Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenirHamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir


Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 23 06.03.2019, 02:31

Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin? Hamile bir kedi nasıl beslenir

Birçok kişi bir kedi İngiliz ya daİskoç cins ailesinin tam üyesidir. Bu nedenle, hamileliği kabarık yavruların görünümünü çok endişelendiriyor ve hevesle bekliyor. Şüphesiz, bu, ustasına emanet edilen büyük bir sorumluluktur. Bütün dönem boyunca, genel sevgilim için uygun ve olumlu koşullar yaratmakla yükümlüdür ve aynı zamanda onun tam ve kısmen yemeklerine dikkat etmesi gerekmektedir. Elbette, bu tür ırktan hamile bir kediye ne besleneceğini anlamak çok önemlidir, böylece karnındaki hızlı gelişme sağlıklı ve güçlü görünür.

Gebelik hakkında genel bilgi

Bu ilginç dönem aynıdır.İskoç ve İngiliz favorileri. Yaklaşık altmış beş gün sürüyor. İlk aşamalarda, kedinin konumunda olup olmadığını anlamak oldukça zor, ancak kedinin böyle bir durumuna işaret edebilecek belirli sayıda nokta var. Hamilelik başlangıcında aktiviteyi önemli ölçüde azaltır, iştah kaybolur ve meme uçları pembeye döner. Hayvan daha fazla sevecenleşir ve ağırlığı önemli ölçüde arttırır.

hamile bir kediyi beslemekten dahaBu süre zarfında evcil hayvan aşırı aşka,koruma, dikkat ve yardım. Gebelik boyunca, çok sayıda noktaya dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, kedinin bir yükseklikten atlamadığından emin olmanız gerekir. Buna ek olarak, hayvanın çocuklarla bu kadar uzun süre iletişim kurmasını önlemek en iyisidir.

Ayrıca kabarık olmayı sağlamak da önemlidir.favori önlemek hipotermi, taslaklar ve sadece bu dönemde bunu zarar veremez çünkü stresli durumların her türlü. Eğer herhangi bir endişe verici belirtiler veya hastalıkları hemen hamile kedi İskoç veya İngiliz beslemek ne tavsiye etmek mümkün olacak veterinere, bir ziyarette gerektiğini gördüğünüzde, ileride bu tür durumlarda önlemek için.

Toplu diyet kuralları

En önemli ilkeBu ırkların gebelik süresince sahipleri tarafından yönlendirilmeleri, onlara yalnızca dengeli ve yüksek kalorili yemekler vermelidir. Bu nedenle, sadece hamile bir kediye ne besleneceğini bilmek değil aynı zamanda doğru şekilde nasıl yapılacağını da bilmek önemlidir.

Gelecekte yavruların taşınmasının her aşamasındaAnnelerin yiyecek miktarı ve gıdaların çeşitliliği için tamamen farklı bir ihtiyacı var. Bir kural tüm gebelik döneminde değişmeden kalmalıdır. Aslında tüm yiyeceklerin yüksek kaliteli ve kullanışlı olması gerekir. Proteinler, mineraller, çeşitli vitaminler ve her türlü yararlı madde içermelidir.

Buna ek olarak, sevdiğiniz kişiyi aşırı besleyemezsiniz, çünkü vücudundaki aşırı sıkışıklık zor doğumlara neden olabilir.

hamile bir İskoç kedisini beslemekten daha

Besin alımının sıklığı

Zaten bu ırkların hayvanlarınınYaklaşık dokuz hafta yavrularını beslerler. Bu nedenle, herhangi bir uzman, hamile kedi beslemek ne hakkında bir soruya yanıt, şartlı bu üç adımda bu dönemde onun tüm diyet bölünmüş:

 • Üç haftaya kadar, genelde bu saatteİştah önemli ölçüde artar, buna göre her gün gıda miktarının normun yüzde on oranında artması gerekir. Ancak bu, kedinin aşırı beslenmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Özellikle hamile bir kediyi (İngiliz veya İskoç) ne besleyeceğini henüz belirlemediyse, hatırlamak önemlidir. Çünkü bu hayvanlar şişman eğilimli.

 • Dördüncü haftadan itibaren nedeniyle yemlerin ziyade artan kısımları eklenmesi tüketilen gıda miktarını artırmak, ama bunu yapmak için yaklaşık iki kat gerekecektir.

 • Yaklaşık olarak gebeliğin ikinci ayından itibarengelecekteki yumuşak bir annenin iştahının kötüleştiğini görebilirsiniz. Bu aşamada, bebekler halihazırda tamamen oluşturulmuş ve sindirim sisteminin tüm organlarına güçlü bir baskı uyguluyorlardı. Bu nedenle, gebeliğin bu aşamasında, tabakların kısımlarını hafifçe azaltmak en iyisidir.

Diyet, dönem boyunca beş öğüne bölünmelidir.

hamile bir kediyi beslemektense Scottish Fold

Gerekli Ürünler

Artık ne besleyeceğiniz hakkında konuşabilirsiniz.hamile kedi ve genel olarak kontrendikedir. Her şeyden önce, diyetleri aşağıdaki lezzetlerden arındırılmalıdır: sosisler, tatlılar, yumurta ve fıstık içeriğine sahip yiyecek. Bu gıdalar genellikle kalp rahatsızlığından bağırsak rahatsızlıklarına kadar hoş olmayan kedi rahatsızlıklarına neden olur.

Hayatının bu ilginç döneminde tüm ailenin gözdesi için en yararlı olanı şu ürünler olacaktır: az yağlı ve haşlanmış et, süzme peynir, mayalı pişmiş süt, kefir, çeşitli sebzeler ve ılık süt.

Dönemin başlangıcında, kedinin diyet için hamile kadınlara yönelik özel diyet ürününü yavaş yavaş uygulamaya başlaması çok önemlidir.

bir hamile kedi İngiliz beslemek için

yem

Pussycat ilginç konumu sırasında bu tür gıdasadece premium bir sınıf olmalı. Ancak tüm üreticilerin böyle bir dizi var, Bu yüzden olumsuz etkileri önlemek amacıyla hamile bir kedi maması beslemek için nasıl bilmek önemlidir.

Yüksek kalitede olmalı çünküucuz kediciğin genel sağlığı üzerinde kötü bir etkiye sahip olabilir. Bu ürünler, bir kural olarak, bir hayvanın tüm gebelik dönemi boyunca ihtiyaç duyduğu tüm gerekli bileşenleri içerir.

Ayrıca, hatta eceli önce doğum yapabilmesi nedeniyle gerekli mikro besinleri kedi eksikliği hatırlamıyorum, ya da o zayıflamış yavru kedileri görünebilir.

Hamile bir kedi beslemeniz gerekenden daha

Vitamin Kompleksi

Yani sadece neyi beslemesi gerektiğini bilmelisinHamile bir kedi (İskoç kıvrımı veya İngiliz), ama aynı zamanda bunu takviye edici bir bileşene nasıl verileceği. Bu kompleks genellikle kalsiyum, magnezyum, iyot, potasyum, çinko, sodyum, demirden oluşur. Ayrıca, mutlaka bu tür vitaminleri içermelidir: A, D, C, B ve E.

Sırasında başka önemli gıda takviyesiBir kedinin hamilesi taurindir, çünkü anne karnındaki yavrularda çeşitli mengene gelişimini engelleyebilir. güçlendirmek için kalp kası verilebilir Web sitesi makaleleri de sindirim ile ilgili her türlü probleme karşı korunmaya yardımcı olur asitler, amino.

ilaçlar

Ancak evcil hayvanın sağlıklı bir doğum yapabilmesi içinYavru, sadece hamile bir kediyi ne besleyeceğine değil, aynı zamanda hiçbir şekilde verilmemesine de gerek yok. Bu dönemde çeşitli haplar ve antelmintik ilaçlar kontrendikedir.

Bu nedenle, herhangi bir hastalık varsa,nitelikli uzman pire ve diğer parazitler aşı, antibiyotik, hormon, hem de fon hariç uygun tedavi reçete edecektir.

hamile bir kedi nasıl beslenir

Doğum sonrası besleme

En sevdiği kişinin bundan uzaklaşmasına yardım etmekVücudun stresi, aynı zamanda yavruların ortaya çıkmasından sonraki ilk günlerde nasıl davranacağınızı bilmeniz gerekir. Bu aşamada, hayvan bol miktarda içeceğe ihtiyaç duyacaktır ve temel olarak herhangi bir yiyeceği tamamen reddedecektir. Bu nedenle ona biraz ılık süt ve az yağlı et suyu içeren küçük porsiyonlar verebilirsiniz.

Bir kedinin beslenmesi sırasında kalsiyumda eksik olabilir. Bu nedenle, doğumdan sonraki ilk ayda, kedi köpeklerinin menüsü, hamile bir evcil hayvanın diyetinden farklı olmamalıdır.

Yukarıdaki tavsiyelere açıkça uyuyorsanız, gelecekteki yavruların sağlığı şüphesiz ki hayatlarının ilk günlerinden itibaren mükemmel ve güçlü olacaktır.

Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenirHamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir

Related news

 • Onur Air uçağı, Volgograda acil iniş yaptı
 • Kısa saçlı kadınlar için topuz modelleri ve yapımı
 • Mucize kabak: yemek tarifi ve mutfak bolluğu
 • Çalışma alanı ile tavan arası yatak: karlı ve kompakt
 • Giyim önerileri

 • Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 71

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir


  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 87

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 70

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 63

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 42

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 34

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 88

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 95

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 29

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 57

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 59

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 64

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 58

  Hamile bir İskoç kedisine ne besleyeceksin Hamile bir kedi nasıl beslenir 59