Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 6 16.02.2019, 22:09

Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Balneoterapinin en etkili yöntemihidrojen sülfür banyolarıdır. Uygulamalarının endikasyonları çok çeşitlidir. Hidrojen sülfür (veya sülfür) banyoları çeşitli hastalıklardan muzdarip hastaların kompleks tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu tedavinin vücuda etkisiBirkaç faktöre bağlı olarak. Birincisi, suyun hidrostatik basıncı ve sıcaklığı, hasta üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. İkincisi, hidrojen sülfür deriye ve kana nüfuz eder. Bu değerli doğal element, insan vücudundaki tüm organların ve sistemlerin çalışmalarını en üst düzeye çıkarmaya yarayan sinir liflerinin uçlarındaki sinirleri tahriş eder.

Hidrojen sülfür banyolarının kabulükoroner dolaşım, kan basıncını düşürme, kalp kasının çevresel direncini ve sinir sisteminin durumunu iyileştirme. hidrojen sülfit banyoları etkisi altında, biyolojik olarak aktif elemanları, küçük kılcal damarların genişlemesine katkıda ve vücuttaki metabolik süreçleri iyileştirilmesi oluşturulmaktadır. Aynı zamanda, kan akışı ve ağrıyı hafifletir ve eklem motor fonksiyonları geliştirir iltihap düşük odaklar hızlandırır.

hidrojen sülfür banyolarıHidrojen sülfür banyoları, kullanım endikasyonlarımerkezi ve periferal sinir sisteminin çeşitli hastalıklar gibi, ve kas-iskelet sistemi sisteminde enflamasyonun varlığı gibi, cilt patolojilerde ve ürolojik ve kadın hastalıkları karakter tedavisinde atanır - ki. Hipertansiyon ve diyabet için önerilen prosedürler. Diyabetten, çeşitli eklem ve omurga hastalıklarından kurtulmak için sülfür banyolarının etkili bir şekilde benimsenmesi.

Varikoz ve postromboflebitik koşullarhidrojen sülfür banyolarını da öneririz. Radyasyon rahatsızlığı durumunda kullanım endikasyonları da geçerlidir. Genellikle bu tedavi prosedürleri, protein, mineral ve yağ metabolizmasını normalleştirmeye yarar. Hidrojen sülfür banyoları, endokrin sistemin patolojileri olan endikasyonlar, tiroid fonksiyonlarının güçlenmesine katkıda bulunur.

hidrojen sülfür banyoları kontrendikasyonlarıTedavi prosedürlerini reçete ederken,hidrojen sülfür banyoları kontrendikasyonları bulunduğunu göz önünde bulundurun. Anjina atakları eşlik eden aritmi ve iskemik hastalıklar için önerilmezler. Hidrojen sülfür içeren banyolar, aktif romatizma hastaları ve kalp hastalığı olan hastalar için reçete etmeyin. Kontrendikasyonlar karaciğer ve böbrek hastalıklarını, onkolojik ve psikolojik patolojileri içerir. Duodenal ülserler ve mide varlığında, tüberküloz, hipotansiyon ve solunum organlarının rahatsızlıkları bulunan hidrojen sülfür banyoları atamayın. Şiddetli hipotiroidizm ve hipertiroidizm için bu prosedürlerin yanı sıra bronşiyal astımı olan hastalar için kullanılması yasaktır.

şifalı sularAz miktarda serbest içerikli şifalı sularHidrojen sülfür, yemeye kullanır. Midenin salgısını azaltabilir ve kolera ve laksatif bir etki oluşturabilirler. Düşük sülfürlü suların alınması karaciğer lezyonlarında endikedir. Ayrıca vücudu ağır metallerle zehirlemek için de etkilidirler. Düşük bir hidrojen sülfür içeriğine sahip şifalı sular antioksidan olarak etkindir. Ayrıca, hastanın vücudunda kolera ve diüretik bir etki oluştururlar.

Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 2019

Related news

 • Etiket: 2019 erkek modası
 • Kakaolu Muhallebi Tarifi Videosu
 • Sabit kıymetler üzerine gönderim. Maddi duran varlıkların temel muhasebe kayıtları
 • İğne Oyası Osmanlı Lale Motifi Modeli Yapımı Videolu
 • Afyon Yöresine Özel Bükme ve Ağzıaçık Tarifi
 • Yakadan Başlamalı Tek Parça Bebek Yeleği Yapımı Videolu Anlatımlı

 • Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 76

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar


  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 1

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 86

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 38

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 81

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 93

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 7

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 17

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 80

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 86

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 17

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 25

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 52

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 95

  Hidrojen sülfür banyoları. Endikasyonlar ve kontrendikasyonlar 89