Hokeydeki en kötü travma: tarih 2019

Hokeydeki en kötü travma: tarih 2019 Hokeydeki en kötü travma: tarih

Hokeydeki en kötü travma: tarih

Hokey dünyanın en popüler sporlarından biridir.birçok ülke. Çok sayıda hayran, günlük olarak, oyundan zevk almak ve adrenalin almak için buz savaşlarını ziyaret ediyor. Büyük koruyucu mühimmat ve kasklara rağmen, hokey oyuncuları tam güvenlikte buzda değiller. Tehlikeleri beklerken yalan söylüyorsun: paten kanatları, büyük bir hızla uçan uçak, güçlü bir rakip. Bu yüzden bu spor en travmatik olarak kabul edilir. Birçok hokey oyuncusu kariyerlerini tamamladı, çünkü olanlardan kurtulamadılar. Bazıları hala geçersiz kalmıştır. Hokey tarihinin en korkunç yaraları bu yazıda anlatılmıştır.

Hokeydeki en kötü travma

6. sıra: Denis Sokolov

KHL'de, sık sık bir şey göremezsiniz, heyecan verici bir bakış. Evet, hokey oyuncuları güç oyunlarında zor ve bazen sınır ötesi oynuyorlar, ancak NHL'de neler oluyor, hala gerçekleşmiyor.

Ancak, hokeydeki en kötü travmaKıta Ligi hala oldu. "Motorist" ve "Traktör" takımları arasındaki maçta (Eylül 2012), Yekaterinburg kulübü Denis Sokolov'un savunucusu, 42 numaraya giren oyuncu ağır yaralandı.

Hokey tarihindeki en korkunç yaralanmalar

Kapının ardındaki normal oyun anı sırasındaSokolov dengesini kaybetti ve buza düşmeye başladı. Bu noktada, oldukça yanlışlıkla, rakibin paten bıçağı boynuna vurdu. Aynı anda Denis, nabzını ve ondan akan fıskiyeyi hissetti. Darbe, kulağın hemen altında karotis arterinin dalına düştüğü ortaya çıktı.

O beş dakika boyunca ambulansa götürüldü, Denis.neredeyse yarım litre kan kaybetti. Hastanede bir saatten fazla kalmadı. Lokal anestezi altında yaralandı. Oyunlara iki hafta içinde katılabildi.

5. sıra: Marian Gossa ve Brian Berard

Maçı sırasında "Ottawa" - "Toronto" (Mart 2000)) hokeyde bir tane daha korkunç travma vardı. Onun sonuçları için korkunç. "Ottawa" nın önü olan Slovak Marian Gossa, rakibin hedefine doğru güçlü bir atma yapmak istedi, ancak yolunda Brian yükseldi. Pek çok insan gücü ile uğraşan pak, tam gözüne çarptı.

Berard rüptür ve retinadan ayrıldı. Hemen hastaneye kaldırıldı, ancak hiçbir tesirli tahmin yoktu. Yıl boyunca hokey oyuncusu yedi operasyon gerçekleştirdi. Uzun zamandır iyileşiyordu. Şimdi Brian lens takmak zorunda kaldı.

Nisan 2001'den beri eğitime başladı. "Korucular" ile ilgilendiler ve Berard bir deneme sözleşmesi imzaladı.

4. sırada: Todd Bertuzzi ve Steve Moore

2004 yılında çağrılan bir olay oldu.utanç verici her şey: spor eleştirmenlerinden hayranlara. Hokey oldukça agresif bir oyun, ama sadece bir oyun. İnsanların yaşamları için bir tehdit olmamalı.

Hokey kalecinin en korkunç sakatlığı

Görünüşe göre, Kanadalı Bertuzzi öyle düşünmemişti. O rakibi Moore arkadan çarptı. Güç alımı veya diski için adil bir mücadele değildi. hokeydeki en korkunç yaralanma korkunç sonuçlara yol acımasız ve aşağılık bir hareket sonucuydu.

Steve Moore bayıldı ve buza düştü. Doktorlar, ciddi bir kranyoserebral hasarı ve servikal vertebranın kırığı olduğunu öğrendi. Yaralanmaların ardından, Moore NHL'de yeni başlayan kariyeri tamamlamak zorunda kaldı.

O ve ailesi mahkemeye dava açtı ve 68 milyon tazminat talep etti.

Bertuzzi kurbandan özel olarak özür diledi. Ve cezası sadece 20 maç için diskalifiye edildi.

3. sıra: Richard Zednik

Şubat 2008 Maç "Florida" ve "Buffalo". Sıradan bir oyun anıydı, ama seyirciler tarafından uzun zamandır hatırlanıyordu. Hokeydeki en korkunç travma genellikle patenlerin keskin bıçaklarıyla ilişkilidir. Ve oyuncunun vücudunun en korunmasız parçası olan boyun çoğu kez en çok acı çekiyor.

Şanssız ve Slovak Zedniku. Takım arkadaşı Olli Jokinen büyük bir hızda rakibin rakibine çarptı. Düşmeye başladı ve uzanmış ayağıyla yanlışlıkla Richard'ın boynunu kesiyordu. Sonrasında karotis arter yaralandı.

hokey 89 yılın en korkunç yaralanması

Hokey oyuncunun ilk düşüncesi hayal kırıklığıydı.Kızının nasıl büyüdüğünü görmeyecek. Zednik yarasının ölümcül olduğunu düşünüyordu. Ancak ileriye doğru, bilinç kaybını bile yitirmedi, doktorların yardımıyla buz pedini bıraktı. Yara o kadar derindi ki, Richard birkaç gün boyunca yüz dikiş atmak zorunda kaldı.

Bu olay oyuncu için iyi bitti. Ekibinin ana bölümüne geri dönebildi.

2. kat: Clint Malarchuk

Kaleci, diskin peşinde koşmaz veRakibin güçlü bir saldırısına maruz kalmaz, ancak en cazip durumda olmayabilir. Kaleci hokeyde en büyük yaralanma, hem oyun sırasında hem de mola sırasında gerçekleşebilir. Örneğin, "Florida" nın Keith Ballard'ın savunucusu rakibin hedefindeki öfkeyi kaldırmak istedi, ama çubuğu kalecinin kafasına doğru uçtu ve kulağını kesti.

1989'da hokeydeki en kötü travmaTüm kana susamışlığımı hatırlıyorum. Bu da bir oyun anıydı. Kaleci sahasında iki oyuncu Malarchuk ile mücadele etti. Düşmeye başladılar ve St. Louis Blues'den Steve Tuttle, kalecinin ayağına yanlışlıkla dokundu. Darbe jugular damara düştü.

Kan güçlü bir dere döktü ve bir kaç içinbuzda saniyeler büyük bir bordo su birikintisi oluşturdu. Clint, yarayı olabildiğince sıkıştırabilir, ancak kan hala sızar. Fizyoterapist "Buffalo" aslında kalecilik hayatını kurtardı. Kesimin üstündeki damarı sıktı ve kanamayı durdurdu.

Korkunç gösteriden, ön sıradaki birkaç kişi bilincini yitirdi, bazıları bir kalple hastalandı, bazı hokey oyuncuları kustu.

Malarchuk zaten hayata veda etti. Bir rahibi aramasını ve annesine birkaç kelime vermesini istedi. Ancak kaleci iki gün geçirdiği hastaneye götürüldü ve üç yüz dikiş attı.

Bu olaydan sonra, tüm kalecilere özel bir koruyucu yakalı giymeleri emredildi.hokeyde en korkunç travma 1989

Malarchuk'un hayatı "önce" ve "sonra" olarak ayrıldı. Ve aynı sezonda geri dönmesine rağmen, oyunu eskiden olduğu gibi değildi. Hokey oyuncusu bir depresyona girdi, her zaman alkolden nefesini kesen kabusları hayal etti. Kariyeri sonunda 1997'de tamamlandı.

1. sıra: Ronnie Keller

89 yıllık hokeydeki en korkunç yaralanmayetenekli bir kalecinin hayatı. Bu spor tarihinde birçok vaka, oyuncuların hayatını% 100 oranında değiştirdi. Bu, Swiss Ronnie Keller ile oldu. Rakip Stefan Schneider ile yapılan bir çatışmadan sonra, uzun bir süre hastaneye kaldırıldı.

Ronnie, geniş kırıklarla teşhis edildi,omurga travması. Doktorlar hayatı için savaştı ve gelecekteki engelliliğinden şüphe etmedi. Rehabilitasyon faaliyetlerine rağmen Ronnie Keller felç olmaya devam etti.

Sporcuya saygının bir işareti olarak "23" rakamı olan form şimdi her zaman bankta asılı.

Hokeydeki en kötü travma: tarih 2019

Hokeydeki en kötü travma: tarih 2019

Related news

 • Bebekler sütten nasıl kesilir
 • Delikli kek tarifi
 • Glütensiz Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi Videosu
 • Örgü Katkat Lif Yapılışı
 • Sebze Yatağında Somon Balığı Tarifi

 • Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih


  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih

  Hokeydeki en kötü travma: tarih