bölge Konseyi, Sverdlovsk Leninsky Bölge Konseyi'nde milletvekili görevine seçildi.

Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 2019

Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 2019

Related news

 • Kıymalı Semizotu Yemeği
 • Aşk Bir Hayal 37.Bölüm izle
 • Göz Altı Makyajı Nasıl yapılır
 • Kırmızı Biber Dolması Videosu
 • Börülce Ekşilemesi

 • Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 3

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı


  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 69

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 85

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 21

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 45

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 28

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 40

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 13

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 42

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 30

  Ilyushin Viktor Vasilievich - Yeltsinin İlk Yardımcısı 6