Gastroduodenit tedavisi 2019

Gastroduodenit tedavisi 2019 Gastroduodenit tedavisi

Gastroduodenit tedavisi

Gastroduodenit tedavisi,Uzun bir süre. Bunun nedeni, diyetin normalleştirilmesi gereğidir. Buna ek olarak, gastroduodenit tedavisi, gastrointestinal sistemin eş zamanlı patolojilerinin ortadan kaldırılması ile birlikte gerçekleştirilir.

Terapötik etkinlikler bir diyet atanmasıyla başlar. Bunun gerekli olduğunu gözlemleyin, aksi takdirde tedavisi çok zorlaşabilen kronik gastroduodenit gelişir.

Hastaların aşağıdaki gıdaları diyetine dahil etmeleri önerilir:

- hububat ile sebze çorbası;

- yağsız et ve jambon, kıyılmış, buharda pişirilmiş et, kabuksuz köfte, balık (haşlanmış);

- sebze ve meyve suları, çiğ veya haşlanmış meyve ve sebzeler;

- Asit olmayan süzme peynir, süt veya kefir (vücut tolere ederse), peynir hafif, tereyağı;

- püresi karabuğday, pirinç, irmik (ilk ikisinin ezilmesi önerilir);

- Yumuşak haşlanmış yumurta, kavrulmuş yumurta.

Daha fazla kullanım sebze olmalıdıryemekler ve tahıllar. Çorbaya sebze veya tahıl eklerken öğütülmelidirler. İçkilerin çay, kakao suyu, güçlü kahve değil. Bazı fırın ürünleri çeşitlerine izin verilir. Bunlara rusks, bayat beyaz veya gri ekmek dahildir. Az miktarda şeker içti. Diyetteki tuz sınırlı olmalıdır (günde on iki ila onbeş gram verilir). Kullanım yiyecekleri günde en az beş kez küçük porsiyonlarda olmalıdır. Aşağıdaki kuralların uygulanması zorunludur:

- iyice yemek çiğnemek;

- Yemekleri sıcak olmalı.

Gastroduodenitin ilaç veya otlar ile tedavisi, vitamin alımı ile kombine edilmelidir. Özellikle önemli olan vitaminler B1, C, B2, PP'dir.

Helicobacter pylori enfeksiyonu belirlenirkengastroduodenit tedavisi antibiyotiklerle yapılacaktır. Artan bir asitlik tespit edilirse, asit sekresyonunu uzun süre baskılayan inhibitörler (antisekretuar ilaçlar) reçete edilir. Mide ekşimesinden kurtulmak için antasitler kullanılır (Almagel, Phosphalugel ve diğerleri). Evde soda kullanan ilaçların soda kullanımına yol açabileceğine dikkat edilmelidir. Genellikle bu etkinin bir sonucu olarak, asitlik artar.

Kronik gastroduodenit tedavisi iki yıla kadar sürebilir. Hastalığın akut formu nispeten kısa bir sürede ortadan kaldırılabilir.

Kronik gastroduodenit bir patolojidirsiklik. Bunu ortadan kaldırmak için belirli bir düzeni izlemeniz gerekir. Bu durumda zorunlu olan haftalık yatak istirahati, diyettir. Bundan sonra, bir sanatoryumda sabitlenmiş bir tedavi kursu atanır.

Halk hekimliğinde, gastroduodenitden kurtulmayı kolaylaştıran tarifler vardır.

 1. Aziz John'un karnı, papatya, civanperçemi topluluğu,Bir kaşık (kantin) miktarı 2: 2: 2: 1 oranında kırlangıçotu bir bardak kaynar su dökülür. On beş dakika boyunca bir su banyosunda karıştırılmış karışım. Bu infüzyonun bir çeyreği, yemekten önce günlük olarak alınır.
 2. Calamus'un köklerinin aynı kısımlarını karıştırınportakal, bin binde otlar, pelin otu, eziyet. Suyu (500 ml) kaynatın, dökün (iki sofra kaşığı). Bir kap içine dökün ve sonra bir termos içine dökün, hemen bir termos içine dökün, sabaha kadar ısrar edin. Bir öğünün çeyreğini günde üç kez (veya daha iyi dört) bir kez alın. Tedavi kursu bir buçuk ay sürer.
 3. Yarım bardak meyve suyu alın ve suyla doldurun.(üç litre). Ateşe verdikten sonra yakındaki kaynama noktasına getirin. Kapatın, 24 saat boyunca kapak altında demlenmeye bırakın. Bu süreden sonra ezilmiş mantarı (chaga) ekleyin, karışımı iki gün buzdolabına koyun. Süzülmüş karışımda aloe ve balın suyu eklenir. Yarım fincan için günde üç kez yemeklerden önce bir infüzyon alınır. Tüm malzemeler aynı parçalarda alınmalıdır.
Gastroduodenit tedavisi 2019

Gastroduodenit tedavisi 2019

Related news

 • Ev için Sekreterler - incelik ve konfor
 • Aktör Alexei Guskov: Filmografi
 • Nestle nesfit diyeti
 • Fiyonklu 1-2 Yaş Kız Bebek Yeleği Yapılışı Türkçe Videolu
 • Et suyu çorbası nasıl yapılır

 • Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi


  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi

  Gastroduodenit tedavisi