İlyada, destanın kısa özetiİlyada, destanın kısa özeti
İlyada, destanın kısa özeti

"İlyada", destanın kısa özeti

İlyada'nın özetini şu adreste öneriyoruz:okul programı çerçevesinde ve genel gelişim amacıyla, orijinalin karmaşıklığı nedeniyle. Bu hikaye, kahramanların ve efsanelerin günlerinde, eski Yunan'dan geliyor. Kör bir şair tarafından yazılmış olan Homer'in "İlyada'sı", belirsizliği ve ölçeği ile tarihçilerin ve filozofların zihinlerini hala uzun süre heyecanlandırıyor.

Giriş. kravat

kısa özetHer şeyden önce şunu anlamak gerekir:iş Troy kentinin etrafında ya da başka bir deyişle "İlyada" olarak adlandırıldığı "İlyos" çevresinde toplanıyor. İlk bölümde Özeti birkaç kelimeyle ifade etmek kolaydır: kardeşi Hector ile Troy Paris prensi Menelaus, Sparta'nın kralı bir dost ziyareti ziyaret etti. Menela Elena'nın karısının güzelliğiyle vurulan Paris, aldatarak onu cezalandırılamayacak kadar Troya'ya götürür. Bu noktadan itibaren güç durumdaki şehrin kuşatma orduları ile birlikte müttefik birçok devlet desteği ile bir ara :. Odysseus, Ajax, Aşil ve diğerleri gibi kahramanları düzinelerce vardır. Kuşatmanın ilk günlerinde yenilmez Aşil, geleneğe göre, ölesiye kınadığı şeylere Truva tanrı-patron, tapınağını yok eder. izleyen günlerde çok Aşil gelen Patroclus ölümü ve intikam takip Achilles zırh giymiş Patroclus ile Troy, Hector, kahramanı, bir kavga vardır.

Ana parça. kuşatma

"İlyada", özeti hangi olmalıdırasgari olayları kapsayacak şekilde, çatışmanın kendisinin tanımını görmezden gelemedi: dokunulmaz duvarların ihtişamından önce tüm Yunanistan askerlerinin uzun ve faydasız kuşatılması ve umutsuzluk duyguları. Ardından, savaşın tasvirini ve savaşan iki tarafın kurbanlarını ve Paris'in şaşkına dönük Menelaus ve Paris savaşını, yalnızca savaşçıları hırpalayan Hector tarafından kurtarılan savaşı izliyor. Trojanlar kentin duvarlarına geri döndüler ve kuşatma devam etti. Ancak, zor koşullardan çıkmanın ilk yolunu bulamayan kurnaz Odyssey şehre nüfuz etme planı icat etti.

Truva atı. sonuç

eliptik özetBirkaç kişi bu şiirin adını bilsin,özetini burada açıklanan "Iliad" isminin tarihe karışmış bir hal aldığı Truva Atı atağı sayesinde gerçekleşti. Kuşatma birlikleri tarafından, muzaffer Üç'e hediye olarak bırakılan gemilerin odundan büyük bir at toplandı. Yakalanma, birkaç düzineden fazla savaşçının, zaferin kutlanmasından sonra sahildeki kayaların arkasına saklanan ana ordunun kapılarını açmaya hazır gecelerde atın içinde gizlenmiş olmasıydı. Akşam karanlığında Troy şehre giren Rumların saldırısına uğradı ve yalnızca birkaç Trojans kaçmayı başardı. Efsaneye göre, onlar Roma'yı kurmuşlardı. Aynı savaşta, büyük Aşiller de düştü ve Paris'in okunun tek zayıf noktasında vurdu - topuk.

Özetlemek

Homeros'un İlyadaÖyleyse bize ne öğretiyor ve ne söyleyebilirizİlyada mı? Özet, tabii ki, şiirin yazarı yatırılan tüm anlamını iletmek, ancak tarihin bile bu parçaları gücü daima olmayan biri zafer getirebilir zamanlarda daha az güçlü ve kurnaz üzerinde hakim olduğunu anlamak için yeterlidir, ancak edemez kimse büyük üzüntü. Hikayenin ana fikri savaş çok uzun bir zaman meydana gelmekle birlikte, kahramanların büyük bir patlatır bellek sonsuza kadar yaşayacak ve onlar, zamanının tanrılar gibi, hayatta olmak, ama onlar unutmadığımızı yatar.

İlyada, destanın kısa özetiİlyada, destanın kısa özeti

Related news

 • Meleklerin görevleri nelerdir
 • Benzersiz stil, ya da uzun etek giymek için ne
 • Etli chebureks için klasik bir tarif
 • Rüya Yorum: Dünyanın Sonu. Ne gördün
 • Lise için saç modelleri ve yapılışları resimli

 • İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti


  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti

  İlyada, destanın kısa özeti