Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 2019

Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 2019

Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 16 22.02.2019, 15:43

Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin...

Ünlü müzik yapımcısı Hasan Saltık sosyal medyada devleti destekleyen sanatçılara yönelik yapılan algı operasyonunu çok sert bir dilde eleştirdi.

Devletin düzenlediği resepsiyonlara katılan sanatçılara yönelik yapılan eleştirileri ve linç kampanyalarını eleştiren Hasan Saltık, zamanında yaşadığı sıkıntıları karşılaştırarak anlatı. Fikrin önemini vurgulayan ünlü müzik yapımcısı, röportajın verildiği kanalın ve gazetenin öneminin olmadığını da beyan etti. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonu'na tüm sanatçıların davet edildiğini kimisinin korkudan kimisinin ise 'hükümet karşıtı' olduğundan gitmediklerini ancak bu durumun yanlış olduğunu belirtti. İşte Hasan Saltık'ın röportajından bir kesit;

"Düşüncelerini açıkça ortaya koyuyorsan hangi gazeteye konuştuğunun hiçbir önemi yok. Ben size de röportaj veririm, başka bir basın kuruluşuna da. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla başladı bu linç kampanyaları. Çünkü önüne gelen cahilce fikir beyan eder oldu. Eskiden de var böyle şeyler ama bu denli değildi. Zamanında beni de farklı dillerde yaptığım çalışmalardan dolayı 'bölücü' diye yaftaladılar. Kim nereye isterse konuşur, buna kimse karışamaz. Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonu'na katılmayan sanatçıları eleştiriyorum. Devletin düzenlediği etkinliğe bakıyorum; hep aynı sanatçılar katılıyor. Davet edilen tüm sanatçılar katılmalı bu etkinliğe. 'Ben katılmıyorum' denmemeli. Hükümet değil, devlet davet ediyor seni. Sen bu ülkede yaşıyorsan, vergini veriyorsan, o zaman hükümetin politikalarını beğenmesen de, devlet davet ediyorsa buna icabet etmelisin. Kayıkçı kavgasına son vermeliyiz artık. Unutmayalım hepimiz aynı gemideyiz.

Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 2019

Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 2019

Related news

 • Kısa Topuklu Bot Trendi
 • İlginç Lif Modelleri
 • Gülse Birselden bomba oyuncu kadrosu

 • Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 25

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin


  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 6

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 44

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 52

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 1

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 89

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 36

  Hasan Saltık: Devletin seni çağırıyorsa gideceksin 17