Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamalarıŞifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları


Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 74 13.02.2019, 04:54

Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları

Karahindiba, otsu bir çok yıllıktır.bitki. Compositae ailesine atıfta bulunuyor. Neredeyse her yerde karahindiba ile tanışabilirsiniz. Bahçelerde, ormanlarda, tarlalarda ve çayırlarda, konutların yakınında ve yollarda yetişir.Halk hekimliğinde karahindiba uygulaması

İyileştirici bir bitki ile birlikte kullanılırkenuzun zaman önce. Çeşitli ülkelerdeki şifacılar tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır. Tıbbi bir hammadde olarak, kural olarak, kökler, çimen ve bitki yaprakları kullanılır. Reçine, kauçuk, acı glikosid, organik asitler, mukus, kalsiyum ve potasyum tuzları, şeker, inulin ve yağ yağı içerirler.
Karahindiba, vücudundaki hematopoietik, koleratif ve yatıştırıcı etkilerinden dolayı halk tıbbında kullanımı, en değerli bahar bitkilerinden biridir.

Bu bitkinin kavrulmuş köklerinden,Şeker hastaları için çok faydalı olan, kahveyi değiştiren bir içecek hazırlayın. Halk tıbbındaki eski karahindiba kökünün neşe kaynağı olarak düşünülmesine şaşmamak gerek. Bitkinin bu bölümünden içmek, tuz ve karbonhidrat metabolizmasını geliştirir, sindirimi normalleştirir ve yorgunluğu azaltır.halk hekimliğinde karahindiba çiçekleri

Karahindiba, halk hekimliğinde uygulamabirçok rahatsızlıktan kurtulmanıza izin veren, iltihaplanma süreçleri veya safra yollarının tıkanması için bir şifa maddesi olarak kullanılır. Sindirim sisteminin ve bağırsak tıkanıklığının çeşitli ihlalleri için şifalı otlar kullanılması önerilir.

Halk arasında karahindiba uygulamasını haklı gösterirtıpta ve kolesteatasyondan, sirozdan, hepatitten kurtulmanın bir yolu olarak. Tıbbi bitki vücudun furunculosis, egzama, deri döküntüleri ve sıvı tutma ile yardımcı olur. Halk tıbbında genelde karahindiba uygulaması romatizmal hastalıklarda ve gutta bulunur. Karaciğer ve böbreklerin işlerliğini arttırmak için önerilen şifalı ot. Bunlar kolesistit, kolit, gastrit, dolgunluk ve konstipasyon, sarılık tedavisinde ve solucanlar için bir çare olarak kullanılırlar.Halk hekimliğinde karahindiba kökü

Tıbbi bitkinin kabulü katkıda bulunurBağ dokusu üzerinde yararlı bir etki sağlar. Antipiretik, balgam söktürücü, spazm ve laksatif olarak tavsiye edilir. Yaprak ve karahindiba kökü kullanılan su infüzyonu, emziren kadınlarda emziren laktasyonunu arttıran bir ilaç olarak alternatif tıpta yaygındır. Aynı zamanda, bu ilaç sindirimi artırır ve vücudun tonunu uyarmaya yardımcı olur. Halk hekimliğinde karahindiba çiçekleri de uygulamalarını bulmaktadır. Bunlar arasında doğal sıvı bal ile bir karışım yapılır. İlaç, kan damarları ve kalp hastalıklarından kurtulmak için tavsiye edilir. Karışım yatmadan alınır ve süt ile yıkanır. Dozaj bir çay kaşığıdır.

Bu tür tıbbi laboratuvarda çalışmaBöyle karahindiba olarak bitkiler, hiç şüphesiz insan vücudu üzerinde üretir onun tüberküloz, anti-virüs, anti-kanserojen, anti-diyabetik ve antihelmintik eylem hakkında sonuç çıkarmak için izin verir.

Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamalarıŞifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları

Related news

 • Peugeot
 • Diğer Dondurma Diyet Listemiz İçin Tıklayınız
 • Oreolu Muzlu Magnolia Tarifi
 • Testislerde Ağrı, Şişme Haya Testis Ağrısına Ne İyi Gelir Nasıl Giderilir
 • Bu Nasıl Aile Fragman (2019-2020-2020)

 • Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 66

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları


  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 7

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 99

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 85

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 53

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 42

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 48

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 67

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 35

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 98

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 94