Geniş kundaklama 2019

Geniş kundaklama 2019 Geniş kundaklama

Geniş kundaklama

Hamilelik sırasında veya doğumdan sonra her annebebeği doğru şekilde kundaklamak için harikalar mı? Görünüşe göre oldukça basit. Fakat bebeği açtığınız zaman, bacakları hemen kucağında büküyor, yanlara doğru yayıyor. Onları düzeltmeye çalıştığınızda, çocuk beklenmedik enerji gösterir, eylemlerine direnir. Burada çocuk kesinlikle haklıdır, çünkü fizyolojik, doğal duruş onun için en yararlı olanıdır. Bir çocuğa nasıl sarılır ki onu incitmez mi?

Kundaklama işlemi dikkatli bağlılık gerektirirkurallar. onun bacaklarını kullanarak ve çocuk hareketini önlemek, çocuğun beden, zor nefes alma ve sindirim boyunca uzanır işlediğinde Sıkı kundaklama, kasların normal gelişimini engelleyen ve kalça eklemleri konjenital hipoplazi çocuklarda kalça çıkığı neden olabilir. Bu nedenle, pek çok doktor bebek onun için doğal bir pozisyonda durmasına olanak tanır geniş bir kundak, kullanımı anneler öneriyoruz.

Geniş kundaklama da tavsiye edilirçocuğun sakinleştirilmesi anlamına gelir. Sonuçta, böyle bir değişimle, yenidoğanın pozisyonu, annenin karnındaki olağan pozisyonuna çok benzer. Ve bu da bir güvenlik ve rahatlık hissi veriyor.

Geniş bir kundaklama yapmak ne kadar doğru?

 1. Kundaklama kırıkları için uygun bir yer bulun. Bu, değişen bir masa, geniş bir yatak veya temiz bir bebek bezi ile kaplı düzenli bir masa olabilir.
 2. Bebeği değişen bir yere yerleştirin. Uzun kapalı kollu iki tayt giy: bir - patiska, ikinci - pazen. İlk omuzlar geriye çekilmeli, bükülmeli ve arkaya yayılmalıdır. İkincisi göğsünde kokuyor ve aynı zamanda bükülüyor. Bundan sonra, bebeği kollarına al ve bebek bezini masanın üzerine yay.
 3. Bebek bezinin üst kısmı sıkıdır, fakat çok sıkı değildir, kırıntının göğsünü koltuk altları seviyesine kadar sarın. Eller karapuza'yı serbest bırakır.
 4. Bebek bezinin alt kenarlarından biri bebeğin bacaklarından birini sarar. Bebek bezinin ikinci alt kenarıyla aynı şeyi yapın. Bebeğin bacakları arasında sürtünmeyi önlemek için bu gereklidir.
 5. Bebek bezinin alt kısmı, bebeğin bacaklarının etrafına sarılmalı, böylece hareket etmeleri için serbest bırakılmalıdır.
 6. Bebek bezinin bir üst ucu, bebeğin arkasına doğru bükülür ve kalan uç, bebek bezini bebek üzerinde sabitlemek için oluşturulmuş cebin içine yerleştirilir.
 7. Geniş bir kundaklama daha varyantı var - birliktebir bebek bezi ile. Kundaklama yüzeyinde, çapraz olarak katlanmış bir bebek bezi yerleştirin. Sağ açısı alttan ve keskin köşelerden - yanlarda bulunmalıdır.
 8. Çocuğun sol kalça bezinin sol köşesine sarılır,Doğru olanı - sağ köşede. Bu durumda, çocuğun bacaklarının pozisyonunun değiştirilmesi gerekli değildir. Bebek bezinin alt ucu kırılır ve kırıntının göbek seviyesine ulaşır. Bebek bezinin bu versiyonu bebeğin bacaklarının sürtünmesini ortadan kaldıracaktır.
 9. İşlemin sonunda, büyük bebek bezinin kenarının alt kısmını çocuğun koltuk altlarına kadar kaydırın ve her zamanki şekilde kundaklamaya devam edin.

Geniş kundaklama en iyiÇocuk doktoru tarafından profilaksi ve kalça displazisinin tedavisi şeklinde reçete edildi. Kendi kendine ilaç kırıntıların sağlığına zarar verebilir. Bazen, geniş bir kundaklama ile, katlanmış bir bebek bezi yerine, bu prosedür için özel olarak tasarlanmış bir Freyka ped kullanılır.

Sarmanın zor olduğu inancı var veBebeğin bacaklarını düzleştirin, böylece çarpık olmamalıdır. Bu bir efsane, ve buradaki kundaklama onunla kesinlikle bir ilgisi yok. Bacakların eğriliğinin nedeni genellikle riketsir. Yerel doktor, çocukta hastalığın gelişmesini önlemek için hangi önleyici tedbirlerin alınması gerektiğini size kesinlikle bildirecektir.

Geniş kundaklama 2019

Geniş kundaklama 2019

Related news

 • Ne hayal ettiğimizi, evlendiğini bulacağız
 • Gangrenöz apandisit: nedenleri, belirtileri, tanı
 • Vaz 2112 yorum
 • Ciddi ve özellikle ağır suçlar ve sınıflandırılması
 • Ceviz Tatlısı Tarifi

 • Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama


  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama

  Geniş kundaklama