Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 1 08.02.2019, 08:31

Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme

Birçok yetiştiricinin sahip olacağıgardenya yasemin gibi sevimli bir bitki. Evde bakım, oldukça sorunlu olmasına rağmen, yine de kendisini tamamen haklı çıkarır, çünkü bu bitki herhangi bir evin iç mekanını süslemektedir. Gardenya yasemin benzeri, Asya ve Afrika'nın tropik ve subtropiklerinden gelir. Güzel kadın, sıcak ülkelerden bize geldiğinden, aynı zamanda uygun bir bakıma ihtiyacı var.

evde gardenya yasemin benzeri bakımBitki çiçek yetiştiricilerini alışılmadık şekilde çekiyorSonunda bir krem ​​ve sarı gölge elde eden güzel büyük beyaz çiçekler. Çiçeklenme sırasında oda çok hassas bir aroma ile doldurulur. Çiçeklerin güzelliği koyu yeşil, kösele, parlak yapraklardan daha aşağı değildir. Evde bonsai yapmaya karar verirseniz, o zaman bu gardenya yasemin için en iyisidir. Bu çiçeklerin fotoğrafları satın almak için güzel çiçekli bitkilerin birçok fanı bastırıyorlar. En iyi gardiyanlar kendilerini seralarda hissederler, ancak evde gerekli tüm şartları yarattıklarında da iyi olacaklardır.

Her şeyden önce, aydınlatmaya dikkat etmek gerekiyor. İyi aydınlatılmış bir oda uygundur, ancak gardenya yasemin gibi bir bitkiye zarar veren doğrudan güneş ışığından kaçınmak gerekir. Evde bakım bol sulama gerektirir. Yaz aylarında, bitkiyi su basmasına tahammül etmese de, toprak çöpünü kurutamazsınız. Bahçecilik yüksek neme sahiptir, ancak yaprakları sadece dayanıklı, yumuşak su ile püskürtmek gerekir, aksi takdirde kösele yaprakları üzerinde izler olacaktır. Tomurcuklanma ve çiçeklenme sırasında, su damlacıkları yapraklara zarar vereceğinden, çalı hiç dokunulmamalıdır.

gardenya tohumları ile jasminatedYazın hava sıcaklığı hakkında olmalı25 ° C, ancak kış aylarında 15 ° C'nin altına düşmemelidir, çünkü düşük sıcaklıklar jardi-dormancy gardenya'da hayatta kalmayacaktır. Evde bakım çiçek periyodik gübreleme gerektirir, çiçekli bitkiler için gübre bunun için uygundur. İlkbaharda, çiçeklenmeyi iyileştirmek için katkı maddelerine ihtiyaç vardır, daha sonra yeşillik için katkı maddeleri ve yaz aylarında ek sürgünler elde etmeniz gerekir. Sonbaharda, besleme durur.

Toprağa da çok süslü gardenyazhasminovidnaya. Evde bakım, hazır bir alt tabaka veya çim, iğne yapraklı, yapraklı toprak, kum ve turbadan hazırlanmasını gerektirir. Mart veya nisan aylarında, her yıl genç bitkiler nakledilir ve yetişkinler - gerektiğinde, tencerenin ne zaman değiştirileceği.

gardenya yasemin fotoğrafGardenia tohumları çoğaltılmış ile kavrulurÇok nadiren, çoğu kesildi. Mayıs ayında yeşil sürgünlerle bu prosedürü yapın. Kesimler çok zayıf kök aldıklarından, toprağa ekilir, iyice nemlendirilir ve bir kavanoz veya selofan torbası ile kaplanır. Günde bir kez, fide tam olarak bir dakika için serayı açarak, havalandırılmalıdır. Tohumlar halinde çoğaldıklarında, Şubat veya Mart aylarında ekilmeleri gerekir.

Gardenya yasemin, çok yavaş büyüyoroda koşullarında yükseklik 50 cm'den fazla büyümeyecektir. Bitkinin güzel bir şekle sahip olması için, taçların sürekli olarak çekilmesi, fazla sürgünlerin budaması gerekir. Çiçeğin kök sistemi aşırı soğutulamaz veya aşırı ısınmaz, bu nedenle gardenya sıcak bir akü veya soğuk zemin üzerine konamaz.Related news

 • Yemeklerden 30-35 dk sonra tüketirseniz
 • 1 Tepsi Baklava Kaç Kilo – Kaç Adet Yapar
 • Evde kilo vermek için etkili egzersiz seti
 • 2013 Yılına Özel Bayan Çanta Modelleri
 • Polikotton benzersiz bir kumaştır
 • Evde kendi saçını kendin kes

 • Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 21

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme


  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 64

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 98

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 51

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 49

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 19

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 83

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 32

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 45

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 98

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 46

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 87

  Gardenya yasemin gibidir. Evde bakım: sulama, gübreleme, üreme 44