Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 2019

Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 2019

Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 60 19.01.2019, 18:58

Gupse Özay kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

Sempatik ve samimi oyunculuğu ile izleyiciyi kahkahalara boğan Gupse Özay, ekranların sevilen ve aranan yüzü haline geldi. Deliha adlı sinema filmi ile gündeme gelen Gupse Özay'ın hayatı merak konusu oldu. Peki Gupse Özay kimdir?

Gupse Özay, başarılı oyunculuğu, sempatik ve içten tavırlarıyla en çok sevilen ve konuşulan isimler arasına girdi. Peki Gupse Özay kimdir? Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır?

gupse özay

Gupse Özay, 30 Temmuz 1984 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Babası Semih Özay avukat, annesi ise peyzaj mimarıdır. Çerkez kökenlidir. Gupse Özay, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin ardından Şahika Tekand'ın oyunculuk kursuna katılmıştır.

Üniversite yıllarında arkadaşları ile birlikte çektikleri "Yaman Yaşamışım" adlı belgesel ile ödül aldı. 4 yıl kadar reklam yazarlığı yapmış ardından dizi sektörüne atılmıştır. Öncelikle dizi setlerinde kamera arkalarında çalışmış ve senaristlik yapmıştır. " Sessiz Gece" adlı dizinin reji ekibinde yer almıştır. Çocuklar Duymasın, İzmir Çetesi gibi dizilerinde senaryo ekibinde çalışmıştır. Ardından da Beyaz Show'un skeçlerini yazmaya başlamıştır.

Gupse Özay, arkadaşları ile psikolog adlı skeçler hazırlayıp bunları Youtube'da yayınlaması üzerine oyunculuk yeteneği videoları izleyen Gülse Birsel tarafından farkedildi. Gülse Birsel, Gupse Özay'ı Yalan Dünya adlı dizinin kadrosuna aldı. Bu dizide canlandırdığı Nurhayat karakteri ile yıldızı parlayan oyuncu kısa süre içerisinde ekranların tanınan yüzü haline geldi.

gupse özay

Gupse Özay, ağabeyi Betal Özay ile birlikte bir yapım şirketi kurdu. Ardından Kanal D'de yayınlanan Rekorlar Dünyası adlı programda sunuculuk yaptı. 

Gupse Özay 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu kendi yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha'da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı.

deliha

2019 yılında yönetmenliğini Bedran Güzel'in yaptığı ve senaryosunda İbrahim Büyükak ile Zeynep Koçak'ın yazdığı Küçük Esnaf adlı filmde rol aldı. Gupse Özay, 2 Aralık 2019 tarihinde vizyona giren Görümce adlı filmin senaryosunu yazdı ve baş rol olan görümceyi canlandırdı.

Gupse Özay'ın Ödülleri;

2019- 20.

Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 2019

Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 2019

Related news

 • Bahçeli, yeni vakıf kurdu
 • Bira kutuları bir anten nasıl yapılır
 • Fizik nedir İnsan gelişimi sürecindeki rolü

 • Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 67

  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır


  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 44

  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 89

  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 90

  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 20

  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 49

  Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır 35