Harika nasturtium - evde büyümek

Harika nasturtium - evde büyümek

Nasturtium, Güney'in dağ bölgelerinden gelir.Amerika. Avrupa'da, gezginler tarafından getirildi. Anavatanının iklim koşulları sayesinde, bu bitki orta derecede soğuk iklimi koşullarında çimlenmeye uyarlanmıştır. Buna ek olarak, latin çiçeği, yetiştirme parlak balkonda evde kolayca mümkündür, ayrıca çiçek severler arasında popülerliği gelişimine katkıda oldukça iddiasız bakım.

Büyüyen nasturtium ve bu bitkinin bakımı

Nasturtium, hem ışık hem de sıcaklığı çok sever. Bu nedenle, en iyi, güneşli ve parlak yerlerde, taslaklardan ve soğuk köşelerden uzakta yerleştirilir.

Iddiasızlık belirtilmelidir, karakteristiknasturtium gibi bir bitki. Bir çok besin maddesi olan bileşiminde tınlı topraklarda yetiştirilir. Bir gübre olarak, sıradan humus veya kompost kullanılması tercih edilir. Azot gibi çok miktarda bir madde içerdiğinden ve olası çiçeklerde önemli bir azalmaya neden olabileceğinden, gübrenin kullanılmasına değmeyeceği unutulmamalıdır. Nasturtium fosfordan çok hoşlanır, kullanıldığında çiçeklenme parlak ve yoğun hale gelir.

Evde, erken ulaşmak mümkünnasturtium gibi çiçekli bitkiler. Bu durumda büyüyen fideler, böyle bir sonuç elde etmek için en uygun seçenektir. Bunu yapmak için bir çömlek almanız, birkaç santimetrelik bir dalış çukuruna sahip olmanız ve oradaki tohumları - daha önce filizlenmiş veya iki tane filizlenmiş halde - filizlenmeniz gerekecek. Bundan sonra, tencere kağıt ile kaplanmış ve sıcak bir köşeye taşınmıştır. Fide için nasturtium ekimi, daha sonraki iniş çıkışından iki veya üç hafta önce gereklidir.

Nasturtium çiçek açmamış olsa da, bolca sulanmalıdır. Çiçeklenme başladıktan sonra, sulama durur ve sadece toprak tamamen kuruduktan sonra tekrar başlar.

Kural olarak, ilk sürgünlerin ortaya çıkmasından sonra,45 gün sonra, çiçeklenme nasturtium gibi bir bitkide başlar. Tohumlarla yetiştirme, birçok gün sonra planlanabilir. Bunun nedeni, bitkinin bitiminden sonra 45-50 gün içinde tohumlarının olgunlaşmasıdır. Nasturtiumun düzensiz bir şekilde çiçek açtığı unutulmamalıdır, bu nedenle tohumların görünümünü ve olgunlaşmasını kontrol etmek gereklidir. Zaten toplanabileceklerini belirlemek için onlara dokunmak yeterlidir. Zorluk olmadan temas ettikten sonra tohumların bitkiden ve birbirlerinden ayrılması şartıyla, onları toplayabilirsiniz.

Nasturtium uygulaması

Nasturtium büyümeye, zaten karar verdik. Yukarıdaki tavsiyelere aşina olmakla birlikte, her zaman yetiştiriciliği çok zor olmayacak olan nasturtium gibi bitkilerin harika renklerinden keyif alabilirsiniz. Ayrıca, bu çiçek, güzel görünümüne ek olarak, bir dizi kullanışlı özelliğe de sahiptir. Örneğin, taze çekilmiş nasturtium yaprakları büyük miktarlarda C vitamini içerir. Bu bitkinin çiçek veya yapraklarını yerseniz, sindirim sürecinde önemli bir iyileşme elde edebilirsiniz. Buna ek olarak, yapraklarını öğütme durumunda, ortaya çıkan meyve suyu, deride kaşıntı ile mücadele etmek için kullanılabilir.

Geleneksel tıbbı gelince, çoğu zaman, ya idrar söktürücü olarak ya da hipertensif hastalar için ideal olarak uygun bir şekilde bir infüzyon hazırlanır.

Yaz aylarında, çiçekler ve nasturtium yapraklarıbunları sadece taze formda baharat olarak kullanmak. Bu bitki, hardal ya da turp sonrası tatlarını andıran keskin bir hoş tadı ile karakterizedir. Nasturtium çeşitli salatalar, sebzeler veya et yemekleri için bir baharat olarak kullanılabilir ve yeşil meyveleri dereotu ile birlikte marine edilebilir.Related news

 • Elma krepleri için adım adım tarifi
 • İnsanlarda Kuduz - sağlığınızı riske atmayın
 • Mercedes Viano: arabayı ver
 • Tracheitis: trakea akut ve kronik iltihap belirtileri
 • BB Krem Nedir

 • Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek


  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek

  Harika nasturtium - evde büyümek