Genel merkez nedir 2019

Genel merkez nedir 2019 Genel merkez nedir

Çoğu zaman, bir örgütle ilgili olarak: "merkez" duyuyoruz. Ancak bu nasıl anlaşılır?

Hemen uyarmalı: karargahlar yaşam mahalleri değildir; Bu cümlenin tanımlayıcı kısmı ilk kısmıdır.

merkez

Genel merkez nedir?

Merkezi karargahın bulunduğu yerin çağırılması alışageldir.şirketin, organizasyonun, işletmenin temel işlevlerinin çoğunun konsantre olduğu bir kural olarak yönetim ve üst düzey yöneticileri bulunur. Genel Müdürlük, şirket yönetimini yürütür ve şirketin bir bütün olarak başarısı için ve belirli kurumsal işlevler için sorumludur: strateji ve planlama, iletişim, mali politika, pazarlama, hukuksal destek ve diğerleri.

Savaştan barışa

"Merkez" tanımı "huzur içinde" uçtu "uçtu"askeri tatbikattan hayat Genel Müdürlük (Alman Taburcu) 'den savaş zamanı personeli yöneten bir merkez olarak anılmaktadır ve ayrıca eğitim ve barış için hazırlık görevinden sorumludur. Bu kavram silahlı kuvvetlerin değişik birimleri için geçerli olabilir; sadece bir yönetici değil, aynı zamanda konumu genellikle merkez olarak adlandırılan bir think tank, stratejik bir merkez.

karargah nedir

Söylemeye gerek yok, büyük stratejisiticaret şirketleri birçok bakımdan askeri olanlara benzer. Siviller genelde tüm cephelerde saldırı görevleriyle karşı karşıyalar, sırlarını düşmanlardan (rakipler) koruyan problemler var, diğer yapılarla açık bir etkileşime ihtiyaç duyulmaktadır. Görünüşe göre bu nedenle tipik bir askeri terim "karargah" bir iş ortamında çok iyi kurulmuştur. Fakat bu düşünce yalnızca işletme yapısı tarafından değil, devlet kuruluşları ve devletler arası önemlilik açısından daha da başarılıdır.

En ünlü merkezle tanışalım.

BM karargahı

BM Karargahı

Birleşmiş Milletler (BM kısaltılmış) -Bu, 1945 yılında yaratılan uluslararası bir forum. Örgütün işleyişi ilkeleri, savaşlar sırasında sağanak gölge düştüğünde ve üç yılı aşkın bir zafere ulaşana kadar anti-Hitler koalisyon üyelerinin temsilcileri tarafından hazırlandı. Birleşmiş Milletler'in amacı verimli devletlerarası işbirliği geliştirmek, gezegende güven ve güvenlik oluşturmak ve barışı sağlamaktır.

Başlangıçta BM'nin kendi daimi yoktuLondra'daki yerler ve toplantıları düzenlendi. Daha sonra, organizasyonun bulunduğu ve New York'un bulunduğu merkeze karar vermesi kararlaştırıldı. Söylemeye gerek yok, herkes bu kararın başarılı ve adil olduğunu düşünmüyor. Bu güne kadar birçok politikacı, stratejik ve kontrol merkezinin Amerika'dan diğer kıtalara transferini savunuyor. Binanın ana kompleksine ek olarak BM, Avrupa ve Afrika'daki çalışmaları için çeşitli yardımcı merkezler de kullanıyor. Yine de, Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurulu toplantılarının çoğu, kararların dünya için belirleyici olduğu New York'ta düzenleniyor.

NATO Genel Merkezi

Zaferin ardından uzun değildi.Nazizm ve SSCB ve müttefikleri arasında bir çatışma başladı, daha sonra “Soğuk Savaş” olarak adlandırıldı. BM artık güvenilir bir garantör değildi: Bireysel devletlerin veto hakkı, hatta hayati bir kararı bile kaldırabilirdi. Kuzey Atlantik İttifakı (NATO) 1949 yılında dış düşmanlara karşı ortak koruma amacıyla kuruldu. Bu askeri-politik örgütün kurucuları 10 Avrupa ülkesi ve Kanada ile ABD idi. O zamandan beri, bloğun üyeliği yeni üye devletler tarafından defalarca yenilenmiştir. NATO'nun temel prensibi “hepsi bir arada”, yani toplu savunmadır.

Nato Genel Merkezi

NATO Genel Merkezi birbu sendikanın idari, siyasi ve askeri merkezi, bloğun üye ülkelerinin temsilcilerinin kolektif bir karar vermeye çalıştıkları bir yer. Güvenlik ve istikrarı sağlamayı amaçlayan askeri ve sivillerin yakın bir etkileşimi var. Merkezin merkezi Brüksel, Belçika'dır. İşte ittifakın üye devletlerinin yanı sıra ortak ülkelerle (ya da diplomatik misyonlarıyla) etkileşim bürosu delegeleri. Her yıl NATO Genel Merkezinde yaklaşık 5.000 toplantı düzenleniyor, kararlar oy birliği ile alınacak.

Pek çok tanınmış kuruluşun merkeziEn iyi mimarların el koyduğu çoğu zaman da ilginç binalar. Bu binaların bulunduğu bölgelere gelen turistlerin onları daha yakından ele almak, başka bir turist objesi olarak değerlendirmek tesadüf değildir.

Genel merkez nedir 2019

Genel merkez nedir 2019

Related news

 • Çift Taraflı Çocuk Hırkası Nasıl Örülür
 • Sarılık nasıl bulaşır: enfekte olmamak ve enfekte olmamak için ne gibi önlemler alınmalıdır
 • Verilen kilolar neden geri alınır
 • Püreli Dana Rosto Tarifi
 • Ev Yapımı Beyti Tarifi

 • Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir


  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir

  Genel merkez nedir