Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkilerHamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler


Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 67 18.01.2019, 14:17

Hamilelikte "Parasetamol" tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler

Ile ilaç almak bir sır değilhamilelik istenmeyendir. Ama ya ateş yükseldiyse? Bu durumda yardımcı olabilir bir çare var çıkıyor - ilaç "Paracetamol." Doğru, bir doktor atanmadan, izole durumlarda - yüksek sıcaklık veya şiddetli ağrı sendromu ile alınabilir.

Hamilelik sırasında ilaç "Parasetamol": dozaj ve kullanım

İlaç ağrı kesicianti-inflamatuar ve antipiretik özellikler. Etkisi, ilacın kullanımı ile, enflamatuar sürece katılan aktif fizyolojik maddelerin - prostaglandinlerin oluşumunun azalması gerçeğine dayanmaktadır. Sıcaklık, ilacın beyinde bulunan termoregülasyonun merkezi üzerindeki etkisine bağlı olarak azalır.

Hamilelik sırasında ilaç "Parasetamol"Bağırsaklarda hızla emilir ve ardından kan yoluyla organlara ve dokulara girer. Çalışmalar, maddenin plasentaya fetüse kolaylıkla nüfuz ettiğini, ancak olumsuz bir etkiye sahip olmadığını tespit etmiştir. Bundan sonra, parasetamol karaciğerde metabolik ürünlere ayrılır ve vücuttan böbrekler yoluyla çıkarılır. Bazı bozunma ürünlerinin toksik etkisi vardır, bu nedenle tabletlerin uzun süreli kullanımı doktor randevusu olmadan önerilmemektedir.

Isı ve ağrı için hamile "Paracetamol" (ilaç) içmek mümkün mü?

Tabii ki, tüm dönem için hayal etmek zorHamilelik, bir kadın bir kez hasta olmaz. Çoğu durumda, soğuk algınlığı tedavisi, ilaç almadan, sıcak içeceklerden kaçınmak, ballı çay ve ahududu reçeli, yatak istirahatı yapılabilir. Ancak, grip salgını ile ciddi hastalığa yakalanabilirsin. Ve bu neredeyse her zaman yüksek bir sıcaklıktır, burada bir ilaç olmadan yapamazsınız. Bu gibi durumlarda, "Parasetamol" ilacı, tüm ateş düşürücü ilaçların en zararsız olanı olacaktır.

Bazen hamile bir kadın şiddetli yaşayabilironun pozisyonu ile ilgili olmayan ağrı, mesela bir migren atağı veya baş ağrısı. Ve bu kez ilaç dozu - 1 tablet ile ilaç "Paracetamol" alabilir.

Bugün ilaç "Paracetamol" çokortak bir ilaç. O "Panadol" "Efferalgan" "Kalpol" ve ark. Süspansiyon içinde, çözeltinin hızlı hazırlanması için tozlarda, tabletler (çözünür ve efervesan da dahil olmak üzere) şeklinde bir ilaç üretmek anlamına gelir içeren pek çok bilinen reklamı preparatlarda bulunan şurup içinde. Hamile kadınlar iyi hem daha çabuk hem alımı sayısının artırılması gerekmez, ilacın çözünür formları uygundur.

Doz aşımı ve yan etkileri

Resepsiyon yanlışsaParasetamol tüketimi. Hamilelik sırasında, dozaj rahatsız edilmemelidir. Aksi halde, bulantı, kusma, mide ağrısının ortaya çıkması olabilir. Hamile kadın yanlışlıkla aşırı miktarda ilaç aldıysa, mideyi yıkamalı ve birkaç siyah aktif kömür tabletini içmelisiniz. İyileşme yoksa, ambulans çağırmalısınız.

İlaç, böbrek ve karaciğer fonksiyon bozukluğu, bireysel hoşgörüsüzlük, konjenital enzimatik anormallikler, kan hastalıkları vakalarında kabul için yasaktır.

Hamilelik sırasında ilaç "Parasetamol": diğer ilaçlar ile dozaj ve etkileşim

Ilacın birlikte alınması tavsiye edilmezdiğer ilaçlar. Terapötik dozlarda, bebeği bekleyen kadınlar da dahil olmak üzere normal olarak tolere edilir. Ancak, kullanmadan önce bir doktora danışmak gereklidir. Hemopoezis depresyonu (kandaki trombosit ve lökosit sayısı azalır) ve dokulara oksijen taşıyamayan metakemoglobin oluşumu gibi yan etkiler, doğmamış çocuğun durumunu olumsuz yönde etkileyebilir.

Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkilerHamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler

Related news

 • Etiket: mayo seçimi
 • Sergey Kuryokhin: yetenekli bir avangart müzisyenin hayatı, yaratıcılığı ve ölümü
 • LİMONLU YAZ TATLISI
 • Menchova Julianın biyografisi, yıldız ailelerin mirasçısı

 • Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 25

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler


  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 55

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 36

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 49

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 71

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 82

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 77

  Hamilelikte Parasetamol tabletlerini kabul etmek gerekli olup olmadığı: dozaj ve yan etkiler 20