Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 33 26.02.2019, 16:25

Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi

Hamilelik sırasında bazı kadınlarNormal akışında çeşitli sapmalar gözlemlenir. Bazen rahimdeki bir çocuk yanlış pozisyonu kapar, aşağı bakmaz, aksine bacaklar. Bu pozisyon makat sunumu olarak adlandırılır. Sebepleri çeşitlidir - bu polihidramnios ve çocuğun gelişimsel kusurları, plasentanın previa ya da düşük pozisyonudur. Uterusun patolojisi ve çoklu gebeliklerde, fetusun makat sunumu kadar böyle bir sapma riski vardır. Genellikle bu durumda, kadına bebeğe olası travma ve doğumda olan kadınlarda büyük rüptürleri önlemek için sezaryen uygulanır. Fakat bebeğin başını çevirmesinde yardımcı olabilirsiniz.

32. haftaya kadar endişelenmenize gerek yokBebeğin uterusta pozisyonuna dikkat edin - bu sefer o, annenin içinde, istediği gibi, hala serbestçe devrilmeye ve sallanmaya başlar. 32 hafta sonra çocuğun konumu genellikle belirlenir ve oldukça kararlı bir şekilde alınır.

Ultrason sonucundan öğrendiyseniz ne yapmanız gerektiği,çocuğun içinde olduğu yanlış mı? Başını çevirmesine nasıl yardımcı olabilirim? Sonuçta, doğumu yavaşlatır ve genelde birçok durumda fetusun makat sunumu tehlikelidir. Bu eksikliği gidermek için yapılacak alıştırmalar anlaşılabilir ve gerçekleştirilmesi kolay. Bu nüansı bir jinekologla tartıştıktan sonra, çocuğun annenin içinde doğru pozisyon almasına yardımcı olacak bir mucize kompleksi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Bu aslında egzersizdir:

 1. Dönüyor - kanepede uzanıp dönmelisinizBir taraftan diğerine on dakika içinde dört kez. Egzersiz her gün üç kez yapılmalıdır - sabah, öğleden sonra ve akşam. Bebek bir hafta boyunca dönmelidir.
 2. Pelvis eğimi. Sabah ve akşam boş bir midede yapılır. Geri eğilimli olan herhangi bir yüzeye koymak ve başın üstündeki bir lavaboyu yaklaşık 30 santimetre kaldırmak gereklidir. Sıradan yastıkları kıçın altına koyarak kullanabilirsiniz. Bu pozisyonda, beş ila on beş dakika arasında olabilir. Çalışmanın ifadesine göre iki veya üç hafta içinde bir sonuç doğurmalı, bu duruş etkili,% 95'inde ise fetusun makat sunumu doğru olana değişiyor.
 3. Küçük bir yoga diz dirsekli bir poz. Kafanın pelvisin altında olması için diz ve dirseklerin çıkarılması gereklidir. Bu pozisyonda, yirmi dakika boyunca günde birkaç kez durabilirsiniz.

Alternatif olarak, havuza gidebilir veOnu kollarına alıyor, ancak bunun için fiziksel eğitim gerekiyor. Yani spor yapmayan kadınlar, yukarıda açıklanan üç egzersiz daha iyi olacak.

Böylece çocuk sağda olmaya devam edecekpozisyonu, başın pelvise daha uzaklaşmasına yardımcı olacak bir terzi pozu almak gerekir: yerde otururken, ayak tabanlarının tabanı, dizlerinizi mümkün olduğunca yere yakın bir yere getirmeye çalışmalısınız. Günde iki kez, doğuma kadar, bu pozu almanız gerekir.

Eğer hiç egzersiz yapılmadıysa, glutealfetüsün sunumu korunur ve zaman zaten tükenir, fetus doğum uzmanı-jinekolog tarafından elle döndürülür. Bu yöntem% 70 etkilidir ve uterusu gevşeten özel ilaçların etkisi altında olduğu gibi, ultrason ve CTG'nin gözetiminde gerçekleştirilir.

Tehlikeli makat tanıtımı nedir? Doğum sırasında bebeğin beyninde hipoksiya doğal olarak oluşabilir, umbilikal kordun düşme riski vardır, çünkü bebeğin bacakları ve ayak parmakları tamamen serviks kapsamaz; doğum yaralanmaları ve omurilik yaralanmaları riski artmaktadır çünkü ileriye doğru giden bacaklar ve kalçalar uterusu tamamen açmamaktadır. Genelde, bacaklardaki pozisyon hala bebeğin anne karnındaki yanlış pozisyonudur ve bu nedenle, bu ciddi riskleri azaltmak için, doğumdan önce ona dönmesine yardım etmeye çalışmalıdır.Related news

 • Kılıçdaroğlu: Krizden çıkılır, asla karamsar değilim
 • Mutluluğun formülü sabah seksi
 • Sosyal Enstitü: işaretler. Sosyal kurumlara örnekler
 • Sevgi, komedi ve dedektif hakkında en iyi Amerikan TV dizisinin listesi
 • Lezzetinden Damak Çatlatan Fellah Köftesi Tarifi
 • Patlıcan fırında nasıl lezzetli ve güzel pişirilir

 • Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 3

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi


  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 81

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 70

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 14

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 85

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 31

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 3

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 54

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 61

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 44

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 72

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 32

  Fetusta gluteal sunum - riskler ve tersine çevrilmesi 90