17.06.2019

Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 1

Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi?

Bugüne kadar, Rusya'da bir gaz ocağıen popüler ev aleti. Her evde ve her dairede mevcut. Elbette, elektriksel analoglar var, ama yine de gaz kadar popüler değiller. Ve her şeyden dolayı Sovyet döneminde gaz neredeyse her köye taşınırdı ve elektrikli fırın kullanmaya gerek yoktu. Modern gaz ocağı, SSCB zamanlarından önemli ölçüde farklıdır.

gaz sobası tamirDeğişiklikler sadece tasarımı değil, aynı zamandateknik özellikler. Ama hala ana hedefleri kalıyor - hızlı ısıtma ya da lezzetli yemekler pişiriyor. Artık mağazalar sadece maliyet açısından değil, aynı zamanda işlevsellik açısından da farklılık gösteren geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu nedenle tercih ettikleri bir tasarım ve çalışma prensibini bilmek gerekir ki o zaman bir gazlı pişiriciyi bağımsız olarak onarabilirsiniz.

Ana avantajı yüksek güvenilirliktir. Ayrıca dikkati çeken şey, gaz maliyetinin elektrikten çok daha düşük olmasıdır. Buna ek olarak, birçok profesyonel şefler gazda pişirilen yiyeceklerin elektrikten çok daha lezzetli olduğunu iddia ediyorlar. Ve evinize gazınız varsa, güvenli bir şekilde satın alın ve benzer cihazlar hakkında düşünmeyin. Böyle bir plaka birkaç on yıl boyunca sürecektir (elbette, uygun şekilde çalıştırılıp onarılırsa).

Ama ne kadar pahalı ve güvenilir olursa olsun,yıkmaya eğilimliler. Ve bu faktör, fırın ve ocakınızın yüksek maliyetine bile bağlı değildir. Arızalar hem ciddi hem de küçüktür. Ciddi hasar durumunda, evinizdeki sızıntıyı tamir etmemeniz tavsiye edilir, çünkü gaz kaçağı tehlikesi vardır, ki bu da yaşamınız ve evin bütünlüğü için son derece tehlikelidir. Sorun olması durumunda, özellikle gaz cihazının tasarım özellikleri hakkında herhangi bir şey bilmiyorsanız ve işlemlerin doğruluğundan şüphe duyuyorsanız, uzmanlarla iletişim kurmak daha iyidir.

gaz sobası takımı

Çoğu zaman, gazlı fırın ve pişiricinin onarımı aşağıdaki nedenlerden dolayıdır:

 1. Cihazda çalışırken keskin bir gaz kokusu duyabilirsiniz.
 2. Gaz kelebeği kontrol düğmesi çalışmıyor.
 3. Tıkalı enjektörler.
 4. Alev seviyesinde keskin bir azalma ve artış.
 5. Elektrik mumunu kırdı veya tıktı.

Hangi parça kırılmaya en duyarlı?

gaz fırın tamiri

Tüm modern fırınlar özel olarak temin edilir.elektriksel ateşleme. Bir gazlı pişiricinin bu cihazı, çakmak veya çakmak kullanmadan bir brülörü yakabilir. Kırılmaya en duyarlı olan bu detaydır. Gaz sobası tamiri bu problem olmadan yapılamaz. Çoğu zaman, cihazlar, ateşleme modülü veya ateşleyicinin kanallarında tıkanma nedeniyle işlevini durdurur. Nadiren kırılma sebebi termostat ve kılcal boruda hasara neden olur.

Uzmanları aramadan gaz sobası tamir edebilir miyim?

Küçük arızalarda, ortadan kaldırabilirsinizkendi. Örneğin, brülörlerden birini yakmayı durdurduysanız, muhtemelen bir tıkanıklığa sahip olursunuz. Bu durumda, sadece gaz sobası tamir etmek için 5 dakikaya ihtiyacın var.Related news

 • Balotelli: Messi ve Ronaldoyu öldürmeliyim
 • İslamda seks
 • Tüp bebek tarih mi oluyor
 • Finlandiyada 789 çıplak, dünya rekoru için soğuk suya girdi
 • Miss Defne Gelinlik Modelleri

 • Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 56

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi


  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 87

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 15

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 35

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 15

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 35

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 54

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 40

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 39

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 84

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 18

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 61

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 43

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 67

  Gaz ocağı onarımı - efendiye güvenmeye değer mi 100