Evde siyah chokeberry şarap ve tentürEvde siyah chokeberry şarap ve tentür


Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 87 21.01.2019, 16:41

Evde siyah chokeberry şarap ve tentür

chokeberry tentürü

Choroner, aronia denirEylül ayında meyve veren beyaz veya açık pembe inflorescences ile iki buçuk metreden daha fazla dallı çalı yüksekliği. Çileklerinin benzersiz bir bileşimi vardır, bu yüzden halk hekimliğinde ve yemeklerde kullanılır: örneğin evde siyah chokeberry tentürü hem ferahlık hem de ilaç olabilir. Bu içecek olgunlaşmış, hazırlanmış meyvelerden ve alkol veya kaliteli votka dayalı hazırlanır.

Chokeberry: Alkol tentürü

Daha önce de belirtildiği gibi, tentürTıbbi ürün olarak ve alkollü içecek olarak kullanılır. Özellikle hipertansif insanlar ve zayıf kan pıhtılaşabilirliği olan kişiler için yararlıdır. Bu evrensel çareyi hazırlamak için olgunlaşma zirvesine ulaşmış olan meyvelere ihtiyacınız olacak. Bu önemlidir, çünkü böğürtlen meyveleri meyve suyu bakımından zengin değildir ve olgunlaşmamış olsa da hiç yoktur. Tarifimiz için 1 kilogram çilek yeterli. Temel olarak, yüksek kaliteli alkolden (yeterli miktarda 0,5 litre) yüksek kaliteli votka almak daha iyidir. Ayrıca 0.5 kg şeker, kiraz yaprağı ve karanfil gerekir. Sürecin kendisi oldukça basit olmasına rağmen, siyah chokeberry evdeki tentür uzun bir süre için hazırlanır.chokeberry külÇoğu zaman savunmaktadır. Bu nedenle, yıkanmış ve kurutulmuş meyvelerin önceden hazırlanmış (sterilize edilmiş) bir şişe 3-5 litre içine katlanması ve bir bardak su dökerek dikkatlice ezilmesi gerekir. Suyu almak için sıvı eklenir ve tentenin kendisi çok kalın değildir. Sonra şeker ekleyin ve tekrar karıştırın. Sonuç olarak, güzel renklerin homojen sulu bir karışımı elde edilmelidir. Şişenin boynu gazlı bezle bağlanmış, 2-3 kat katlanmış, iki gün boyunca oda sıcaklığında bırakılmıştır. Bir sonraki adım votka eklenmesidir. Döküldükten sonra karışım, şeker kalıntılarını çözmek, örtmek ve kiler veya bodrum gibi karanlık bir yerde 60 gün ısrar etmek için iyice karıştırılmalıdır. İki ay sonra, evde siyah chokeberry tentürü hazır olacak: bu renk ve tutarlılığı ile kanıtlanmıştır. Şeffaf olacak, amber renginde doymuş. Şişelenir ve bir buzdolabında saklanır.

Chokeberry ev yapımı şarap

Daha az güçlü ruhları sevenler içinchernoplodki gelen lezzetli ve sağlıklı şaraplar için basit tarifi vardır. Eğer hazırlık ve oranlarda hassas teknolojisi ile sopa varsa, zaten kendinizi ve misafirler kokulu ve lezzetli içeceği memnun hasat olgun meyve sonra birkaç aydır. hazırlamak için şarap çilek 5 kg gerekecektir.

chokeberry ev yapımı şarapKullanımdan önce bunları yıkamamak önemlidir.Deri, fermantasyonu destekleyen bakterilerdir ve metal kapları kullanmaz. Meyveler, homojen bir kütle elde edilene kadar iyice elle mum haline getirilmelidir. Her kilogram çilek için yarım bardak şeker eklemeniz gerekir. Tatlı şarap sevenler için, bu norm değildir, yani, daha fazla dökebilirsiniz. Bu kütlenin en iyi fermantasyonu için, bir avuç kuru üzüm dökebilirsiniz. Kompozisyon tamamen karıştırılır, geniş boyunlu 10 litrelik bir kaba konur, kapatılır ve sıcak bir yerde 7-10 gün bekletilir. Bütün bu kez, günde bir kez, püre ile karıştırılmayacak şekilde karıştırmalısınız. Elin batırılması sırasında bir köpük ortaya çıkarsa, meyve suyunu sıkma zamanı. Bunun için, hamur elle toplanır ve dikkatlice sıkılır. Kek ayrı ayrı istiflenir, yararlıdır ve elde edilen meyve suyu bir kevgir içinden süzülür ve beş litrelik bir şişeye dökülür. Toplanan ve açılmış olan püre, 1: 1 oranında şekerle karıştırılır, elle bastırılır ve 5-7 gün daha fermantasyon için bırakılır, sonra sıkılır ve süzülür. Böylece, iki tür meyve suyu elde ettik, bunlar karıştırıldı, şişeye bir su tutucu koyduk ve onu bıraktık. Her 2 günde bir filtrasyon yapmak gerekir: şekillendirilmiş köpüğü çıkarın ve içeceği tortuya dokunmadan bir hortumla başka bir kaba dökün. Tartar altta görünmediğinde ve sıvının kendisi şeffaf hale geldiğinde - şarabınız hazırdır. Şişelenmiş. Hem şarap hem de siyah chokeberry tentürü, evde bir buzdolabı veya bodrum gibi serin bir yerde saklanır.

Evde siyah chokeberry şarap ve tentürEvde siyah chokeberry şarap ve tentür

Related news

 • Petrol nedir nasıl çıkartılır ne işe yarar
 • Tarzına Göre Ruhunun Kaç Yaşında Olduğunu Tahmin Ediyoruz
 • AK Partili Yazıcı trafik kazası geçirdi
 • Dang humması
 • Zona hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir
 • Diş Eti Neden Kaşınır, Diş Eti Kaşınmasının 20 Nedeni Ve Tedavisi

 • Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 44

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür


  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 72

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 49

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 47

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 78

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 41

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 100

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 15

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 19

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 56

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 27

  Evde siyah chokeberry şarap ve tentür 8