İlaç Dimexidum. talimat 2 20.01.2019, 03:46

İlaç "Dimexidum". talimat

"Dimexide" ilacı,lokal anestetik etki sağlayabilir, iltihabı ortadan kaldırabilir ve patojen mikroorganizmaları felaketle etkileyebilir. İlaç da mikroflora etki eder, antibiyotiklere dirençlidir, duyarlılığını değiştirir.

Talimatın bildirdiği "Dimexide" ilacı, aşağıdaki kullanım endikasyonlarına sahiptir:

- romatoid artrit, hastalık terapisiAnkilozan spondilit, deforme osteoratoz, artropati, burkulma ve kas iskelet sisteminin işleyişindeki diğer rahatsızlıklar.

- Çürüklerin, travmatik sızmaların, ödem, pürülan yaralar, apseler, kronik ve akut osteomyelit, streptoderma ve nodal eritem tedavisi.

"Dimexide" ilacı bir kompozisyon. Bir tıp şişesinde, elli veya yüz mililitre dimetilsülfoksit (kap hacmine bağlı olarak) bulunur.

Söz konusu farmasötik madde sıkıştırıcıların tatbik edilmesi veya tamponların verilmesi için sulu bir çözelti biçiminde (otuz ya da yüzde elli) kullanılmaktadır.

İlaç emprenye edilmiş pansuman,sorunlu alanları, cildin sağlıklı alanlarını yakalar. Erizipel ve ülserler (trofik) tedavisinde, bu ilaç gün içinde birkaç kez sulu bir solüsyon şeklinde kullanılır.

Ekzamayı ortadan kaldırmayı hedefleyen terapötik prosedürlerde, "Dimexide" hazırlama talimatı,% 40-90 bir solüsyon ile emprenye edilen kompresler olarak kullanılması tavsiye edilir.

Lokal anestetik etki sağlamak için, ilacın% 25-50'lik bir solüsyonu önerilir. Kullanım günde iki veya üç kez olmalı (kompres uygulanır).

Ayrıca, ilaç yaygın olarak kullanılırpostoperatif dönemde psödomonas aeruginosa veya stafilokok provokasyonunda görülen pürülan komplikasyonlar gelişti. Bu durumda, ilaç infiltrasyonlara ve festeran yaralara uygulanır.

Dimexid ilacı, talimatıraporlar, bazı yan etkilere neden olabilir. Bunların arasında: kaşıntı, eritem, baş dönmesi, uyku bozukluğu, diyare, dermatit, adina. Nadir durumlarda (ilacın bileşenlerine kişisel olarak tahammülsüzlükle), bronkospazm, mide bulantısı, kusma ile karşılaşabilirsiniz.

"Dimexide" ilacı - kontrendikasyonları: karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları, stenokardi, inme, koma, gebelik, emzirme, katarakt, glokom, yaş on iki yıldan az olan şiddetli ateroskleroz ve kardiyovasküler yetmezlik. Buna ek olarak, bu ilaç altı yaşından büyük hastalar için özel bir özenle verilir.

"Dimexide" ilacının,Etanolün etkisini arttırır (alkollü içecekler alınırken, ilacın boşaltma hızı azaltılır). Bu ilaç ayrıca insülin, asetilsalisilik asit ve Butadion, Quinidine, Nitroglycerin, Monomisin, Streptomisin gibi ilaçların etkilerini artırır.

Dimexide'in, antibakteriyel ve non-steroid anti-inflamatuar ilaçlarla paralel olarak ve aynı zamanda ilaç tamponuna (tromboflebit tedavisinde) karşı ilacıyla birlikte kullanılması yasak değildir.

Aşırı doz belirtileri gösterilirİlaç tedavisi ürtiker, kaşınma, şişme. Yukarıdaki durumlarda ilaç kesilmeli ve etkilenen bölgeler iyice durulanmalıdır.

Mukoza zarları ve gözlerle ilaç temasına izin vermek istenmez. Bu olursa, bu alanları temiz su ile oda sıcaklığında durulayın.

İlacın raf ömrü iki yıldır. İlacın orijinal ambalajında ​​belirtilen tarihten sonra kullanılması tavsiye edilmez.

"Dimexide" ilacını almak için doktor reçetesi gerekli değildir.

İlaç Dimexidum. talimatfotograflar Goruntuler

Related news

 • Evlilik görüşmesinde dini hususta dikkat edilmesi gerekenler
 • Fikret Kuşkanın nafaka isyanı
 • Kemal Tanca Erkek Ayakkabıları Bot 2019
 • LASTİK TEKERDEN PUF VE SEHPA NASIL YAPILIR

 • İlaç Dimexidum. talimat 31

  İlaç Dimexidum. talimat


  İlaç Dimexidum. talimat 15

  İlaç Dimexidum. talimat 70

  İlaç Dimexidum. talimat 88

  İlaç Dimexidum. talimat 50

  İlaç Dimexidum. talimat 57

  İlaç Dimexidum. talimat 80

  İlaç Dimexidum. talimat 89