Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 2019

Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 2019

Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 26 06.02.2019, 21:52

Hazırlık "Tiamazol": kullanım talimatları

Tiamazole gibi bir hazırlık hakkında ne biliyorsunuz? Bu ilacın kullanımı, fiyatı, yorumları, analogları ve amacı ile ilgili talimatlar aşağıda belirtilecektir.kullanım için tiamol talimatları

İlacın formu, bileşimi ve açıklaması

Tiamazol nedir? Açıklama, talimatın, bu ajanın, beyaz veya sarımsı bir kılıfla kaplı yuvarlak tabletler şeklinde yapıldığını okur. Bu ilacın bileşimi, diğer katkı maddelerinin yanı sıra, adsız aktif bileşen olan tiyazolü içerir.

Bu bileşenin, benzer özelliklere sahip diğer birçok ilaçta bulunduğunu söyleyemeyiz.

Ilaç ajanı eylemi

Tiamazol nedir? hormonların sentezlenmesi edebilen bu antitiroid madde istemlerin kullanımı için talimatlar T4 tür oluşum iyodinasyon tironin diiodothyronine ve monoyodtironina katılır peroksidaz gibi iç salgı ve blok enzim azaltmak, tiroid bezi bozabilir.

Ayrıca aktif maddenin de not edilmesi gerekir.Bu ilaç tiroid bezinden iyodür atılımını önemli ölçüde hızlandırır, bazal metabolizmayı azaltır, hipofiz bezi TSH tarafından sentezin salgılanmasını ve karşılıklı aktivasyonunu artırır.

Bunu uyguladıktan sonra terapötik etkisiortalama T4 ve T3 konsantrasyonuna bağlıdır. Ancak kural olarak, insan vücudundaki hormon konsantrasyonu, ilacın 40 mg ila 30 mg veya 28 günlük bir dozda ilacın sürekli alınmasından sonra yedi hafta sonra normalleştirilir.tiamol talimatları fiyat

İlaç kesildikten beş gün sonra, hormonların konsantrasyonu tekrar artabilir.

Tabletlerin reçete endikasyonları

"Tiamazol" ilacını kullanmanın amacı nedir? Kullanım talimatı, bu preparatın tirotoksikoz (diffüz dizi) tedavisine yönelik olduğunu bildirmektedir. Aynı zamanda preoperatif dönemde, orta ve ön tedavi (radyoiyodin tedavisine ek olarak) amacıyla da kullanılır. Ayrıca, bu ilaç nodüler guatr ve nüks (postoperatif) tirotoksikoz için reçete edilebilir.

Randevu için yasaklar

Hangi durumlarda "Tiamazol" ilacını kullanamaz? Kullanım talimatı, bu ilacın kontrendikasyonlarının aşağıdaki durumlar olduğunu belirtir:

 • bileşenlere yüksek hassasiyet;
 • besleme dönemi;
 • belirgin granülositopeni veya lökopeni (anamnezde dahil).

Biri bunu dikkatle söylemeye yardımcı olamazbu ilaç özellikle trakea daralma ile, gebelik, karaciğer yetmezliği ve daha büyük guatr sırasında kullanılır (sadece ameliyat için hazırlık olarak bir kısa süreli bir tedavisi olarak izin verilir).thiamazole kullanım kılavuzu

"Tiamazol" ilaç: kullanım talimatları

Bu ilacın bileşimi yukarıda sunulmuştur.

İlaç nasıl uygun şekilde kullanılmalıdır? Sadece içe doğru reçete edilir. İlacın günlük dozajı genellikle 2 veya 3 doza bölünür.

Tedavinin en başında, tek dozİlaç kesinlikle reçete edilen bir zamanda kullanılır. İlacın idame dozuna gelince, kahvaltıdan hemen sonra tek adımda alınmalıdır.

Tirotoksikoz tedavisi verilen yetişkinlerilaç, günde 20-40 mg kadar bir miktarda tatbik edilmektedir. ötiroid belirtilen doz yavaş yavaş (3-7 hafta), günde 5-20 mg destek düşmüştür zaman. Bu 1-1,5 yıldır ilaç alarak devam etti.

Hamileler, minimum dozda, yani 2,5-10 mg'lık ilaç reçete edilir.

Olumsuz Olaylar

kullanım bileşimi için thiamazole talimatları

İstenmeyen bir karakterin ne tür tepkimeleri Tiamazol'e sebep olabilir? Kullanım talimatları aşağıdaki olumsuz etkileri göstermektedir:

 • ateş, mide bulantısı, şiddetli halsizlik, kusma, agranülositoz, epigastrik ağrı, granülositopeni;
 • anormal karaciğer fonksiyonu, aplastik anemi, hepatit, parestezi, kolestatik sarılık;
 • trombositopeni, baş dönmesi, hipoprotrombinemi, baş ağrısı, deri kaşıntı, nevrit, ürtiker, polinörit, döküntü, tat bozukluğu;
 • Eklemlerde ağrı, otoimmün insülinsendromu, kas ağrısı, ödem, genel lenfadenopati, deri hiperpigmentasyon, sialadenopatiya, lupus-benzeri sendrom, alopesi, ağırlık kazancı, nefrit, klinik ya da subklinik hipotiroidizm periarterit.

Maliyet, yorumlar, analoglar

Artık "Tiamazol" un ne olduğunu biliyorsun. Kullanım için talimatlar, bu ilacın fiyatı bu makalede sunulmuştur.

Söz konusu ilacıanlamına gelir, "Timidazol", "Antiroid" olarak, "Danantizol", "Bazolan", "Favistan", "Merkazolil", "Mercazolilum", "Metimazol", "Tapazol", "Metotirin", "Tikapzol" ve diğerleri.

Tiamazol maliyeti 150-180 ruble.thiamazole talimat açıklaması

Bu ilaç hakkındaki yorumlar esas olarakpozitif karakter Hastalar, bu ilacın kendini oldukça etkili bir antitiroid ajan olarak gösterdiklerini iddia etmektedir. Düzenli uygulaması, tirotoksikoz gibi hastalığın seyrini olumlu yönde etkiler. Ayrıca, bu ilaç genellikle radyoiyodin tedavisi için ek bir hazırlık olarak kullanılmaktadır. Ayrıca nodüler guatrde kendini gösterir.

Bu ilacın olumsuz yanları birçok yan etkinin varlığını içerir.

Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 2019

Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 2019

Related news

 • 3 TANE KARE ÇİZGİ DESENLİ BANYO LİFLERİ VE YAPILIŞLARI
 • Kremalı Körili Tavuklu Makarna Videosu
 • Beğendiğin adamın ilişkisini nasıl tahmin edebilirsin
 • Bahreynden, Katar vatandaşlarına vize yasağı
 • Yoğurt ve Karbonat Maskesi
 • Büzgülü Şerbet Tatlısı

 • Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 7

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları


  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 69

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 65

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 59

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 70

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 11

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 1

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 63

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 9

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 74

  Hazırlık Tiamazol: kullanım talimatları 21