Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 2019

Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 2019
23.08.2019

Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 62

Şiirin analizi "Zaman, dostum, zamanı geldi ..." Puşkin

Aşk, dostluk, anavatan, şairin kaderi - ne kadarPuşkin'in şiirlerinde ne kadar çok dokundu. 1834'de yazılmış ve eşi Natalia'ya seslenen şiirin analizini "Zaman, dostum, zamanı gelmiştir ..." ne gösterecek?

Yaratılış tarihi

Puşkin 35 yaşına geldiğinde dışarı çıkmak istediistifa et ve köyde yaşa. İmparator Nicholas, şairin düşüncelerini tamamen farklı konularda özgürce ifade etmeye başlamasından korktuğu için planlarının gerçekleşmesi mükellef değildi. Emriyle Pushkin, önemsiz hücrelere terfi etti ve her gün çalışmak zorunda kaldı. Bu şairi rahatsız etti, çünkü bu safhalar sadece genç erkekler tarafından alındı, o sırada kötü bir şekilde paraya ihtiyacı vardı ve Petersburg'a bağlıydı. Şairin eserde ifade ettiği tüm düşünceleri ve hisleri ve şiirin analizi "Zaman, dostum, zamanı ..." bunu açıkça göstermektedir.

şiirin analizi zamanı arkadaşımın zamanı

Ayrıca karısı Natalia Goncharova'nın, ister Alexander Sergeyevich'le birlikte yaşamak isteyip istemediği, isterse metropol yaşamını ve ziyaret toplarını sevmesini anlamak zordu.

Şiirin analizi "Arkadaşım zamanı geldi ..." (Puşkin AS)

Analize başlamadan önce, bu konuyu açıklığa kavuşturmaya değerŞiir bitmedi ve Pushkin'in getiremediği ana fikir. Fakat birinci ve ikinci sütun arasında yakın bir ilişki olduğunu görmek mümkündür, ancak ilk bakışta birbirlerine karşıdırlar.

İlk şubede, şair transience hakkında konuşurhayat. Pek çok araştırmacı, Puşkin'in ölümünü beklediğine inanıyor ve bu nedenle yaşamı aniden sona erebileceği gerçeğiyle başlıyor. Ancak, diğerleri üründe ölüm ve söz konusu değil ise, lirik kahraman basitçe gençleri çalışır gerekçeli, ölüme, sonuç olarak, yaşlanma ve neden olgunluk, gelir ve hepsi çok hızlı olur inanıyoruz. Ve bu kez arkadaşı ya da sevgilisi ile geçirmek istiyor.

şiirin analizi zamanı arkadaşımın zamanı Puşkin

Şiirin analizi "Zamanı geldi dostum, zamanı ...""İkinci stanzanın olgunluk ve mutluluk üzerine bir yansıma ile başladığını gösterir, ama bu ana şey değildir - barış ve özgür irade içinde yaşamak daha önemlidir. Sonuçta, bu hayat - sevdiklerinizle laik toplumdan, kibirden ve gıptadan uzak.

Bu ikisinde geçen ana fikirayetler - gençlik ev konforunu gerekmez, ve olgunluk yalnızlık korkar ve böylece bir sosyal hayatı tutmak ve kırsal, nerede barış ve huzur gitmek istiyorum.

Tür, boyut ve kafiye

35 yılda birçok kişi kurulanları değiştirmek istiyorhayatın ritmini, daha sakin ve ölçülü hale getiriyor, bu yüzden "Zaman, arkadaşım, zamanı ..." (Puşkin) çizgileriyle aynı fikirdeydik. Analiz, çalışmanın tamamlanmadığını ve şiirin doruğunun, karısıyla birlikte lirik kahramanın, köye gidip ölümüne kadar basit sevinçlerden hoşlanacağını ileri sürer.

arkadaşımın Puşkin analizi için zamanı geldi

Bu çalışma altı ayaklı bir iambik ile yazılmıştır.Felsefi sözlerin türü kullanıldı. Bu ritmiktir, kadın ve erkek tekerlemeler ile bir çift kafiye vardır. Şiir, lirik kahramanın tüm hayatını anlatmaktı, dolayısıyla açıkça ve formda yazılmıştır.

Yollar ve resimler

Şiirlerinin birçoğunda olduğu gibi, bu çalışmada, Puşkin metaforları ve onların çeşitlerini kullanır - kişilikler (örneğin, "günler uçar", "kalp sorar").

Şiirin analizi "Zamanı geldi dostum, zamanı ...""yazarın yorgunluk ve ölüme karşı olan kavramları kullandığını gösterir - barış, irade." Yorgunluk hayattan değil, sadece bir yaşam biçiminden, takıntılı alışkanlıklardan ve görevlerden kaynaklanır.

Makale antitez kullanır: "Yaşam ve ölüm", yanı sıra Eski Slavlar ("mesken", "saf ihmal") ve sıfatlar ("yorgun köle", "uzak abode", "kıskanılacak pay") ile ifade edilir.

Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 2019

Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 2019

Related news

 • Hamileyken De Şık Kalın
 • Dolma biberlerin fırına adım adım tarifi
 • Ender saraç diyet kurabiye tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Bodrum’da Korkunç İddia: 16 Yaşındaki Çocuk Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı
 • Rusya Federasyonu İnsan Hakları Komiserinin Hakları. Rusya Federasyonu İnsan Hakları Komiserinin Yükümlülükleri

 • Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 40

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin


  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 3

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 7

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 49

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 9

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 61

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 79

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 98

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 49

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 78

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 5

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 83

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 76

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 40

  Şiirin analizi Zaman, dostum, zamanı geldi ... Puşkin 43