Hızlı Kilo Verme

Hızlı Kilo Verme

-- Sponsorlu Bağlantılar --
Öncelikle bilmelisiniz ki kiloyu hızlı vermek sağlıklı olan değildir. Sağlıklı ve doğru olan sağlıklı kilo vermektir. Hızlı kilo vermek dikkat edilmediği takdirde verdiğiniz kiloların geri alınmasına neden olabilir ve sağlık açısından da sorunlar yaratabilir. Unutmayın; kiloları kısa vadede değil uzun vadede aldınız. Doğal olarak verirken de alırken olduğu gibi yavaş olmalısınız. Hızlı kilo verdiren diyetlerinde kendi aralarında abartılı olanları var. Aralarında sizler için en sağlıklı olanlarını buradan öğrenebilirsiniz.
Eğer çok kiloluysanız; ilk etapta kilo vermeniz daha zayıf kişilere göre daha hızlı olacaktır. Kilolarınız azaldıkça kilo verme zorlaşmaya başlayacaktır. Ayrıca hızlı kilo verme yöntemleri uzun vadede uygulanabilecek yöntemler değildir. Her diyetin kendine özel süresi vardır ve çoğunlukla bu diyetler tekrar etmez. Kadın portalımızdaki bugünkü yazımızda hızlı kilo verme diyetleri ve zayıflama yöntemleri hakkında kısaca bahsetmek istiyoruz.
Hızlı Kilo Verme Diyetleri3 Günde 5 Kilo Diyeti 

Diyet süresi 3 gündür ve 3 günden fazla yapılmamalıdır. Diyet süresince her sabah; kibrit kutusu kadar peynir ve bir dilim kepekli ekmek tüketmelisiniz. Çay içmek isterseniz; şekersiz olmasına dikkat edin. Ara öğün saatini kahvaltı saatine göre ayarlayın. Ara öğünde bir kâse yoğurt ve bir tane meyve yiyin. Öğle yemeğiniz hem sebze hem hayvansal protein içermelidir. Ayrıca bolca da salata tüketmelisiniz. Acıkmadığınız sürece ara öğün yapmayı ama acıkırsanız; 3 adet grissinilerden yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinizde çorba, yarım tabak makarna ve salata yemelisiniz. Akşam yemeğinden sonra son bir ara yapabilirsiniz. Bu ara öğünde de yarım kâse yoğurt yiyebilirsiniz.
10 Günde 8 Kilo Verdiren Rus Diyeti

Rus diyetinde belirli bir diyet listesi bulunmuyor. Yalnızca serbest olan yiyecekler ve yasaklı olan yiyecekler bulunuyor. Yenmesi gerekenler; havuç ve lahana dışında istediğiniz kadar sebze, et, balık ve tavuk istediğiniz kadar ama haşlanmış ve ızgara olarak pişirilecek, mantar, yağsız salam. Ayrıca yeşil çay, çay, su ve kahve şekersiz olarak sınırsızca tüketilebilir. Kesinlikle yasak olan yiyecekler; beyaz ve kepek ekmek, meyve, şeker, bal, pekmez şekerli her türlü yiyecekler, turşu, çikolata, süt ve süt ürünleri. Akşam 8’den sonra herhangi bir şey yememelisiniz. Aç kalmamalısınız doyana kadar yemelisiniz ve acıkınca beklememelisiniz. Rus diyetini 10 gün bittikten sonra devam ettirmemelisiniz.

Patates Diyeti

Patates diyetini bir hafta uygulamalısınız. Diyete başladığınızda ilk 3 gün 3 öğün yapacaksınız ve bu 3 öğünde de 2’şer haşlanmış patates yemelisiniz. Kalan 4 günde her gün aynı olmak üzere; kahvaltıda bir tane meyve, öğlen iki haşlanmış patates, akşamda et, balık ya da tavukla beraber bolca salata yemelisiniz. Eğer şeker hastası risk grubundaysanız ve şeker hastasıysanız kesinlikle bu diyeti uygulamamalısınız. Patates şekerli bir besindir ve bu diyet bu kişiler için uygun değildir.
2 Günlük Şok Diyet Uygulaması

En fazla 3 gün uygulanabilir olan bu diyeti uygularken liste dışına kesinlikle çıkmamalısınız. Birinci gün, kahvaltı öğününde bir tane meyve, öğle öğününde 1 porsiyon sebze yemeği yanında da mutlaka yoğurt ve salata tüketmelisiniz. Akşamüstü saatlerine kadar ara öğün yapmadan geçirmelisiniz. Sonrasında bir meyve ile bir ara öğün yapmalısınız. Akşam öğününde mutlaka hayvansal protein almalısınız. 1 porsiyon et yemeği ve yanında bir dilim ekmek ile salata yiyebilirsiniz. Akşam yemeğini yedikten sonra acıkırsanız; 2 saat geçince bir tane mevsim meyvesi yiyebilirsiniz.
İkinci gün, kahvaltıda yine meyve tercih edebilir ya da meyve suyu içebilirsiniz. Öğle öğünü, ilk gün ki öğle yemeği ile aynı olmalıdır. Akşam yemeğinde birinci gün tercih ettiğiniz etin cinsine göre ikinci gün bir diğerini tercih edin.


Related news

 • Kilo Vermek İçin Nelere Dikkat Edilmeli: Kilo Vermenin Kolay Yolları
 • Yağ Yakmak İçin Hangi Yiyecekler Tüketilmeli
 • Limonlu Sufle Tarifi
 • Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifleri
 • 10 Dakikada Tavada Pizza Tarifi

 • Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme


  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme

  Hızlı Kilo Verme