Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir



Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir
Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir?

Duanın isminin ne olduğunu biliyor musun? Herkes, İslami ibadetin, doğrudan tamamlanma süresine bağlı olan çeşitli biçimlerde alabileceğini bilir. Dua aynı zamanda, işlendiği vesilelerle, olaylarına eşlik eden koşullara göre mutasyona uğrar.

Sayıdaki namaz arasındaki en belirgin farkrakatalar da dahil olmak üzere, duaların çoğu iki rakatadan oluşuyor. Her zamanki rakata sahip olmayan tek ibadete cenaze namazı (janaz) denir. Ayakta okuyor, ellerini güneşe kaldırıyor ve molebns-dua takbiri arasında telaffuz ediyor.

yatsı

Gece namazı "isha" denir. Bu, gün batımından sonra (akşam şafak vakti ayrılırken) okumaya ve şafakta bitirmeye başlayan dörtlü zorunlu duadır. Bu ilginç, ancak çoğu bu hizmetin gece yarısında tamamlanabileceğine inanıyor.

namaz gecesi

Yani, isha günlük beş zorunludan biri.dualar. Gece namaz vakti, Maghrib namazının tamamlanmasından hemen sonra gelir ve Fajr'ın sabah namazının başlangıcından önce biter. Hanefi mazhab'da, išu Maghrib'in akşam namazından bir buçuk saat sonra okunur.

İlahi hizmetin sonu, başlangıçtan önce gelir.sabah namazını oku. Bu arada, namaz gecesinde yardımcı dualar var. Molebna-isha okuduktan sonra, ek bir iki kat ibadet ve dua-witr gerçekleştirmek için tavsiye edilir.

hadislerde

 • Aisha hikayeyi anlattı: “Böyle oldu ki, İsha'nın duası olan Allah Resulü, gece yarısının ötesine geçene kadar gözaltına alındı. O zaman dışarı çıktı, namaz kıldı ve şöyle dedi: "Bu, bu namazın gerçek zamanıdır, ancak öğrencilerimi sıkmaya korkmuyorum."
 • Resulullah dedi ki: "Bu benim toplum için acı olmasaydı, ben gecenin veya gecenin ortasında ilk üçte okuma, Yatsı namazı geciktirmek için onları komuta olurdu."
 • Jabir şöyle dedi: "Bazen, bir gece namazıyla, Peygamber acele etti ve bazen onunla tereddüt etti. Birçok insanı düşünürken, duayı erkenden okur. İnsanlar geç geldiğinde namaz erteledi.

Gece namaz

Ve şimdi daha detaylı düşünmeye çalışacağıznamaz gecesi (al-isha) ve namaz vitr. Bir gece namazı yapmak, ilk önce öğleden sonra namaz sünnetine benzer dört rak'aat sunna söylemelisiniz. Sonra iqamat ve dört raka karate sonra, midday ibadet bir fardına benzer. Dahası, dua eden adam, sünnetin sünnetine benzer şekilde Sünnetin iki rakatasını okur. Aradaki fark sadece niyayat'ta bulunabilir.

 gece namazın adı ne

Ardından üç tane rak'a dua yapılır. Bu arada, Namaz Witr bir wajib olarak kabul edilir ve üç rakatadan oluşur. Gece namazından sonra okunuyor. Genel olarak, her bir rakatta, el-Fatiha gerçekleştirilir ve bir tane daha sura verilir.

Dua nasıl yapılır? İlk önce Niyayat'ın gerçekleştirilmesi gerekiyor: "Ben Allah'ın uğruna Allah'ı utandırmak için utandım," diyerek Takbir: "Allahu akbar" ı telaffuz ederek namazın okunması için ayağa kalkmalıyız. Sabah namazının sünnetinde olduğu gibi, iki raka verdikten sonra, sadece Atatahiyat oturarak okunur.

Sonra, ibadet "Allahu Ekber" der veüçüncü rak'aat için ayağa kalktı: şimdi "el-Fatihu" ve başka bir surah okuyor. Daha fazla el aşağı düşer, kulaklara ve Takbir'in sözlerine şöyle devam eder: "Allahu akbar".

Sonra, dua eden, ellerini karnına katlayan kişi, okurikilisi "Kunut". Sonra ellerini sıkar ve "el" yaparak "Allahu akbar" der. İki oturma oturuşunun gerçekleşmesinden sonra, "Atachiyah ...", "Salavat" ve dualarını okuyorlar. Sonra "salam" diyorsun.

Genel olarak, hem kadınlar hem de erkekler için gece namazının rakâmını yapmak için özel planlar vardır.

Müslüman bir namaz nasıl okunur?

Namaz gece kadına nasıl başlanır? Kural olarak, önce namazın ne olduğunu ve neden yapılması gerektiğini öğrenirler. Genel olarak, dua beş İslamî direkten biridir. Her Müslüman ve Müslüman okumalıdır. Bu ibadet, bir insanın ruhunu temizler, inananın kalbini tutuşturur ve Kutsal Allah'tan önce onu yüceltir. Bu kutsal duadan, İnsanın En Yüksek İbadete İfade edildiği ifade edilir.

Sadece dua sırasında insanlar şahsen konuşabilirAllah'la. Peygamber Muhammed (En Yüksekten gelen barış ve nimetler onun üzerine olsun) dedi ki bu dua: “Namaz dinin bel kemiğidir. Kim onu ​​görmezden gelirse, inancını yok eder. " Namaz kılan namaz, ruhunu günahkâr ve kısır olan her şeyden temizler.

Kadınlar için Nimaz

Genel olarak, bir kadın için Müslüman duaonun ibadet ayrılmaz bir parçası. Muhammed (barış ve selam ona olsun) takipçileri soru soruldu kez: "Eğer beş katını kulübe önünde akan nehir, yüzmek ise vücudunuzda kir, Will" Dediler ki: "Ey Allah'ın elçisi, vücut bizim olacak temiz ve kir kalmayacak! "

Peygamber şöyle dedi: "Bu, Müslümanların okuduğu beş duanın bir örneğidir: Onlara şükürler olsun ki Allah, günahları yıkadığı için, bu su kirleri temizler." Namaz Günü, İnsanların namus gününün hesaplanmasında önemli bir andı olacaktır, çünkü inananın Müslüman dua hizmetine karşı tutumuna göre, dünya üzerindeki eylemleri yargılanacaktır.

Kadınlar için gece namaz aynıErkekler için olduğu gibi, zorunlu dua. Birçok Müslüman kadın, nasıl yapılacağını bilmedikleri için dua okumaktan korkuyor. Fakat bu nüans Allah'a olan inanç yükümlülüklerini yerine getirmeye engel teşkil etmemelidir. Sonuçta, eğer bir kadın dua etmeyi reddederse, sadece ilahi ödülü değil, aynı zamanda aklın huzurunu, aile dünyasını ve çocukları İslam inancına sokma olasılığını da kaybeder.

Bir kadına namaz nasıl yapılır? Birincisi, gerekli duaların sayısını hatırlamalı ve ne kadar rakun oluşturduklarını bilmelidir. Müslümanların her namazın nafl-namaz, sunna-namaz ve fard-namazdan oluştuğunu anlaması gerekir. Müslümanların fard-namazın yerine getirilmesinin zorunlu olması ilginçtir.

Cancerat nedir? Bu, duadaki manipülasyon ve sözcüklerin sırasıdır. Bir raka, bir tek bel yayı (el) ve iki sajadan (secde) oluşur. Bu duaları yapmak için, acemi bir kadın salahda okunan dua ve surah'ı çok hızlı bir şekilde öğrenmeli, tüm adımları ve prosedürleri ustalaştırmalıdır.

gece namaz vakti

Bir Müslüman, Allah'ın ve vuduyunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağını, Kuran'dan ve Surat Fatih'ten en az üç sicili, birkaç dua yapmayı hatırlamalıdır.

Namazın nasıl yapılacağını doğru bir şekilde öğrenmek,Bir kadın akrabalarına veya kocasına yardım için başvurabilir. Çeşitli eğitim videolarını ve kitaplarını da öğrenebilir. İyi bir öğretmen, eylemin sırasını, saz ve dua okunduğu anda, Sadzha ya da el boyunca vücudu düzgün bir şekilde nasıl konumlandırabileceğini ayrıntılı olarak anlatacaktır.

Allama Abdul-Hai al-Luknavi bile, "Müslüman kadınların ibadet sırasında yaptıkları faaliyetlerin çoğunun erkeklerin manipülasyonundan farklı olduğunu" yazmıştır.

teheccüd

Ve şimdi Tahajjud'un duasını inceleyeceğiz. Bu, gecenin belirli bir bölümünde Yatsa (isha) namazı ve sabah namazı arasındaki aralıklarla okunan bir gece duadır. Bu namazın kendine özgü özellikleri vardır: Yatza'dan sonra birkaç saat uyumaya ve sonra uyanmaya başladıktan sonra bu namazı gerçekleştirmek için gereklidir.

Bu arada, Tahajjud gruptaek dualar. Her inanan için (mummina), bu ibadet bir sünnettir. Ve vazgeçilmez bir dua Rab'e ibadet ediyor. Haberci şöyle diyor: "Tahajjud'un duası gerekli beş katlı ibadetten sonra en iyi, önemli ve yararlıdır."

gece namazından sonra

Ancak, Muhammed’in kendisi için, geceDua yeri doldurulamazdı. Allah diyor ki: "Gecenin bir bölümünde uyanın ve bir dua yapın. Belki de Rabbiniz sizi onurlu bir cennet yerine dikecek. "

Bu dua diğerleriyle aynı şekilde yapılır, her biri iki rakadır. Sâdileri kendiniz ve yüksek sesle okuyabilirsiniz.

Gece Hazinesi

Ve yine de, gece namazının adı nedir? Genellikle, Tahajjud'a gece hazinesi denir. İlginç bir şekilde, "Xavi Qudsi" kitabında şöyle yazılmıştır: "Tahajjud duasında en küçük rakı sayısı iki, en büyüğü ise sekiz rakata." Ve "Javhara" ve "Marakil Falah" ın eserlerinde şöyle yazıyor: "Gece namazında en az rakata sayısı sekiz. İstediğinizde buradan seçim yapabilirsiniz. "

Dua zamanı Tahajjud

Yani, gece daha ayrıntılı bir göz atalımnamaz. Kaç tane yapılmalı? Tahajjud duasını okumak için en iyi zaman gecenin ikinci yarısı (sabah güneş doğmadan önce) olduğu bilinmektedir. Ve gecenin son üçte biri boyunca, Her Yerde bulunan Allah bir ikiliyi alır ve şöyle der: “Bana her şeyi (bana) vermeyi kim ister? Affetmeyi kimden isteyecek, ona merhamet edeceğim? "

Ama gecenin bu bölümünde kimse uyanmıyorsabir devlette, gece namazı (tahajjud) isha-namazın (gece namazı) başarısından sonra herhangi bir zamanda okuyabilir. Allah'ın elçisi şöyle demiştir: "İshalden sonra gerçekleşen her şey gecedir (Tahajjud olarak kabul edilir)."

bir gece namaz ne kadar

Eğer bir inanan geceleri uyanırsa,Emin değilim, yataktan önce Witra'yı oynamalı. Ancak, eğer geceleri yükselirse, Tahajjud'u okuyabilir, fakat Witr'i tekrarlamaya gerek yoktur.

Genel olarak, Ramazan'ın ilerlemesi, saygın Mentor'umuzun herkesin hayatında sağlam bir şekilde yerleşmiş olması için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Tahajjud'un namazının erdemi

Böylece gece namazının zamanını iyice öğrendi. Şimdi onun değerini düşünelim. Kuran şöyle diyor: “Onların yanlarını, onların Rableri için korku ve umutla ağlayan kanepelerden ayırıyorlar. Onlara verdiğimiz şeyden tükettiler. Kimse, gözler için zevklerin, onlar için yaptıklarının armağanı olarak gizlendiğini bilmiyor. "

Allah Resulünün daima geç olduğu bilinmektedir.Geceleri nafl-namaz (tahajjud) yaptı. Bayan Aisha şöyle dedi: "Gece namazını bırakmayın, çünkü Allah'ın elçisi bile onu asla terk etmedi. Zayıflık ya da hastalık durumunda bile, oturmayı başardı. "

Allah Resulü'nün Tahajjud'u gerçekleştirmek için ümmete esinlendiği bilinmektedir. Fakihler belirlendi: tahajjud, nafl-namazın en önemlisidir.

Peygamber şöyle dedi: “Gel ve gece dua et! Sonuçta, Allah'a yaklaşmanıza izin verecek, günah işlemekten kaçınacak, küçük günahlarınızı bağışlayacak doğru bir eski insanın gelenekidir. "

Peygamber de şunları söyledi: "Allaha gecede uyandıran ve namaz yapan adama merhamet etsin ve sonra karısını uyandırmaya başladı. Ama reddettiği takdirde su serpiştirdi. Allah, gece uyanmış, namaz kılan, sonra kocasını uyandıran ve dua etmesini isteyen kadına merhamet etsin. Ama reddiyse, karısı su serpmek zorundadır! "

Dokuz faydaları

Umar bin Khattab, Peygamberin şöyle dediğini söyledi: “Gece ideal bir namaz kılan her kimse, Allah'a dokuz kutsama sahip olacak - dördü akhirate ve dünya yaşamında beş.

Dünyevi hayatta var olan beş kutsayı hatırlamanız gerekir:

 1. Allah, sıkıntılardan koruyacaktır.
 2. Bir Müslüman karşısında, Yaratan'a bir iz bırakma izi ortaya çıkar.
 3. Tüm insanlar ve haklıların kalpleri tarafından sevilecek.
 4. Bilgelik dilinden gelecek.
 5. Allah anlayacaktır, bir adaya dönüşecektir.

Akhiratta ihsan edilecek olan dört kutsayı ve bilmek gereklidir:

 1. Müslüman tekrar yükselecek ve yüzü ışıkla aydınlanacak.
 2. Kıyamet Günü raporu hazırlanacaktır.
 3. O, bir şimşek gibi, Sirat Köprüsünden geçecek.
 4. Kıyamet günü, Elçilerin Kitabı sağ elinde ona verilecektir.

Dua Müslüman bir kadının hijyen

Ve bir kadına bir gece namaz nasıl okunur? Müslümanlar, özellikle namaz ve adet döngüsünün bitiminde bu namazı çok dikkatli bir şekilde tedavi etmek zorundadırlar. Namazın borca ​​dönüşmemesi için öncelikle tüm hizmetlerin yürütme zamanını bilmeniz gerekir. Bugün herkesin bir saat ve bir dua programı (Ruzna) satın alma fırsatı var.

Genel olarak, namazın başlangıcı azan tarafından belirlenebilir. ikindi namazı tarihinden önceki zaman yemek duanın başlangıcını namaz servisi, öğleden sonra işlenen - - akşam ezanı öncesinde, öğle hizmettir: duanın Tamamlanma süresi şu şekilde açıklanabilir. Akşam hizmetinin bu kez - gece kadar akşam namazından gözeneklerinin çıkışıyla. dua geceden sonra şafak biter gece geliyor. Ve şafak doğumuna - Sabah namazı.

Yani, akşam yemeği zamanı 12'de gelirseSaat 15: 00'de öğle yemeğinden sonra akşam yemeği namazına üç saat denir. Günün ve gecenin boylamı değişirse, Ruzna'nın belirttiği gibi duaların zamanı da değiştiği bilinmektedir.

Kadın namaz vakitini okuduktan ve öğrendikten sonra, adet döngüsünün başlangıcını ve tamamlanmasını takip etmelidir.

Döngü başlangıcı

Yani, bir kadının gece namazını nasıl okumanız veDöngünün başında kalan? Bir akşam yemeği servisinin saatinin saat 12'de başlayacağını varsayalım. Eğer bu andan sonra Müslüman kadın beş dakikadan sonra (aslında, namaz vakitinin başlangıcında) ay başlıyorsa, o temizlendikten sonra, bu namazı telafi etmek zorundadır.

Bu şu şekilde yorumlanır: hemen sadece en önemli (Fard) ve küçük banyo aşağıdaki uzanan "Fatiha" kısa sûre ve yaptı ve mukadder sonra, dua okuyarak bir kadının duaları başladığı anda, farzı gerçekleştirebilir. Bütün bu eylemler sadece beş dakika süreyle yapılır. Bir Müslüman bu kez kullanmaz, ancak bunu yapmak için fırsat vardı, dua telafi etmek zorundadır.

Birçoğu gece namazını nasıl gerçekleştirdiğini çoktan fark etti.Duaların diğer türleri. Ancak, bir Müslüman kadının bir kerede bir dua yapmaması halinde, zaman gelir gelmez günahın sayılacağı sonucuna varılamaz. Bir erkeğin yanı sıra bir kadın, birazcık dua etme anını erteleme hakkına sahiptir. Ancak, o kısa sürede namaz okuma ve okumadıysa, okumadan sonra, borcu geri ödemek zorundadır.

Döngü sonu

Böylece en detaylı gece namazını okuduk. Ayrıca adını da tanımladık. Ama o zaman kadının arınmasını ve namaz kılma sırasını düşünelim. Örnek olarak, öğle yemeği için dua edelim. Akşam yemeği namaz vakti öğleden sonra üçte biter. Eğer Müslüman kadın, öğle yemeği saatinin bitiminden önce temizlerse ve öğleden sonra ezandan önce "Allahu Ekber" diyebileceği dakikalar kaldıysa, akşam yemeği namazını telafi etmesi gerekir. Ne de olsa inanan, verilen ilahi hizmetten bir dakika önce bile saflıkta kaldı.

gece namaz

Soru şu: Bir kadın menstruasyonun sonlandırılmasını nasıl belirler? Döngünün tamamlandığı günlerde çok dikkatli olmalı. Temizlendikten sonra, zaman geçene kadar hemen yıkanmalı ve namaz kılmalı.

Eğer inanan, fırsat sahibi olsaydı,namaz yapmak için acele etti, o zaman farz'ı kaçırmış gibi günah işleyecekti. Tam bir banyo yapmaktan çekinmeyiniz. Herhangi bir fırsatta, yüzmek ve dua okumak gerekir. Bu hedefe ulaşmak için, zaman zaman farzını yerine getirmek için biraz soğuk tahammül edebilirsin.

Belki de, bu makalenin yardımıyla, okuyucular gece namaz kılma kurallarını anlayabilecekler.

Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir



Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

Related news

 • Beşamel Soslu Mantarlı Patates Oturtma Tarifi
 • Fava Bakla Ezmesi Videosu
 • Rus üretiminin av silahları (tüfekli): inceleme
 • Çin takvimi cinsiyet hesaplama
 • Fransız diyeti: kilo vermek için başka bir yol

 • Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir


  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir

  Gece namazı. Gece namaz zamanı. Gece namazının adı nedir