09.05.2019

Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 59

Freze turbası nedir? Turba çıkarma frezeleme yöntemi

Turba, doğanın verdiği paha biçilemez hazinedirinsanoğlu. Antik çağdaki insanlar biyoyakıt olarak turba kullandılar. Modern dünyada tıp, biyokimya, tarım, hayvancılık vb. Birçok alanda kullanılmaktadır. Bu makalede, öğütme turba ve ekstraksiyon teknolojisi açıklanmaktadır.

Freze turbası nedir?

Torf, sınırlı hava erişimi koşullarında bitkilerin ayrışması sonucu oluşur. Kural olarak, bataklık bölgelerde oluşur.

Öğütme turbası, öğütme yöntemiyle elde edilen çeşitli şekil ve boyutlarda kurutulmuş bir kırıntıdır. Bu turba büyüklüğü 5 ila 60 mm arasında değişir.

Öğüten turba bileşimi sebze içerirGerekli su ve hava dengesinin sağlanmasına katkıda bulunan lifler. Ayrıca bitkilerin aktif büyümesine yardımcı olan pek çok besin ve eser elementler (hümik asitler, potasyum, magnezyum, fosfor, kalsiyum, demir, azot) içerir.

turba çıkarma frezeleme yöntemi

Freze turba çıkarma teknolojisi

Torf çıkarımının öğütme yöntemi, turba tortularının katmanlı bir gelişmesidir. Teknolojik süreç kısa çevrimlerde gerçekleşir ve aşağıdaki aşamalardan oluşur:

 • Masifin üst tabakasının öğütülmesi - bu durumda, kuruma özel hava koşullarında en yoğun olan bir hammaddenin elde edilmesi gerekir;
 • İşlenmiş tabakanın atılması - fazla nemin buharlaşmasını arttırmak için gerekli olan fosillerin gevşetilmesini ve havalandırılmasını sağlar;
 • kurutulmuş hammaddelerin karıştırılması - işlenmiş turba kırıntısı, merdanelere yuvarlanır;
 • hammaddelerin toplanması ve istiflerde nakliye;
 • Silindirlerin istiflenmesi - torbanın bir hasat makinesinin dökme şeklinde boşaltılmasını ifade eder;
 • turba yalıtımı - bu işlem isteğe bağlıdır ve yalnızca gerekirse yapılır.

Silindirlerin toplanmasımevduat yeni bir öğütmeye başlar ve tarif edilen şemaya göre teknolojik döngü tekrarlanır. Bir üretim mevsiminde, hava koşullarına ve depo tabakasının nitel özelliklerine bağlı olarak 10 ila 50 döngü gerçekleştirilebilir.

Freze işleminden önce, üretim alanları hazırlanmalıdır. Bunu yapmak için diziyi boşaltın, ahşap ve çim bitki örtüsünü temizleyin.

Öğütme yöntemiyle turba kırıntısının ekstraksiyonu, tortuların yoğun kurutulması, düşük maliyet ve iş gücü, kısa bir teknolojik döngü ve yüksek düzeyde bir mekanizasyon ile diğer yöntemlerden farklıdır.

öğütme turbası

Freze turba çeşitleri

Oluşum derinliğine bağlı olarak,yayla ve ova turbası. Bu kritere göre öğütülmüş turba sınıflandırılmıştır. Her tür, bileşim, özellik ve kalite özelliklerinde farklıdır. Her birinin üzerinde daha ayrıntılı olarak yer alalım.

At değirmeni turba

turba öğütme fiyatı

Üst tipin torf hammaddesibitki kalıntıları. Temel olarak kozalaklı ağaç ve yosunlardan oluşur. Bu tür turba, toprağı optimum miktarda hava ve su içinde tutmaya yardımcı olan büyük bir nem kapasitesi ile karakterize edilir. Bu bitki büyümesi için çok önemlidir. Ancak yararlı mineral elementlerin ve düşük kül içeriğinin bulunmaması nedeniyle, demir turba zayıf bir gübredir. Ek olarak, yararlı maddelerle bitki beslenmesi için daha az önemli olmayan düşük bir dekompozisyon derecesi ile karakterize edilir.

Öğütülmüş turba yosununun rengi, açık sarıdan kahverengiye dek bozunma yüzdesine göre değişebilir.

Düşük torf

Öğütülmüş turba alçak koyu kahverengiveya siyah renk. Yüksek derecede ayrışma ile karakterizedir ve birçok yararlı madde içerir. Ayrıca ova yatakları, bir kalsiyum kaynağı olan sel suları ve yeraltı suları ile nemlendirilir.

Ova turba nötr veya hafif asidik alkali reaksiyona sahiptir.

Alt tabakaların iyi ayrışmış torfları vardır.koyu renk ve önemli bir organik madde içerir - humus. Uzun vadede toprak yapısını olumlu yönde etkileyerek doğurganlığını artırır.

briket üretimi için torf öğütme

Torf frezesi nerede kullanılır?

At freze turbası mükemmel bir üstoprak sera hedefi için. Hava ve nem kapasitesinin karakteristik oranı, kapalı bir zeminde toprağın kök oluşturan tabakalarında elverişli koşulların yaratılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, turba çileği çilek, farklı fide, çiçek yetiştirmek için kullanılır. Seralarda ve seralarda turba kullanımını büyük ölçüde kolaylaştıran yabani otlar, zararlılar ve çeşitli patojenler yoktur. Ayrıca, kümes hayvanlarının ve hayvanların tutulduğu yerlerde bir çöp malzemesi olarak tarımda kullanılmaktadır. Gerçek şu ki, bu turba çevredeki havayı mükemmel bir şekilde temizler ve birçok tehlikeli hastalığın önlenmesine katkıda bulunur. Böylece, üst turba sadece kullanımda pratik değil, aynı zamanda çok güvenlidir.

Turba tipi turba ayrıca sektördeki uygulamalarını da buldu. Bu nedenle, genellikle arıtma tesislerinde bir filtreleme bileşeni olarak kullanılır.

biyoyakıt olarak turba

Düşük yalan tipi bir turba geniş uygulama bulmuştur. Bu nedenle, toprağa girişi, yoğunluğu, gözenekliliği, nem kapasitesi, besleyici ve mikrobiyolojik bileşimi olarak toprağın bu tür özelliklerini önemli ölçüde geliştirir. Bu turbanın kullanımı kültür bitkilerinde bulunan nitratları 2-3 kat azaltır.

Çoğu zaman ova turbası kullanılırinfertil toprakların gübreleri, onları yararlı maddelerle doyurur. Aynı zamanda kumlu gevşek zemine bağlanmanızı ve yoğun killi toprağı gevşetmenizi sağlar. Özellikleri nedeniyle, düşük seviyeli turba toprağın kurumasını önler ve yetişen bitkilerin verimini arttıran yeterli bir nem seviyesini korur. Turba toprağında, çeşitli sebze ve meyvelerde patateslerin yetiştirilmesinden iyi bir hasat elde edilebilir.

Ova turbası masifi, kompostlama için mükemmel bir temeldir. Bunu yapmak için saman, turba, evsel atık, potasyum ve turba kırıntıları olan fosforlu gübrelerdir.

Oldukça yaygın olarak kullanılan turba değirmenibriket üretimi. Turba bu işlem için çok uygundur ve bağlayıcı katkı maddeleri gerektirmez. Bu briketler, konut ve sanayi tesislerini ısıtmak için kullanılır.

turba ova öğütme

Freze turba maliyeti

Modern üretim koşullarında, birçokendüstriler torf değirmeni satın alır. Bunun bedeli masifin fiziksel ve kimyasal özelliklerine ve sürecin emek yoğunluğuna bağlıdır. Yani, at turba çok daha ucuzdur. Çok değerli ve çok işlevli, büyük derinlikte bulunan depolar olarak kabul edilir. Düşük değirmenli torbanın nasıl satılacağına bağlı olarak önemli bir gösterge fiyattır. Torfun birçok şekilde kullanılması, üretimdeki artışı doğrudan etkiler. Bu, turba endüstrisinin ve ekonominin bir bütün olarak gelişimini tetikler.Related news

 • Juventus İnter derbi maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda canlı olarak yayınlanacak
 • Rusya: Büyük Avrasya Ortaklığının kapıları AB ülkelerine açık
 • Yoğurt Mayalama Tarifi Videosu
 • Türkiye’de Kırım Kalkınma Vakfı faaliyete geçti
 • Natalia Fateeva. Aktrisin biyografisi

 • Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 52

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi


  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 77

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 32

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 84

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 2

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 51

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 46

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 45

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 44

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 93

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 22

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 23

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 60

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 93

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 12

  Freze turbası nedir Turba çıkarma frezeleme yöntemi 34