fotograflar Fotograf Goruntuler Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah
Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 92 03.02.2019, 18:54

Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah

Bir gine tavuğu, tarımsal bir hayvandırHedef. Eğer onu başka bir kümes hayvanı ile karşılaştırırsanız, birtakım özelliklere sahiptir. Bu tür farklı iklim koşullarına iyi uyar. Her türlü enfeksiyona ve hastalığa karşı çok dirençlidir. Ev koşullarında gine kümesi, titiz değildir, besleme konusunda herhangi bir zorluk yaşamaz.
gine kümes hayvanları evdeBu kuş günde birkaç yüz yiyebilirböcekler. Colorado böceğini ihmal etmez. Bu nedenle, güvenli haşere bu tip mücadelede biyolojik silah olarak onun yazlık kullanılabilir. Bir zamanlar doğada olduğu gibi, evde Gine kümesindeki tavuklar bir sürü kanatlısıdır. Bu nedenle kolayca hasattan sonra, örneğin, başka bir bölümünden distile edilir.

Sadece kobayların rengi ırka bağlı değildir. Gri renkli tavuklar, mavimsi insanlarla karşılaştırıldığında daha büyük bir kütleye (% 7 oranında) sahiptir. Yumurtaların ağırlığı% 3 daha fazladır. Fakat mavimsi bir tüy rengi olan kuşların doğurganlığı% 14 daha yüksektir. Ev koşullarında beyaz kürek, başka bir renkteki akrabalarından daha fazla yumurta taşıyabilir, ancak karkasın ağırlığı daha düşüktür. Gri kene kuşu tercih edilir, üreme en faydalıdır. Piliçlerin büyüme oranı, beyaz ve mavi ırkların değerlerini önemli ölçüde aşmaktadır.

Bununla birlikte, bu kuşlar bizim için ortak değildir.ülke. Gine tavukları iki kilograma kadar bir kütle oluşturabilmesine rağmen, etleri çok incedir ve çok yağlı değildir, tadı bir oyun gibi. Gine kuşlarının ıslahı, tüylerin incisi veya mavisi rengi ile başlamak daha iyi.

gine tavuğu

Erkekler bir buçuk kilo ağırlığa sahip olabilirler. Dişiler biraz daha büyük ve iki kiloya ulaşıyor. Yıl içinde kuşlar 150 yumurta taşırlar. Her birinin kütlesi 40 ila 46 gram arasındadır. Yumurta kahverengi, bazen de lekeli. Şekli biraz armut benzemektedir. Kabukta az sayıda gözenek varlığı, 18 dereceye kadar bir sıcaklıkta 90 güne kadar depolamanızı mümkün kılar. Evde bulunan Gine tavuğu, Nisan ayından itibaren yumurtlamaya başlar ve Ekim ayına kadar kapsanır. Daha yumuşak aylarda günlük yumurta dökmeleri.

Evdeki Kına yavruları, uzun çimenlikte, tarlada çitin yakınında, yerde büyük bir yuvaya yumurta taşımayı tercih ederler. Dişi yumurta bıraktığında, bir sonraki bekçilerin sessizce cıvıl cıvıltıları.

Genel olarak, bu kuşlar çok konuşkan. Sesler gıcırdıyor gibi geliyor. Bir şeyden endişeli olsalardı, o kadar çok bağırırlar ki, kulaklarında bir zil var. Gine yavruları uçabilir, ancak nedense tembeldirler. Erkekler oldukça agresif olabilirler.

Gine kanatlıları, sokakta ancak en az beş eksi bir sıcaklıkta bırakılmalıdır. Soğuk havanın başlamasıyla, önceden yalıtılmış kümes hayvanları evine aktarılması gereklidir.

kobayın üremesi

Bir kural olarak, olağandışı ve iddiasız, yaz aylarında bunlarKuşlar kendilerine yiyecek sağlayabilirler: yeterince böcekleri var, sadece akşamları çukurdan atabiliyorlar. Kış aylarında, en iyi yemek haşlanmış kök sebzeler ve karışık yem karışımından oluşur. Yiyeceklere vitamin ön karışımı eklenmesi önerilir. Ayrıca kuşlar kepekli tahıl, lahana, pancar gibi. Su her zaman taze ve temiz olmalıdır.

Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silahresim Fotograf fotograflar galeriler

Related news

 • Hamilelik sürecini bakımlı geçirmek için öneriler
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Şekilli Kurabiye Tarifi Bohça Kurabiye Fıstıklı Çıkın
 • Damla Sakızlı Muhallebi Tarifi Videosu

 • Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 50

  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah


  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 57

  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 95

  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 40

  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 31

  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 1

  Gine kümesindeki evcil kanatlı hayvan - Colorado böceğine karşı savaşta gösterişsiz biyolojik silah 30