Genius ve İskit 2019

Genius ve İskit 2019 Genius ve İskit

Genius ve İskit

Böyle yazarlar var ve genel olarak tarihe, kaderi haline geliyorders ve yazarlar sonraki tüm nesillere sitem. ve yaratıcı bir kişinin hayatında alınamaz.END_ITEMEND_LIST değerlidir nasıl paha biçilmez olduğunu ve genel olarak bizim de düşünülemez - bu kadar farklı ve bu yüzden benzer - Bu şartlar "Rus dilinin işçiler" - tüm bunların tamamlanan biyografilerden görülebilir, ama biz bir işlem gerekmeden çalışmalarını alıp devam kendi hatalarını yapma.

Irina Vinokurova'nın kitabında "Sadece bir dahi ...Nikolai Glazkov'un kaderi"Okuyucu benzer bir ders bulacak.

Nikolay Glazkov - dönemin ünlü yaratıcısı"Samizdat" ın yanı sıra, geçen yüzyılın altmışlı yıllarında herkesin bildiği ve herhangi bir oranda edebiyatla ilgilenen kuatrains'in yazarı:

Dünyaya masanın altından bakıyorum.

Yirminci yüzyıl olağanüstü bir yüzyıldır.

Yüzyıldan daha uzun bir tarihçi için daha ilginç.

Yani çağdaş bir üzücü için!

Kendisine bir deha ve bir İskit çağırdı, yarı-çılgın bir hayat açtı, doğal olarak basılmadı ve edebi çevreleriyle bir efsaneydi - herkes için.

"Glazkov'a verilen zafer 1930'ların sonlarındaki şiirlerini getirdi veIrina Vinokurova, resmi kanona doğrudan muhalefet eden 1940'lı yılların yazıyor. Ancak, soyundan gelenlerin şairin özgünlüğü, muhalefeti, avangardı hakkında konuşması iyidir. Ve kendisi için de, yalnızca tavanın yarısının olmadığı, tavanın olmadığı, yiyecek olmadığı ve bunların hepsini alacağı hiçbir yerde, ve kimsenin “yanlış” ayetleri basmak istemediği, özellikle de onlar için ücret ödediği için.

Şöyle ki, şaşkınlık ve umutsuzluk, şairin “Açıklayıcı not” yazdığını ve bunun neden gerçek yaratıcılıkla bağlandığını ve yarı resmi görevlerde çalışmaya başladığını söyler:

... için yeterince yaptım,

O zamanlar, çağlar için, zafer için;

Ve ben somut faydalar istiyorum

Ben günü tanımıyordum.

Ne yazık ki (onun çalışması için, yaşam için değil),Nikolai Glazkov görevini yürütmek için başarısız oldu. O David Samoilov göre ... yayınlanacak başladı, ama onun "Günlüğü": "Sen her zamanki duruş kurnaz olmaktan korkmaya başlar ve nazik olur. Dunce kap kafasına yapışmış. Şiirler Şair kendi inanç değerlerini ret yetenek için ölümcül kanıtladı ölümünden önce öldü Yani" ... çok kötü, pastel boya (I 56 62 inci yıla th onun kitapçıklar okuyun). Ve hala tahmin edilmektedir, muhtemelen ... sanatçı Alexey Bazlakov Glazkov anılarında ona sözler söyledi açar: "- kendini gerçekleştirme ve kaybetmemek için - Önemli olan o zamanlar yavaşça söyledi, kalıbında ..." ( "Arion", 1996 g, №2).

anımsamaNikolai Glazkov'un kaderiŞairin yıktığı iradi kararıyla ilgili,Kendi kalemini - pahalı olsa bile - bir ya da başka bir kuvvete satan yazarlarımızı, şu anki duruma göre ayarladıkları, yeteneklerini değiştirip, bazı özel primler için netlenku yaratabileceğini düşünüyorum ... Görünüşe göre, hala bizim için değil Bir başkasının hayatı bir derstir. Bununla birlikte, yine de, her birimiz bir zamanlar Tanrı'nın bir sahtekâr olmadığını ve onun sadık arkadaşının - edebiyatın yaratıcılarını kendi çıkarlarına ihanet etmelerini asla affetmediğini kabul etmek zorunda kalacak.

Genius ve İskit 2019

Genius ve İskit 2019

Related news

 • Zakkum Ne İşe Yarar
 • Evde Cips Yapımı
 • Dudak Dolgunlaştırıcı Krem: Dudak Dolgunlaştırmanın Doğal Yolu
 • Fazilet Hanım ve Kızları 17.bölüm fragmanı Eceye büyük şok
 • Örgü iğneleri ile yaka örgüleri

 • Genius ve İskit

  Genius ve İskit


  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit

  Genius ve İskit