HOA nedirHOA nedir
HOA nedir

HOA nedir?

HOA'nın kısaltması şu kod çözme özelliğine sahiptir: ev sahipleri birliği. Bu tüzel kişilik faaliyetlerinin oluşumu ve yönlendirilmesi Rusya Federasyonu Konut Kanununda düzenlenmiştir.

Peki HOA nedir?Bu insanlar topluluğu - tesis sahipleri,aynı evde, birçok daireden oluşan daireler. Bu birliğin amacı, evin kendisini de içeren bütün kompleks kompleksinin yanı sıra arsa ve diğer imkânların kompleksinin yönetimi. Bir TSA'nın ne olduğu konusundaki kavramı açıklarken, bu tüzel kişinin hukuki özelliklerini bilmeniz gerekir çünkü devlet organlarıyla olan kayıt bu şekildedir.

Bütün tüzel kişiler gibi bu tür bir ilişki,kendi banka hesapları ve pulu var. HOA'nın organizasyonu vergi muhasebesi ve çeşitli işlemleri sonuçlandırma hakkını ve mahkemede davalı ve davacı olma hakkını da içermektedir. Bir evin içindeki mülk sahipleri yalnızca bir HOA kaydedebilir. Aynı zamanda, oluşma sorunu evin mülk sahiplerinin genel toplantısında kararlaştırılır ve sahiplerin% 50'sinden fazlası için "for" oy kullanırken kabul edilir.

Aşağıdaki durumlarda birden fazla ev için bir ortaklık oluşturulabilir:

1. Bir evde birden fazla malik sahibi birden fazla mal sahibiyse, mühendislik ve teknik destek ağlarının bulunduğu aynı arsada veya komşu ülkelerde bulunurlar.

2. Ortak arazi veya komşu sitelerde veya onlarsız siteler ile aynı aileye mensup birkaç inşa yakın evler vardır yedi.

HOA'nın yönetim organı, genel kurulu tüzükte belirtilen şekilde toplayan ortaklık üyeleri tarafından temsil edilir.

HOA'nın Sorumlulukları

RF LC'nin 138. maddesine göre, HOAs'ın belli işlevleri vardır. TSZ'nin ne olduğu konusunu açıklığa kavuştuk ve şimdi faaliyetlerinin kapsamını açıklığa kavuşturacağız:

• ortaklıkta olmayan evin mülk sahipleri ile ortak olan mülkün bakım ve onarımı için sözleşmelerin sonuçlandırılması;

• Kanunla öngörülen sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi;

• Ortak bir evin mülkiyetinin uygun teknik ve sıhhi durumunu sağlamak;

• Mülkiyet sahiplerinin tümünün mülkiyet çıkarlarına göre ortak olan mülkiyetin sürdürülmesi ve onarılması yükümlülüklerini yerine getirmesini sağlamak;

• mülkiyet sırasını belirlerken evin mülk sahiplerinin haklarının ve çıkarlarının gözetilmesinin sağlanması, ortak mülkiyet kullanımının koşulları;

• Evin mülk sahipleri tarafından ortak mülkiyet kullanım haklarının kullanılmasını engelleyen üçüncü tarafların eylemlerini önlemek veya durdurmak için önlemler almak;

• Çıkarların temsili ve üçüncü şahıslarla ilişkilerde dahil olmak üzere evin mülk sahiplerinin haklarının korunması.

HOA'nın Faydaları

HOA'nın oluşturulması olumlutaraflar: evdeki mülk sahiplerinin, ortak olanı yönetme ve elden çıkarma haklarını tam olarak gerçekleştirmelerini sağlar. Ayrıca, bu evdeki mülk sahipleri ve mülk sahipleri tarafından toplanan fonların makbuzlarını ve harcamalarını daha şeffaf hale getirmek ve yatırımların cazibesini arttırmak ve yaşam koşullarını iyileştirmek için bir fırsat sunmaktadır.

HOA'nın oluşturulduğu ev planlanmışsaEv sahibi başkan, bir muhasebeci ve diğer çalışanların iş için ödemek zorunda kalacak, çünkü 20 daire, dernek kaydı dezavantajlı olacaktır. Bu nedenle masraflar önemli değildir apartmanlarda, içinde devremülkler oluşturmak en iyisidir. Pek çok uzmana göre HOA, organizasyon ve sanatçıların sahiplerinin kontrolünde yüksek düzeyde katkıda konut sektörü aktivitesinde hükümetin en verimli formları olduğunu iddia olmasıdır.

TSH'nin ne olduğunu bilmek, ve hangi durumlarda onu oluşturmak karlı olursa, evinizi etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

HOA nedirHOA nedir

Related news

 • Mariupoldaki Extreme Park - bütün aile için muhteşem bir tatil
 • Mercimekli Bulgur Tarifi
 • Muhasebe Mobilyaları
 • Peltek konuşuyorsanız dikkat
 • Türkiye’de Ekonomik Tatil Yapılabilecek Yerler

 • HOA nedir

  HOA nedir


  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir

  HOA nedir