Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler 2019

Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler 2019
Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler

Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler

Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler ( Doğal – Bitkisel)

Hızlı şekilde bronzlaşmak isteyenler ciddi güneş yanıkları ile karşı karşıya kalabilirler. Güneş yanıkları için evde tedavilernelerdir? En doğal etkili yöntemleri araştırdık.Güneş yanıkları cildiniz için ciddi sorunlar oluşturabilir.Plaja uzun saatler uzanıp güneşlenmeniz güneş yanığını kaçınılmaz hale getirir. Güneş yanıkları için doğal çareleruygulayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.Güneş yanıkları cilde zarar verdiği gibi aynı zamanda acı çekmenize de neden olur.Bu nedenle güneşlenirken dikkatli davranmalı güneş kreminiz olmadan güneşe maruz kalmamalısınız.Güneş ışınlarına uzun vadede maruz kalmak cilt kanserine kadar gitmektedir. Bunlardan kurtulmak içinGüneş yanıkları için evde tedaviler ve çarelerebir göz atalım.

Hindistan Cevizi yağı ve elma sirkesi :

Malzemeler: %100 saf Hindistan cevizi yağı,elma sirkesi ve 1 sprey şişesi
Hazırlanışı ve uygulanışı :1/4 fincan elma sirkesini sprey şişesine dökün.İçine 1 bardak soğuk su ekleyin.Şişeyi kuvvetli şekilde çalkalayarak karıştırın.Güneş yanığı olan cildinize bu karışımı püskürtün.Düşen damlaları bir peçete yada havlu yardımı ile hafifçe silin.Bir süre bekledikten sonra anlık bir rahatlama yaşayacaksınız.Elma sirkesi tamamen kuruduktan sonra saf Hindistan cevizi yağını etkilenen bölgeye birkaç damla dökün ve hafifçe ovalayın.Hindistan cevizi yağının cilt tarafından tamamen emilmesi için yarım saat kadar beklemelisiniz.Yatmadan önce bu tedaviyi uygulayabilirsiniz.Cilt iyileşene kadar hafif bir giysi giyerek bu şekilde yatabilirsiniz.
Genellikle orta derece de güneş yanıkları için bu yöntemle bir gecede sonuç alırsınız.Gerçekten kötü bir güneş yanığı için iki yada üç kez bu tedaviyi tekrarlamalısınız.Ayrıca cildinizin hassasiyetine bağlı olarak etki süresi değişebilir.

Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler arasında en bitkisel yöntem siyah çay :

Siyah çayın muazzam şifa gücüne sahip antioksidanlar içerdiği bilinmektedir.
Malzemeler: 3 tane siyah çay poşeti,1 sürahi,su,1 bez parçası
Hazırlanışı ve uygulanışı: Sürahinin içini ılık su ile doldurun.Su siyah hale gelinceye kadar çay poşetlerini içinde bekletin.Daha sonra bir bez yardımı ile güneş yanığı olan bölgelere hafifçe bu suyu sürün.İlk uygulama kuruduktan sonra Yeniden aynı uygulamayı yapın.Çay suyu tüm gece boyunca cildinizde kalmalıdır.Sabah duşunuzu alabilirsiniz.Bir veya iki uygulama sonucu cildiniz rahatlayarak toparlanacaktır.Bu uygulama için zamanınız yoksa doğrudan siyah çay poşetlerini cildinize uygulayabilirsiniz.

Limon suyu, gül suyu ve salatalık paketi :

Bu paket buzdolabınızda her zaman kullandığınız malzemeler ile yapılan pratik bir yöntemdir.Salatalık ve limon iki doğal ağartıcı malzemedir.Güneş yanığına bağlı kızarıklıkların aydınlanmasında etkili olurlar.Limon suyu aynı zamanda C vitamini ve litrik asit bakımından zengindir.Cilt tonunun aydınlatılmasında çok etkilidir. C vitamini ciltte serbest radikallerin yol açtığı hasarın giderilmesinde yardımcı olur.Güçlü antioksidanlar yaşlılık lekelerinin ve koyu lekelerin giderilmesinde yardımcı olur.Salatalık suyu ve gül suyu ise soğutma ajanlarıdır aynı zamanda lekelenmiş cilt üzerinde de etkilidirler.
Malzemeler: 1 çorba kaşığı limon suyu,salatalık suyu,yeteri kadar gül suyu
Hazırlanışı ve uygulanışı :1 çorba kaşığı limon suyu ile salatalık suyunu ve gül suyunu bir kapta karıştırın.Pamuk kullanarak etkilenen bölgelere sürün.10 dakika kadar bekletip soğuk su ile yıkayın.Bu uygulama eşit bir cilt tonu elde etmenizi de sağlar.

Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler arasında doğal bir yöntem- Bal ve papaya paketi :

Papaya güneş yanığının hızlı şekilde iyileşmesini sağlayan enzimler içerir.Papaya enzimi cildi aydınlatır,böylece lekelerin ve izlerin görünürlüğünü önemli ölçüde azaltarak güneş yanığının giderilmesine yardımcı olur.Bal ise yumşatıcı ve nemlendirici özelliği ile besleyici bir şifa kaynağıdır.
Malzemeler:1 fincan papaya hamuru,1 çorba kaşığı bal
Hazırlanışı ve uygulanışı: Bir fincan papaya hamurundan 1/2 oranında alın ve ince pürehaline getirin.Buna 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın.Cilt üzerine bu macunu sürün ve yarım saat bekletin.Su ile temizleyin.
Güneş yanığı için doğal çözümler alerji ve hassasiyet yaratabilir.Cilt üzerinde kızarıklık ve kaşıntı gibi septomlara yol açabilir.Bunun için cildinizin küçük bir alanında uygulayarak test etmelisiniz.Eniyi ve hızlı sonuçlar için saf ve organik ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz.


Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler 2019

Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler 2019

Related news

 • Muhallebili Kadayıf Tatlısı
 • 2019-2019 İlkbahar Yaz Trendleri: Kısa Elbise Modelleri
 • Tavuklu Diyet Salatası mı
 • Aşk İlişkiler
 • Olduğunuzdan daha kilolu gösteren kıyafetler

 • Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


  Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


  Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


  Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


  Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


  Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler


  Güneş Yanıkları için Evde Tedaviler