Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihiHokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi


Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 81 17.01.2019, 10:59

Hokey kulübü "Buffalo Sabres" ve tarihi

"Buffalo Sabres" profesyonel bir hokeyUlusal Hokey Ligi'nde gerçekleştiren kulüp. Taban New York eyaletinde (Buffalo'da). Kulübün oldukça zengin bir tarihi var ve bu konu hakkında kısaca değer.

buffalo sebrz

Tarihin başlangıcı

1969 yılında "Buffalo Sabres" kulübünü kurdu, 2Aralık. Bu düşüncenin başlatıcıları Norrpur ve Seymour Noxam idi. Her şeyden önce bir baş antrenörü ve genel bir yönetici tuttular. George Imlah oldu. Bu adam meşhurdu - koçluk kariyeri boyunca dört kez Stanley Kupası'nın sahibi oldu. Artı, iki kez "Toronto" play-off finallerinde oynadı.

1970 yılında, HC "Buffalo Sabres" ilk bulduYeni gelenlerin taslağında taslak zirve. Doğru seçim kullanıldı. Gilberto Perrault taslak karar verdi, Montreal Canadiens için oynadı. İlk sezon için genç orta forvet 38 gol yayınladı. Doğal olarak, yılın en iyi yeni hokey oyuncusu olarak tanındı ve bu “Calder Trophy” için teslim edildi. "Buffalo" daki bir sonraki taslakta Rick Marten seçti.

1971 / 72'de kulüp, ileri bir forvet oyuncusu René Robert'i devraldı. Bütün genç oyuncular antrenör üçe en üste getirmeye karar verdiler.

Prensip olarak, "Buffalo Sabres" in ilk yılları vardıfena değil Örneğin, kulüp 1974/75 sezonunu 49 galibiyet (!), 16 mağlubiyet ve 15 beraberlik sonucunda tamamladı. Ve bu rakamlar hala bu hokey kulübünün tarihindeki en iyisi olmaya devam ediyor.

buffalo sebrz hokey kulübü

Daha fazla başarı

"Buffalo Sabres" - hokey kulübü, amblemgüçlü ve agresif bir bizonu betimliyor. Takımın kendisinin ruhunu yansıtır. "Bıçaklar" dedikleri gibi (aslında, iki bıçak olarak kullanılan vahşi bir hayvana ek olarak), dövüş ruhlarını ve tüm oyunlarda karşılık gelen ruhu göstermeye çalışmışlardır. Örneğin, 1976'da, 4 Ocak'ta Amerikan takımı, Rusya ve Amerika arasındaki çatışma tarihinin en büyük yenilgisi olan 12: 6 skorla Rus "Sovyetlerin Kanatları" nı yendi.

Genelde altı kez bu takım Rus takımlarıyla oynadı. Dört kez kazandılar, ikisi kaybetti. "Wings" üzerinde yüksek bir zafer elde etmenin yanı sıra CSKA Moskova 6-1'de bir kırma puanı ile atmayı başardılar.

1979'da teknik direktör değişti. Scotty Bowman'dı. Ve bu adam, 210 galibiyet aldığı kulüple 404 maç geçirdi. Toplam 60 atış ve 134 yenilgi. "Buffalo Sabres" i dönüştüren ve geliştiren oydu. Kompozisyon Scotty gençleşmek - ve o zaman en umut verici genç oyuncuları çekti ve bu oyunun kalitesi üzerinde olumlu bir etkisi vardı.

buffalo sebrz hokey kulübü amblemi

90'lardan günümüze

1991 yılında, yönetmen, hokeyle uğraştıoperasyonlar, John Makler oldu. Stanley Kupası'nın 5 kez kazananıdır. Aynı yılın ekim ayında, sezon başına 129 gol atan bir çift hokey oyuncusu olan Alexander Mogilny (CSKA'dan kaçtı ve Amerika'ya geçiş yaptı) ile mükemmel bir grup oluşturan Pat LaFontaine'i satın aldı.

Her şey yolunda gitti, ama Seymour Knox'da 1996'da öldü.III, klübün kurucularından biri. Bir sonraki sezonda formun tonunu değiştirmeye karar verildi. Şimdi siyah ve kırmızı oldu, mavi altın değil. Sonra kulübün yeni bir arenası vardı - "HSBC Arena". Ve sonra kulüp Kuzeydoğu Bölümü'nde ilk sırada yer aldı.

Daha sonra takım Lindy Ruff adında yeni bir teknik direktörün kontrolünü ele geçirdi. Oyuncuları Doğu Konferansı'nın son bölümüne getirmeyi başardı.

1998 yılında Nox kardeşlerin ikincisi öldü. Kulüp var olmaya devam etti ve kazandı. 1999 / 2000'de takımın otuzuncu sezonu jubilee geçti. Daha sonra 46 galibiyet kaydetti ve diğer takımların en azını kaçırdı. Sonra takım kanıtladı: "Buffalo Sabres" ABD'de en iyi ve en parlak biri olan bir hokey kulübüdür.

buffalo seybrz bileşimi

İlginç gerçekler

Bu kulüpte çok fazla yıldız vardı veşampiyonlar. Yani, örneğin, sezon için en fazla puan Pat Lafontaine tarafından tasarlandı - 148 kadar! En çok gol, vites ve puan da Gilbert Perrault'a aittir. 1970 - 1987 arasındaki dönemde 1326 idi. Tüm yıkayıcıların çoğu kapı rakipleri Alexander Mogilny'de attı - CSKA Moskova'dan kaçan aynı kişi. Onun hesabında, sezon başına 76.

En çok kazanan toplar Danny Gare'de listelendive Alexander Mogilny - her biri 11. En etkili sonuçlar Pat Lafontaine (sezonda 95) tarafından yapılmıştır. Onun hesabında kaydedilen tüm ceza dakikalarının çoğu, Rob Ray - 354 (!) Sezon için. Genel olarak, görebildiğiniz gibi, takım gerçekten çok sayıda başarıya ve oldukça zengin, zengin bir tarihe sahiptir. Ve tüm eğlencenin hemen önünüzde olduğundan emin olabilirsiniz.

Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihiHokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi

Related news

 • Alıç Sirkesi Nedir, Nasıl Yapılır
 • Midye Tatlısı
 • Çıtır Karnıyarık Börek Tarifi Videosu
 • Zone Diyeti (Zone Dieti)-Zone Diyet Listesi İle Zayıflama

 • Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 72

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi


  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 7

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 2

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 43

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 33

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 33

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 80

  Hokey kulübü Buffalo Sabres ve tarihi 7