Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 2019

Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 2019

Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 47 03.02.2019, 11:00

Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler

Çoğu zaman hastalar doktorlarına şikayette bulunurne gördüklerini (sürekli) havayı geğirme. Bu patolojinin nedenleri farklı olabilir. Bu yazıda en yaygın olanı tanımlamaya çalışacağız ve bu sapmadan nasıl kurtulacağımızı da anlatacağız.sürekli hava nedenlerini dışarı doğru

Hastalık hakkında genel bilgi

Neden bazı insanlar havayı yakar (sürekli)? Bu sıkıntının nedenleri sıklıkla sindirim sistemi hastalıklarında gizlenir.

Tıpta hava dalgası aniden denir veAğızdan mide veya yemek borusundan koku ve tat vermeden gazların istemsiz salımı. Bu işlem nadiren görülürse, bu oldukça normaldir. Sonuçta, bir kişinin her yutma hareketine mutlaka belirli bir hava (2-3 ml) yutulması eşlik eder. Bu intragastrik basıncı normalleştirmek için gereklidir. Ardından, bu hava küçük parçalar halinde ağız boşluğundan algılanamaz şekilde serbest bırakılır.

Ama bu süreç sürekli gözlenirse nasıl olunur? Aşırı miktarlarda genellikle aşağıda ele alacağımız bir hava harabiyeti, genellikle mide için airbrushing veya pneumatoz olduğunda oluşur.

Norm ve patoloji: nasıl ayırt edilir

Sıklıkla veya sabit bir hava ile meydana gelen bir eritme, tedavi edilmesi gereken kişinin patolojik bir durumudur. Kural olarak, bu durumda hasta yardım için gastroenteroloğa döner.

Ayrı ayrı, buna dikkat edilmelidir.nörolojik aerophaji gibi sapma. Bu patoloji, besin tüketiminin dışında meydana gelen çok miktarda havanın yutulmasıyla karakterizedir. Kural olarak, bu gibi durumlarda, bu hastalık, hem bir yemekten sonra hem de başka bir zamanda, uyku periyodu dışında, kendiliğinden bir şey hatırlatabilir.şişkinlik ve geğirme semptomlara ve tedaviye neden olur

Eğer havayı sürekli fısıldarsanız, bir uzmana özel dikkat gerektiren patolojik bir sendrom olduğundan, sindirim sisteminin rahatsız edici aktivitesinde fenomen nedenleri araştırılmalıdır.

Sindirim sisteminin normal çalışması ileBu sürece asla tatsız duyumlar eşlik etmez. Aynı zamanda yemek borusundan veya mideden gelen havanın da herhangi bir tadı veya kokusu yoktur. Bu arada, çoğu insan herhangi bir rahatsızlığa neden olmadığından organizmanın bu özelliğini herhangi bir anlama sokmaz. Aksi takdirde, tıbbi muayeneye tabi tutulmalıdır.

Yemekten sonra yemek: ne zaman oluşur?

Bir hasta yedikten sonra gözlenirse ne yapmalı?sürekli bir hava çarpması mı? Bu fenomenin nedenleri, yiyecek tüketimi sırasında aşırı hava alımında bulunur. Kural olarak, bu sorun genellikle şunlarda bulunur:

 • kötü çiğneme;
 • Aşırı derecede çabuk emer;
 • hareket halindeyken besler.

Diğer Açık Nedenleri

Hastanın sürekli havaya maruz kaldığı gerçeğini başka ne etkiler? Sebepler aşağıdaki gibi olabilir:

 • Gaz içeren içeceklerin aşırı tüketimi, aynı zamanda çok soğuk veya tersine, sıcak yiyecek;
 • yemek sırasında konuşma alışkanlığı;
 • güçlü ve uzun süreli stres.Belching hava, tedavi semptomlarına neden olur

Hava ile belching: nedenleri, tedavisi, yoksunluk belirtileri

Yukarıda belirtildiği gibi, ereksiyonaağızdan mide veya yemek borusundan gazların salınması. Hemen hemen her zaman, bu süreç karakteristik bir ses ile gerçekleşir. Bu durumda, hasta göğüs bölgesinde sıklıkla rahatsızlık hissedebilir ve aynı zamanda hoş olmayan bir koku hissedebilir.

Yeme, bağımsız bir hastalık değildir. Sonuçta, bu patolojik durum sadece içsel sapmanın bir belirtisidir ve tıbbi muayeneyi gerektirir.

Patolojinin ana belirtileri

Şişmanlık ve ereksiyonun belirtileri nelerdir? Bu anormalliklerin nedenleri, semptomları ve tedavisi şu an düşünülecektir.

Yani, insanlarda çeşitli hastalıkların varlığında gözlenebilir:

 • Belching ekşi + gaz yağıdır. Mide suyunun artan asitliği ile oluşur. Bir kural olarak, gastrit, mide veya onikiparmak bağırsağında ülser oluşumu gibi anormallikleri gösterir.
 • Ereksiyon çürümüş. Ana sindirim organı (mide) 'de bozuk sürecinde oluşturulan ve içeriği (örneğin, pilorik stenoz, kanser, gastrit, vs.) durgunluk, çürüme ile ilişkilidir.
 • Büyük miktarlarda göbek yeme. Bu soğuk algınlığına bağlı çünkü gastrointestinal sistem (örneğin soda kullanımdan sonra) öğle yemeği sırasında ve ayrıca havanın tüketilmesi ile soğuk gıda yeme sırasında konuşurken, burun tıkanıklığı artan gaz hastayı rahatsız başlar.
 • Belching acı. Safra, kolesistit veya kolelitiazis ile birlikte ana sindirim organına geri döndüğünde oluşur.sık belching hava tedavisi

Düzenli olarak görüyorsanızsapma, mutlaka bir doktora danışmalı ve tıbbi muayeneye girmelisiniz. Bir dizi testten sonra, gastroenterolog sizin için bir tedavi önermelidir.

Sık hava yayılması: nedenleri, patolojinin tanısı

Düzenli bir burkulma havası tezahürünün nedenleri kapsamlı bir incelemeden sonra ortaya çıkar:

 • Hastanın hastalığının ve şikayetlerinin anamnezinin analizi (örneğin, ortaya çıktığında, ne sıklıkla rahatsız edildiği, ortaya çıkmanın yeme ile ilişkili olup olmadığı, ne kadar süreceği, vb.).
 • Yaşam anamnezinin analizi (örneğin, bir kişinin sindirim sistemi hastalıklarından muzdarip olup olmadığı).
 • Laboratuvar araştırması.
 • Enflamatuar süreçlerin belirtilerini, iç organların ihlallerini, vb. Belirlemeye izin veren biyokimyasal ve klinik kan testleri
 • Okült kan için anal dışkı. Kural olarak, ciddi bağırsak hastalığı şüphesi ile gerçekleştirilir.
 • Dışkı analizi, ya da daha ziyade, coprogram, sindirilmemiş gıda, sindirilmemiş yağlar, diyet lifleri ve benzeri bulmak için kolay olduğu sayesinde.

Tedavi yöntemleri

Ya hava ile geğirme varsa? Bu fenomenin nedenleri ve tedavisi epizodik ise belirlenmemeli veya uygulanmamalıdır.sık sık veya kalıcı geğirme

Sürekli belching, devam ediyoruzun, özel dikkat gerektirir. doktora dönersek, hasta tam bir muayene yapılmalıdır. Bir gastroenterolog tanı evreleme sonra aslında, bu hastalığın ortaya çıkmasına yol açtı, bu hastalıkları tedavi etmek zorundadır.

 1. Gastrit veya mide astarının iltihaplanması.
 2. Özofagus hastalıkları (farklı olabilir):
 • diyafragma hernisi;
 • GERD veya sözde gastroözofagealreflü hastalığı. 3. Kolesistit, yani safra kesesinde inflamatuar süreçlerin oluşumu. 4. Mide ülseri veya 12 duodenal ülser.

Farmakolojik olmayan yöntemler

Havanın sık sık yanması (prichny, tedavi)Bu makaledeki sapmalar ayrıntılı olarak açıklanmaktadır) bazen ilaç dışı yöntemlerle ortadan kaldırılmaktadır. Kural olarak, karın içi basıncını düşürmek için azalırlar. Bunun için tavsiye edilir:

 • oldukça yüksek bir yastıkta uyumak için;
 • kemeri veya kemeri çok sıkı bir şekilde sıkmayın;
 • 40-60 dakika boyunca yedikten sonra yürüyün;
 • Karın kas dokularını eğitmek için fiziksel egzersizler yapmayın (örneğin, gövde yükselmeleri, eğimler, kıvrımlar, vb.).hava ereksiyonu teşhise neden olur

Olası sonuçlar ve komplikasyonlar

Kendi başına, bir hava ereksiyonu hiçbir şekilde olamazherhangi bir komplikasyona veya sonuçlara neden olur. Ancak, onun görünümünü kışkırtmak bu hastalıkların tedavisi için zamanında başlamak önemlidir (böylece örneğin orofaringeal hastalıkları, burun, mide, yemek borusu, kolon, safra kesesi, vb.).

Önleyici tedbirler

Böyle bir sıkıntıya neden olmak istemiyorsanız, hava gibi, endişe duyuyorsanız, aşağıdaki kurallara uymanızı öneririz:

 • Gaz oluşumunu teşvik eden yiyecek ve içecekleri (örneğin, baklagiller, soda vb.) Yemekten kaçının.
 • Sigara içmenin yanı sıra alkol içmeyi reddedin.
 • Sindirim sistemi hastalıklarının zamanında tespiti ve tedavisi amacıyla düzenli olarak tıbbi muayeneye tabi tutulur.

Çocuklarda erüstasyonların ana nedenleri

Şüphesiz her anne bir belch biliyorBebek çocuk oldukça yaygındır. Kural olarak, bu sürecin sebebi, beslenme sırasında çok fazla hava yutmasıdır. Çoğu zaman bu, bebeğin vücudunun emzirme döneminde yanlış yerleştirildiği durumlarda olur. Ayrıca, benzer bir sorunla, çocuklarına bir şişe veya irrasyonel formun meme ucu (suni besleme ile) satın almış olan anneler tarafından karşılaşılabilir.

Çoğu zaman, bebeklerde geğirme, midenin girişinde bulunan kas dokusunun zayıflığına bağlıdır. Çocuk büyüdükçe güçlenir, ereksiyon kendi kendine geçer.hava nedenlerinin sürekli olarak ertelenmesi

Bu herhangi bir hastalığın varlığına işaret gibi bu durumda, bebek anne sütü sık yetersizliği gözlenmektedir ise, size çocuk doktoru danışmalısınız.

Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 2019

Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 2019

Related news

 • Bonibonlu Rulokat Pasta
 • Bebeğin burnundaki siyah nokta bakın neden olmuş
 • Okula hazırlanmak için görevler: çocuğa ne yapacaksınız
 • Yakup Arslan

 • Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 100

  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler


  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 56

  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 39

  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 82

  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 68

  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 6

  Havanın sürekli geğmesi: nedenleri ve tedavisi. Yaygınlık ve ereksiyon: nedenler 91