Harika Van Gölü. Türkiye 2019

Harika Van Gölü. Türkiye 2019 Harika Van Gölü. Türkiye

Harika Van Gölü. Türkiye

Türkiye'nin ve ana tatilinin ana gururudünyanın en büyük ve en ünlü gölüdür. Bu eşsiz gölet çok güzeldir ve etrafındaki olağanüstü doğa, yıllar önce ortaya çıkmıştır ve dünyadaki bu büyüklüğün tek soda gölü olduğu için farklıdır. Ve en üstte "Dünyanın Tuzlu Tuzsuz Gölleri" onurlu bir 4. sırada yer alır.

göl van

Havuzun suyunun çok tuzlu olduğu gerçeğine ek olarak,Aynı zamanda, bir çok sodyum tuzu, özellikle de soda içerir, bu nedenle, göldeki su, bileşimi içinde sabunlu bir çözeltiye benzemektedir ve bu arada, mükemmel bir şekilde şeyleri temizlemektedir. Tabii ki, insanlar doğanın kendilerine verdiği nimetleri kullanmanın tadını çıkarırlar ve sık sık durulamak ve aynı zamanda vücudu iyileştirmek için göle gelirler.

köken

Yaklaşık iki yüz bin yıl önce yanardağ Nemrutuyandığında, 60 kilometreden daha uzun bir uzunluktaki çığ akışında, Van Havzası'ndan Mushskaya'ya su akışı engellenmiş ve böylece bir rezervuarın ortaya çıkmasına neden olmuştur. Şimdi göl havzanın en derin bölümünde yer almakta ve uzun soyu tükenmiş volkanların yüksek dağ sıralarıyla çevrilidir. Bilim adamları bir süre sonra Van Gölü'nün düşmeye başlayacağına ve muhtemelen daha sonra yeryüzünden tamamen ortadan kalkacağına inanıyorlar. Bu durum, Doğu Toroslarının genişleyen erozyonunun, Dicle nehri havzasına yeni bir su akışı oluşturması nedeniyle gerçekleşecek.

konum

Göl Ermeni tepelerinde bulunur - bumodern Türkiye'nin doğu kısmı. Van Gölü'nün bulunduğu yer, 1648 metre yüksekliğe kadar yükseltilmiştir. Gölün alanı 3574 km ²'dir. Oldukça sıradışı bir şekle sahip, bir üçgene benzeyen bir yapıya sahip olup, bazı yerlerde derinliği 451 metreye kadar ulaşabiliyor, burası Türkiye'nin en etkileyici gölüdür ve toplam su hacmi 576 km³'dir.

 göl minibüsü nerede

Üzerinde inanılmaz derecede büyük bir sayı var.küçük ve çok güzel adacıklar ve Lim'in en büyük ve en ünlü adası rezervuarın kuzey kesiminde yer almaktadır. Dünyanın sodalı gölleri büyüklüğüne eşit olmayacak. Bu nedenle temel çukuruna haklı olarak göl-denizi denir.

Özellikler

Dört küçük nehir gölün içine akıyor: Rezervuarın kuzey tarafında Bendimahi ve Zeylan-Derisi, doğu tarafında ise Karash ve Michinger. Van Gölü'nü besliyorlar. Bu nehirlerin haliçlerinde göldeki suyun taze olduğu, suyun toplam tuzluluğunun (tabandan alınan)% 67 olduğu ve bu durumun denizden 2 kat daha fazla olduğu dikkat çekicidir. Gölün farklı bölgelerindeki tuzluluk seviyesi büyük oranda konsantrasyona bağlı olarak değişir.

Ayrıca nisandan hazirana kadar bir yerlerde, rezervuar daha çokYalan dağlar ve uzun ilkbahar yağmurlarına yakın çözülmüş karlar nedeniyle yenilenmiş taze suyun büyük bir kısmı. Temmuz ayında su seviyesi maksimum seviyesine ulaşır.

Uzmanlar Van Gölü'nün suyunu iddia ediyorlarrakipsiz kimyasal bileşimi nedeniyle Ölü Deniz'den çok daha faydalıdır. Gölet yakınında yaşayan turistler ve insanlar, hatta bunu artrit ve romatizma gibi hastalıklarla tedavi ediyorlar.

Iklim

Göldeki yüksek konumu nedeniyleoldukça yumuşak hava koşulları. Kış mevsiminde, Türkiye'nin diğer bölgelerinde olduğu kadar soğuk değildir ve yaz aylarında güçlü bir sıcaklık yoktur. Dağ zirveleriyle çevrili olan bu alan, güçlü rüzgarlardan tam koruma altındadır, çünkü Van Gölü her zaman sakin, burada heyecan yoktur, her zaman sessizdir.

dünyanın gölü

Onun parçası için, böyle büyük bir göl suyuHacim de etrafındaki iklimi önemli ölçüde yumuşatır. Bu, bu alanda çok miktarda ısı seven meyve ağacının yetiştirilmesini mümkün kılar. Bu nedenle, gökkuşağının kıyıları boyunca büyüleyici elma, şeftali ve zeytin bahçeleri, tam bir sihir duygusu ve neler olduğuna dair gerçek olmayan bir anlam yaratıyor.

Yüksek tuz konsantrasyonu nedeniyle gölde surezervuarın kuzey tarafındaki küçük alanlar dışında, neredeyse donmaz. Yaz aylarında, yüzeydeki sıcaklık +20 ° C'ye yükselir, kış aylarında soğur. Ancak, yıl boyunca 50 metreden daha fazla bir derinlikte, su sıcaklığı değişmez, yaklaşık +3 ° C'dir.

mucizeler

Buradaki su, karbonatla aşırı derecede doyurulur.Sülfat ve sodyum klorür, bu nedenle içme ve balık için uygun olmayan kesinlikle uygun hale getirir. Ancak, şaşırtıcı bir şekilde, Van Gölü, saraylarında yaşayabilecek tek bir balıktan övünebilir ve bu göl dışında herhangi bir yerde bulamayabilirsiniz. Bu balığa inci sedir denir ve sazan türlerine atıfta bulunur, ancak görünümüyle ringa balığı gibi görünür. Balık hem taze hem de tuzlu suda% 23'e kadar tuz konsantrasyonuyla çok iyi hisseder, ancak sadece tatlı suların olduğu göle akan nehirlerin ve akarsuların ağzında yetişir.

türkiye göl

Ve Van Gölü bölgesi tüm dünyada ünlüdür.Burada yaşayan bir kedinin nadir cinsi. Temel farkı, yüzmeyi çok sevdiği ve kesinlikle sudan korkmadığıdır. Ve gözleri genellikle farklı renklerde - mavi ve yeşil. Bu sıra dışı bir kedi.

Türk Van Gölü gerçekten de kesinlikle görülmeye değer dünyanın en sıra dışı yerlerinden biridir. İnanılmaz güzelliği ve eşsiz kullanışlı özellikleri ile ayırt edilir.

Harika Van Gölü. Türkiye 2019

Harika Van Gölü. Türkiye 2019

Related news

 • Sütunlu bir temel oluşturmayı öğrenmek
 • Hidroksil monik asit: özellikleri. Hidroksil sitrik asit nerede bulunur
 • Get-jet.ru: İnternet mağazasıyla ilgili incelemeler
 • Bir denetmen bir meslek nedir Ustabaşının görevleri
 • Erkekleri takdir eden bir kadının ana özellikleri: Bir liste, özellikler ve öneriler

 • Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye


  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye

  Harika Van Gölü. Türkiye