Gümüş nitratGümüş nitrat
Gümüş nitrat

gümüş nitrat

Nitrik asit gümüşü - gümüş nitrat veyaAyrıca lapis denir, şeffaf, tamamen renksiz kristallerin görünümü vardır. Formda, suda iyi çözünen küçük çubuklara benziyorlar ve tıpkı alkolde olduğu gibi. Maddenin ışığın etkisinde ve iyodürler, bromürler, organik maddeler ve klorürlerle karanlıklaştığını ve hiç uyumlu olmadığını belirtmek gerekir.

gümüş nitrat

Tıpta Nitrik Asit Gümüş

Bulunan nitrik gümüş kullanımıÇeşitli yaralar, erozyonlar, siğiller ve diğerleri lyapisnogo bir koter kalem olarak ilaç. Bazen homeopati içinde kullanılır. Gümüş nitrat, anti-enflamatuar ve bakteri eylem için küçük miktarlarda kullanılır, ancak gümüş siyah noktalar ile doğrudan temasa sokulabilir gümüş dikkatli olmalıdır deri ve uzun süreli temas halinde kalır ve yanıklar gibi görünmektedir.

En çok kullanılan gümüş nitrik asittirsiğil tedavisi. Her ne kadar küçük siğiller durumunda en iyi sonuç elde edilebilir. Bazen, elbette, lapileri ve büyüklüğünü büyüklükte kurutmaya çalışın, ancak bu süreç her zaman etkili değildir - genellikle nüksetmeler vardır.

Nitrik asit gümüş de formunda kullanılabilirçözüm. Bu durumda, gastrik ülser, bazen gastrit tedavisinde yararlı olabilir. Yenidoğanların (yıkama için) ve yetişkinlerin (tedavi, konjunktivitin önlenmesi) gözlerini aşılamak için% 2 gümüş nitrattan oluşan bir başka çözelti kullanılır.

gümüş nitrat satın al

Satın al ya da evde yap

Bir eczane satın aldıktan sonra veya nitrik asit yapmakGümüş? Elbette daha iyi bitmiş olan, tüm kalite standartlarına uygun olan ürünü satın alın. Bir garanti alacağınız üründen emin olursunuz. Lapis'i evde pişirip pişiremeyeceğinize gelince, cevabınız - elbette yapabilirsiniz. Ama her yerde olduğu gibi "buts" var. İlk olarak, bir nitrik asit (HNO3) ve gümüş bir nesneye sahip olmalısınız. Kaşıklar, çatallar, zincirler, yüzükler ve diğer ürünler gümüşten gelir. Dahası süreç basittir. Seçilen gümüş nesneyi nitrik asitli bir bardağa yerleştirmek gerekir. Reaksiyon hemen takip edecektir. Gümüş hemen asitin etkisiyle kararmaya başlayacak, küçük gaz kabarcıkları oluşmaya başlayacaktır. Belki de oksidasyon sürecinde sıvının rengi değişecektir - bu, gümüşte bazı safsızlıklar olduğunu gösterir. Reaksiyonun daha çabuk gerçekleşmesini istiyorsanız, kabı çözelti ile sıcak suya koyun.

gümüş nitrat

Şimdi gümüş nesneyi çıkardık ve kalanınıÇözelti, çökeltinin çökeltilmesi için buzdolabına yarım saat boyunca yerleştirilir. Tahsis edilen zaman boyunca oluşan gümüş nitrat kristallerini çıkarırız, filtreler ve kurumasını bekleriz. Gümüş nitratın hazırlanması sürecinin tamamı bu.

Kendinizi lapis al ya da yapın - bu size kalmış,dozaj doğru değilse, sen olumsuz sağlığınızı etkileyebilir unutmayın: yanıklara veya zehirlenme olsun. Sadece uzmanlar herhangi bir hastalık ile yardımcı olacaktır ve sağlığına zarar vermeyen bir ilacı yapabilmek olduğunu unutmayın.

Gümüş nitratGümüş nitrat

Related news

 • Bayan ceketi Audrey: en iyisini seç
 • Tavuklu Bezelyeli Pilav
 • Sıva feneri - yüzey kalitesinin garantisi
 • Terapist ana tıbbi uzmanlık alanıdır
 • Makyaj kedi gözü: etkileyici, şık, cazibeli

 • Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat


  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat

  Gümüş nitrat