Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 23 03.02.2019, 18:34

Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları

Karahindiba, otsu bir çok yıllıktır.bitki. Compositae ailesine atıfta bulunuyor. Neredeyse her yerde karahindiba ile tanışabilirsiniz. Bahçelerde, ormanlarda, tarlalarda ve çayırlarda, konutların yakınında ve yollarda yetişir.Halk hekimliğinde karahindiba uygulaması

İyileştirici bir bitki ile birlikte kullanılırkenuzun zaman önce. Çeşitli ülkelerdeki şifacılar tarafından yaygın şekilde kullanılmaktadır. Tıbbi bir hammadde olarak, kural olarak, kökler, çimen ve bitki yaprakları kullanılır. Reçine, kauçuk, acı glikosid, organik asitler, mukus, kalsiyum ve potasyum tuzları, şeker, inulin ve yağ yağı içerirler.
Karahindiba, vücudundaki hematopoietik, koleratif ve yatıştırıcı etkilerinden dolayı halk tıbbında kullanımı, en değerli bahar bitkilerinden biridir.

Bu bitkinin kavrulmuş köklerinden,Şeker hastaları için çok faydalı olan, kahveyi değiştiren bir içecek hazırlayın. Halk tıbbındaki eski karahindiba kökünün neşe kaynağı olarak düşünülmesine şaşmamak gerek. Bitkinin bu bölümünden içmek, tuz ve karbonhidrat metabolizmasını geliştirir, sindirimi normalleştirir ve yorgunluğu azaltır.halk hekimliğinde karahindiba çiçekleri

Karahindiba, halk hekimliğinde uygulamabirçok rahatsızlıktan kurtulmanıza izin veren, iltihaplanma süreçleri veya safra yollarının tıkanması için bir şifa maddesi olarak kullanılır. Sindirim sisteminin ve bağırsak tıkanıklığının çeşitli ihlalleri için şifalı otlar kullanılması önerilir.

Halk arasında karahindiba uygulamasını haklı gösterirtıpta ve kolesteatasyondan, sirozdan, hepatitten kurtulmanın bir yolu olarak. Tıbbi bitki vücudun furunculosis, egzama, deri döküntüleri ve sıvı tutma ile yardımcı olur. Halk tıbbında genelde karahindiba uygulaması romatizmal hastalıklarda ve gutta bulunur. Karaciğer ve böbreklerin işlerliğini arttırmak için önerilen şifalı ot. Bunlar kolesistit, kolit, gastrit, dolgunluk ve konstipasyon, sarılık tedavisinde ve solucanlar için bir çare olarak kullanılırlar.Halk hekimliğinde karahindiba kökü

Tıbbi bitkinin kabulü katkıda bulunurBağ dokusu üzerinde yararlı bir etki sağlar. Antipiretik, balgam söktürücü, spazm ve laksatif olarak tavsiye edilir. Yaprak ve karahindiba kökü kullanılan su infüzyonu, emziren kadınlarda emziren laktasyonunu arttıran bir ilaç olarak alternatif tıpta yaygındır. Aynı zamanda, bu ilaç sindirimi artırır ve vücudun tonunu uyarmaya yardımcı olur. Halk hekimliğinde karahindiba çiçekleri de uygulamalarını bulmaktadır. Bunlar arasında doğal sıvı bal ile bir karışım yapılır. İlaç, kan damarları ve kalp hastalıklarından kurtulmak için tavsiye edilir. Karışım yatmadan alınır ve süt ile yıkanır. Dozaj bir çay kaşığıdır.

Bu tür tıbbi laboratuvarda çalışmaBöyle karahindiba olarak bitkiler, hiç şüphesiz insan vücudu üzerinde üretir onun tüberküloz, anti-virüs, anti-kanserojen, anti-diyabetik ve antihelmintik eylem hakkında sonuç çıkarmak için izin verir.

Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamalarıresim Goruntuler galeriler fotograflar Fotograf

Related news

 • Kızıl Meydan’da Zafer Günü’nün gece provası
 • Doğum günü menüsü nasıl hazırlanır
 • Elma Reçeli Tarifi
 • Şükran Ovalının bebeği Mihran Elanın durumu nasıl

 • Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 26

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları


  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 45

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 78

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 29

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 35

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 17

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 7

  Şifalı bitki karahindanı. Halk hekimliği uygulamaları 50