Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 2019

Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 2019

Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 90 13.02.2019, 07:38

Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor? Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün?

Her biri balkonlarını donatmak niyetindeSahibi, birçoğu yalıtım seçimi olan birçok sorunun çözümü hakkında düşünüyor. Çoğu zaman bu amaçlar için bir mineral yün veya köpük kullanılır. Bu malzemelerin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır. Hangisi daha iyi - balkonun yalıtımı için mineral yün veya köpük?

mineral yünü veya strafor kullanmak daha iyidir

Bu iki malzemeden hangisi daha pratik olacak? Yalıtım seçimini belirlemek için, her birinin özelliklerine aşina olmanız gerekir.

Köpüğün artıları ve eksileri

Genellikle balkonları ısıtırken, sahipleriDüşük bir termal iletkenliğe sahip bir plastik köpük malzeme kullanmayı tercih eder. O bir köpük plastik. Onun özellikleri ile, gezegenimizdeki en iyi ısı yalıtıcısıdır. Ve somut rakamlar bunun bir kanıtı olabilir. Böylece, sadece 10 cm kalınlığa sahip olan köpük levhanın aynı termal koruma özelliklerine sahip olduğu tahmin edilmektedir:

 • 60 cm havalandırılmış beton;
 • 40 cm odun;
 • Boşluklu 150 cm tuğla;
 • 90 cm genişletilmiş kil beton;
 • 400 cm betonarme.

Neyin daha iyi olduğunu öğrenmek istiyorum - minvataveya bu özellikteki köpük? Hesaplamalar köpüğün kendisinin avantajlarını gösterir. Böylece, 10 cm kalınlığında bir slab levhası, 16 cm mineral yüne benzer ısı depolayabilmektedir. Tabii ki, bu özelliğe göre, dikkate alınan iki maddenin ilk malzemesi tercih edilmelidir.

Ses yalıtımı için neyin daha iyi olduğu sorusunun cevabı - polistiren veya mineral yün, ikinci ısıtıcıya dikkat edin. Gürültü azaltımı için köpüklü plastik malzemeler uygun değildir.

Balkonu köpük veya mineral yün ile yalıtmak daha iyi

Bir sonraki özellik dikkate alındıbuhar geçirgenliğidir. Doğrudan yoğunluğa bağlıdır. Köpük gelince, buhar geçirgenliği farklıdır. PPP türüne göre değişir. Bu nedenle, düşük yoğunluklu genleşmiş polistiren bu göstergede pamuk yüne benzerdir. Buharı kolayca özler. Başka bir konu - yüksek yoğunluklu köpük. Elbette, buharı özlüyor ama büyük zorluklarla. Bu yüzden böyle bir malzeme yoğun duvarların yalıtımı için kullanılır.

Polistiren köpüğün bir başka önemli özelliği,Gelecekte sahibin seçimine bağlı olacak, çevre dostu. Ancak, bu konuda bir fikir birliği yoktu. Yani, Sovyet bilim adamları tarafından bile, straforun çevreye toksik stiren salgıladığı kanıtlandı. Sadece bu süreç belirli koşullar altında gerçekleşir. Diğer sonuçlar, malzemenin modern çalışmalarının sonuçlarından alınmıştır. Genleşmiş polistiren köpüğün zararsızlığını doğrularlar. Evet, işlem sırasında belirli bir miktarda stiren salar. Ancak, insan vücudu üzerinde hiçbir etkisi olmadığı çok kötüye. Bununla birlikte, uzmanlar satın almadan önce köpük içinde artık stiren içeriğini belirtmenizi tavsiye eder. Çevre dostu malzemede, bu gösterge yüzde 0,01 ila 0,05 arasında olmalıdır.

Köpüğün kalitesine bağlı olarak değişirve hizmet ömrü. En dayanıklı olanlar PSB-S ve PSB gibi basılmamış markalardır. Temel özellikleri uzun süreli çalışmalarda bile (10-40 yıl) değişmez. Ekstrüzyon köpüğü sahibi için daha uzun süre dayanır. 80 yıla kadar özellikleri değiştirmeden çalıştırılabilir.

Isınma için daha iyi polistiren veya mineral yünGenleşmiş polistirenin önemli bir dezavantajıDüşük yangın güvenliği. esas itibarıyla tek tek kıvılcım bir malzeme anlamına yakma. Yangın köpüğü eritir. Aynı zamanda, zehirli siyah duman çıkarıldı. Bugün itibariyle, köpük içinde bu eksikliği özel katkılar içerir ele almak. Kendilerini alev almayan ve alevler yükseldi söndürmek. Böyle köpük kendi kendini söndürmeden olarak bilinir. Onun markası PSB-S. Bu malzeme kıvılcım yardımıyla değil, büyük bir yangında korunmuyor. Bu nedenle, her türlü polistirenin harici yalıtım düzenlemesinde uygulanması önemlidir.

Maden Yünü Artıları ve Eksileri

Balkon yalıtım malzemesi seçerken,Yapı malzemesinin ikinci versiyonunu düşünün. Mineral veya taş yünüdür. Dağ magmatik kayaçlarının erimesi sırasında elde edilen lifli bir malzemedir.

Daha iyi olan nedir - balkonun izolasyonu için polistiren veya mineral yün? Seçimi belirlemek için, bu malzemenin temel özelliklerini incelemek gerekir.
Minvata, hammaddelerin özelliklerine göre önceden belirlenmiş bir takım avantajlara sahiptir. Böyle bir yalıtımın şüphesiz avantajı ateş direncidir.

Eriyik, 800 derece ve üzeri bir sıcaklıkta erime yeteneğine sahiptir. Bir yangın durumunda, sadece mülklerini korumakla kalmayacak, aynı zamanda yangının yayılmasının önünde bir engel haline gelecektir.

Polistiren veya mineral yün ile yalıtmak daha iyi

Hangisi daha iyi - yalıtım için polistiren veya mineral yünbalkon? Lifli malzemeye gelince, genleştirilmiş polistirenden sonra ısı iletkenliğinden sonra ikinci sıradadır. Bununla birlikte, mineral yün daha yüksek higroskopisiteye sahiptir. Bu, nemli bir ortamda olduğunda bu malzemenin ısı koruyucu özelliklerini önemli ölçüde azaltır.

Hangisi daha iyi - bir mineral yün veya bir strafor tarafındanbuhar geçirgenliğinin özellikleri? Laboratuvar çalışmalarının sonuçları, odaya düşen yoğuşmanın lifli malzemeden kolayca geçtiğini ikna edici bir şekilde kanıtlamaktadır. Ve bu onun açık avantajı.

Ne için en iyi olduğuyla ilgili bir soruya cevap verirkenses yalıtımı - polistiren veya mineral yün, ikinci malzemeye dikkat değer. Kuşkusuz avantaj, farklı bir gürültü için güvenilir bir bariyer oluşturma özelliğidir. Taştan yapılmış Vata, ses dalgalarına karşı güvenilir bir bariyer görevi görür.

Henüz karar vermemiş olanlar için, daha iyiKöpük veya mineral yünü ile yalıtmak için, malzemenin ağırlık olarak böyle bir özelliği ile kendinizi tanımak önemlidir. Taş yünü, bu göstergede genişlemiş polistiren önemli ölçüde kaybeder. Bu bağlamda, satın alma, teslimat maliyetini ve elleçleme operasyonlarının hacmini arttıracaktır. Yapının dayanıklılığını hesaplarken ısıtıcının ağırlığı da dikkate alınmalıdır.

Polistiren veya mineral yün ile yalıtmak daha iyiHangisi daha iyi - ısı yalıtımı için polistiren veya mineral yünçevresel sürdürülebilirlik bakış açısı? Malzemeyle ilgili sadece laboratuvar çalışmaları bu soruya cevap verebilir. Taş yünü liflerinin bir parçası olan bireysel fraksiyonun karsinojenik özelliklere sahip olduğuna dair kanıtlar vardır. Buna ek olarak, yalıtım üretimi için kullanılan malzemelerden biri, insanlar için tehlikeli olan çok zararlı yüksek derecede toksik madde formaldehid, serbest bırakır.

Isıtıcılar için gereklilikler

Uzmanlar, yalıtım malzemelerini seçerken bu özelliklere dikkat etmelerini önerir:

 • Ağırlık. Ne kadar küçükse, inşaat işlerini tamamladıktan sonra balkonlar daha az şiddetli olacaktır.
 • Kalınlığı. İnce malzemeler, sundurmada veya balkonda daha fazla iç alan bırakacaktır.
 • Termal iletkenlik. Bu endeksin daha düşük değerlerinde, odada daha fazla ısı depolanacaktır.
 • Su geçirgenliği. Küçük parametreleriyle, nemin malzeme üzerindeki etkisi azalır ve termal iletkenliği azalır.
 • Ses Yalıtımı. Bu parametrenin büyük değerleri odayı aşırı gürültüye karşı koruyacaktır.
 • Yangın güvenliği Kullanılan materyal yanıcı olmamalı ve ayrıca yangının etkisi altında zehirli dumanlar yaymamalıdır.
 • Ekolojik uyumluluk. Yüksek oranları insan sağlığını koruyacak ve çevreye zarar vermeyecektir.
 • Maliyeti karakterize eden ekonomi (çok çeşitli tüketiciler için malzeme satın alınmalıdır).
 • Dayanıklılık. Ne kadar çok olursa, yalıtım alıcı için daha ucuz olur.
 • Özellikle kendileri tamir edecek olanlar için önemli olan kurulum kolaylığı.

İki ısıtıcının özelliklerinin karşılaştırılması

Yani, temel özellikleri ile tanıştıkköpük ve mineral yün. Şimdi bu iki malzemeyi ana göstergeleriyle karşılaştırabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin seçimi çok boyutlu ve karmaşık bir problemdir. Onun çözümü sadece özel koşulları değil, aynı zamanda kendi önceliklerini de dikkate almayı gerektirecektir.

Isı kaybına karşı direnç

Balkon - köpük yalıtmak daha iyi veyaMineral yün? İki malzemenin ısı yalıtım özelliklerini dikkate alarak, genişletilmiş polistirenin bu özellik ile rakipsiz olduğu sonucuna vardık. Minvata da dahil olmak üzere birçok ısıtıcıyı kaybet. Ve bu, düşündüğümüz iki malzemenin termal iletkenlik değerlerinin pratikte aynı değerlere sahip olmasına rağmen. Gerçek şu ki, köpüğün iç yapısı hava ile dolu çok sayıda kapalı hücredir. Bu yapı aynı zamanda iyi ısı tutulmasına katkıda bulunur. Minvata'nın hiç kapalı hücresi yok. Bu, sıcak havadan kurtulmaya yardımcı olur.

Yani ısıyı korumak daha iyidir - minvate veyaköpük? Sonuç açık değil. Strafor, en yüksek kaliteye ve fiyata sahip olmasa bile, mineral yünden daha fazla ısı yalıtkanı olarak kullanmak daha iyidir.

Buhar geçirme kabiliyeti

Minvata ve polistiren farklı göstergelere sahiptirbuhar geçirgenliklerini gösteren katsayılar. Polistirende 0,03 mg'dır. Mineral yünü ile ilgili olarak, bu rakam on kereden fazladır. Bu, lifli malzemenin buharlaştırılmış suyu daha iyi geçebileceğini gösterir. Bu bir artı veya eksi mineral yün olabilir. Gerçekten de, nem birikimi ile, bu malzeme ısı yalıtım özelliklerinin önemli bir bölümünü kaybedecektir. Köpük buhar geçirmez, ama aynı zamanda birikmez. Kullanıldığı zaman, nem, yalıtım tabakasının düzensizlikleri ve ek yerlerinden çıkarılır. Dolayısıyla, bu özelliğe göre, her iki malzeme de seçim için neredeyse eşit olasılıklara sahiptir.

Ateşe dayanıklılık

Yangın güvenliğini düşünün. Bu özelliğe göre, balkon, köpük veya mineral yünü yalıtmak daha iyi bir şey midir? Lifli yalıtımın yangına karşı yüksek direnci vardır. Bu durumda köpük plastik açıkça kaybeder.

Cephe polistiren veya mineral yün ile daha iyi yalıtımı

Modern üreticilerin dikkati çekiyor.1000 derece santigrat dereceye ulaşan sıcaklıklara dayanma kabiliyetine sahip olan bu tür bazalt lifli malzemeler sunmaktadır. Strafor, taş yününden farklı olarak kolayca eriyebilir. Ayrıca bağımsız olarak yanabilir. Uzmanlar ayrıca, daha büyük yangın güvenliği için köpük plastiğe eklenen alev geciktiricilerin nihayetinde özelliklerini yitirdiklerini belirtiyorlar.

Fiyat kategorisi

Daha iyi hakkında merak eden insanlarDuvarları yalıtın - bir mineral yün veya strafor ile, malzeme maliyeti de önemlidir. Ve burada polistiren köpük. En ucuz yapı malzemesidir.

Kurulum kolaylığı

Strafor, türünden bağımsız olarak,Minvate daha ruhlu ve dayanıklı. Öğütmek ve kesmek kolaydır. Bununla birlikte, bu yalıtımın tutturulması zordur, böylece kavşaklar soğuk köprüler oluşturmaz. Bu sorunu çözebilirsin. Bunu yapmak için, L şeklinde bir kenarı olan bir köpük satın almanız gerekir.

duvarları yün veya strafor ile yalıtmak daha iyidir

Mineral yün, elastik ve yoğun olabilirSadece çerçeveye konan paspaslarda döşenirse. Tesisatındaki pozitif moment, bu yalıtımın küçük derzleri nedeniyle soğuk köprünün bulunmamasıdır.

Ekolojik uyumluluk

Önceleri strafor stiren'den yapılmıştır vefreon üretim süreci. Artık yapı malzemelerinin ekolojik gereksinimleri çok yüksektir. Bu nedenle Rus ve Avrupalı ​​üreticiler bu bileşeni kullanmayı bıraktı. Böylece, dış mekan çalışması için, herhangi bir miktarda polistiren köpük kesinlikle güvenli kabul edilir. Aynı mineral yün için de geçerlidir. Ancak içeride, bu malzemelerin her ikisi de, hacimleri ile taşınmadan, düzgün bir şekilde kullanılmalıdır.

Diğer özellikleri

Malzemelerin diğer özellikleri neler olmalıdır?onları satın alırken dikkate almak? Bir ısıtıcı seçerken higroskopisitesine dikkat etmek gerekir. Odadaki ortam ıslanırsa, köpük kullanılmalıdır. Operasyon sürecinde, tüketici özelliklerini kaybetmez. Bu gibi tesislerde taş yünü çok az hizmet verecektir. Nem etkisi için çok önemlidir.

Ağırlık olarak, bu konuda şüphesiz lider polistirendir. Ağırlığı mineral yünden çok daha düşüktür.

Önemli parametreler kimyasaldır vemalzemelerin biyolojik bağışıklığı. Minvata, tüm mantar ve organik maddelere karşı dayanıklıdır. Bu bağlamda strafor, en kötü özelliklere sahiptir.

Mineral yün ve polistiren ile yalıtımı nedir?

İnşaat işleri için malzeme nasıl seçilir? Bunun için bazı kuralları bilmeniz gerekiyor. Yani, eğer köpüğün veya maden yününün yalıtımı için daha iyi olanın sorusuna karar verirseniz, binanın yapıldığı malzemeye dikkat etmeniz gerekir. Ahşap duvarlar "nefes alır". Onları köpük plastik ile yalıtın, hiçbir durumda imkansız değildir. Aksi halde ağaç yararlı özelliklerini kaybeder. Tuğla veya betonarme yapılmış binalarda lifli malzeme, bölme, tavan, zemin ve tavanların yalıtımı için kullanılır. Bu durumda cepheyi yalıtmak daha iyi - köpük veya mineral yün? Dış duvarların yalıtımı için özel gereksinimler mevcuttur. Tuğla ve ahşap evler, asma tip havalandırmalı bir cephe kullanılarak yalıtılmıştır. Bu tasarımın ayrılmaz bir parçası, buhar bariyeri membranlarıdır.

Ama ısıtıcı olarak köpük çok iyidiryeterince yüksek bir nemin olduğu yerlerde kendini gösterir. Bunlar blok ve tuğla evlerin temelleri ve duvarları, havalandırılmamış tipte çatılar ve interfloor örtülerdir. Strafor, çeşitli ambalajların üretimi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Dondurucu ve buzdolaplarının duvarlarını döşerler. Bu durumlarda köpük plastiği mükemmel bir ısı yalıtıcısı görevi görür.

Yani, daha iyi olanı inceledik - balkon yalıtılacaksa bir mineral yün veya köpük.

Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 2019

Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 2019

Related news

 • Tığ İşi Çok Güzel Popcorn Babet Patik Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Patatesli Fransız sulu et, yemek tarifi
 • Cafe Crown Latte Kaç Kalori
 • İstanbul Akvaryum’da Cadılar Bayramı Partisi
 • Sağlık, gençlik ve güzellik için hastalıkların tedavisinde kırmızı viburnumun yararlı özellikleri
 • Eğer idrar içindeki bir protein bulunursa, ne demektir

 • Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 20

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün


  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 80

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 76

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 74

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 28

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 74

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 11

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 10

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 33

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 28

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 77

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 79

  Hangisi daha iyi - mineral yünü veya strafor Balkon yalıtmak için daha iyi ne - polistiren veya mineral yün 39