Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 80 01.02.2019, 03:35

Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı

Körfezi yaprağı çok eski bir kültür, vatanAkdeniz. Bugün her yerde biliniyor ve neredeyse en yaygın baharat ve dünyanın her yerinde popüler bir dekoratif unsur olarak kabul ediliyor. Değerli yiyecek ve dekoratif özelliklere ek olarak, defne yaprağı çeşitli iyileştirici özelliklere sahiptir.

Halk hekimliğinde defne yaprağı kullançok uzun zaman önce. Bitkinin yaprakları dışında kabuğu ve meyveleri de kullanılır. İyi bir defne yaprağı alerjilere ve diğer birçok hastalığa yardımcı olur. Onunla tedaviye başlamadan önce, bir doktora danışılması önerilir, çünkü bitki kontrendikasyonları vardır.

Bitki uçucu yağ, yağlı yağ,sineol, kaproik, asetik ve valerik asit, öjenol, geraniol, fellandre, pinen. Körfezi yaprağı finosit bakımından zengindir ve sadece okaliptusdan aşağıdır.

Defne yaprağı yağından merhem ve anabacterial sabunu yapın. Yapraklardan iç ve dış içkiler için dekandiyonlar ve tentürler hazırlanır.

Defne yaprağı sindirimi normalleştirir, güçlendiririştah, anti-inflamatuar niteliklere sahiptir, taşları eritir, yorgunluğu giderir, sinirleri yatıştırır, soğuk algınlığı tedavisi, romatizma, gut, eklem ağrısını hafifletir, zehirleri vücuttan atar.

Körfez yaprakları, şeker hastalığı, sedef hastalığı,abse, tümörler, abseler, kadın hastalıkları, dislokasyonlar, bağırsak hastalıkları, mesane, dalak, karaciğer. Alerji yaprak yaprağı özellikle iyi.

Bildiğiniz gibi, bir zamanlar yaşıyoruz.çok fazla allerjene yakalanmış ve sayıları artıyor. Özellikle alerjilere duyarlı olan çocuklar kokulu organizmaları olan çocuklardır. Alerjikten kurtulmak için, halk ilaçları uzun süredir kullanılmaktadır: tıbbi terapiye ek olarak ve bağımsız bir tedavi olarak.

Bileşimi nedeniyle özellikle etkilialerji ve pediatric diathesis dan defne yaprağı yardımcı olur. Biyoaktif maddeler, içinde, kan damarları geliştirmek, bağışıklık geliştirmek, kan dolaşımı, tortuların giderilmesini iyileştirmek zararlı mikropların büyümesini inhibe ihtiva etmiştir. Böylece bağışıklık sistemini güçlendirir olarak, oldukça başarılı bir alerji defne yaprağı yardımcı toksinlerin vücut temizler, güç geri yükler.

Çocuklarda alerjileri tedavi etmek için bir kaynatmabitkiler. Şurayı aşağıdaki gibi hazırlayın: yarım litre su için defne yapraklarının 20 gramını koyun ve beş dakika pişirin. Daha sonra 20 dakika ısrarla hazırlanmış bir kapa döküldü. Çocuklardaki alerjileri hem iç hem de losyon olarak tedavi etmek için kullanılır. Üç aydan altı aya kadar, bebeğin ağzına damla damla günde 4 kez 3 damla bir yıl - günde 2 damla 10 damla. Bir yıldan üç yıla kadar - iki çay kaşığı günde üç kez, üç yıl sonra - bir çorba kaşığı günde üç kez. Çocuğun derisini böyle bir kaynatmayla silmeniz günde 10 defaya kadar sürer. Allerjik bulgular üç gün sonra kaybolur. Çocuk doktoruna danışılmadan çocuğa müdahale etmeyin!

Alerji formundaki defne yaprağını kullanındefne yağı. Bunu yapmak için, yaprağın 30 gramı kırılır, 200 gram keten tohumu yağı ile karıştırılır, bir hafta ısrar eder. Daha sonra karıştırın ve aşağıdaki gibi sıkın. Ortaya çıkan yağ, günde iki kez allerjik döküntülere karşı uygulanır. Allerjik rinit durumunda, her burun deliğine günde 2 damla damla yerleştirin.

Alerjik döküntüler ilecildin önemli bir bölümünü defne küvetleriyle kullanmanız önerilir. Bunun için, bir litre su ve kaynatılmış defne yaprağı 100 gram koyun. Daha sonra 15 dakika ıslatın ve yapraklarla birlikte suyla bir banyoda döktürün. 20 dakika boyunca banyoda kalabilmek için vücudu havluyla hafifçe vurun, keten veya pamuktan yapılmış giysileri giyin. Sabahları kızarana kadar her gün banyo yapın.Related news

 • Jordan Javaris: Yaşam ve Kariyer
 • Doğal Bebek Maması Nasıl Yapılır makalemiz için tıklayınız
 • Tek Yönlü Beslenme Sağlığı Nasıl Etkiler
 • Kabarık Abiye Modelleri İle Gözde Olun
 • Joseph Kabila

 • Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 16

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı


  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 18

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 93

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 2

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 45

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 96

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 21

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 61

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 33

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 35

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 20

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 10

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 5

  Halk hekimliğinde alerjiden körfez yaprağı 23