Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucuEvde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu


Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 33 17.01.2019, 20:19

Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu

Tepsileri shawarma ile geçirirken, muhtemelen bu çanağı kendi başlarına evde pişirmenin mümkün olup olmadığını düşündü. Aslında oldukça basittir.

Bu yemeği pişirmenin temel ilkesi -pide ekmeğine marine edilmiş kıyılmış et parçalarını doğrayın. Ve tadı hostesin mutfak hayal gücüne ve kullandığı malzemelere bağlı olarak değişebilir. Sokak çadırlarında olduğu gibi, ateşte ateşi pişirmene gerek yoktur. İyi gelir ve her zamanki mutfak kızartma tenceresi olabilir. Apart shawarma yapar olgusundan, söz et çeşitleri yapılmalıdır, bir kuzu, domuz veya sığır eti ve tavuk gibi alabilir. Bununla birlikte, ikinci durumda, marine için mayonez almaya değer, oysa kırmızı et sirkesi veya sofra şarabı için tercih edilir.

Evinizde bir shawarma hazırlamadan öncekoşulları nedeniyle, birçoğu olduğu için kullanılacak reçete üzerinde karar vermek gerekir. Örneğin, bunu aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz. Sazan karışık baharatlar (kakule, karanfil, karabiber ve diğerleri), zeytinyağı, sirke, doğranmış yeşillikler. Bu karışım bir kaç saat boyunca etle doldurulur. Shawarma hazırlanmadan önce, et alınır ve kızartma tavasında orta ateşte kızartılan küçük parçalar halinde kesilir. Lavaş (genellikle bir tabak, bir sunum için yeterlidir) yüzeyde yayılır. Üzerine yeşil bir salata konur, bir dilim domates ve hıyar, bir Koreli havuç, her şey ketçap ve mayonezle doludur. Daha fazla et bulunur ve pide ekmeği bir zarf şeklinde sarılır. Çanağı birkaç dakika önceden ısıtılmış bir fırın veya mikrodalga fırına koyabilirsiniz.

Evde şaurma hazırlarkentavuk koşulları, bir tarif aşağıdakileri kullanabilir. Tavuk filetosu baharatlarla mayonez karışımı halinde marine edilir. Ardından et küçük parçalara bölünür ve kızartma kabında altın kalana kadar kızartılır. Taze lahana doğranır ve tuzlanır. Soğan yarım halkalara kesilir. Salatalıklar ve domates dilimleri kesilir, bir grup yeşillik ezilir. Tavuk, domates ve salatalık, yeşillikler, lahana, soğan, Kore havuçu, et: Pide ekmeği aşağıda belirtilen sıraya göre katmanların üzerine serilir. Bütün bunlar ketçap ve mayonezle döküldü.

Nasıl pişirileceğini gösteren birkaç hile varShawarma evde, daha lezzetli çıktı ve juicier bir yerden satın aldı. Yani, ketçap ve mayonez örneğin ertesi gün açmak için zor olacak çünkü tkemali, Tabasco, vb. D. Lavaş gıda, taze olmalıdır kırılabilir ve çökmeye, bir sos ile değiştirilebilir. önce satın aldığınız bir bu yemeğin daha sonra bir hale getirilmesi, ve pide varsa, sürece tabi olarak buzluğa koyabilirsiniz.

Shawarma yapmanın bir başka yoluevde, şu şekilde olacaktır. Kuzu, sirke içinde marine edilmiş, birkaç saat boyunca baharatlar ve sarımsak ile karıştırılmıştır. Sonra, et parçaları önceden ısıtılmış bir fırında folyo ile pişirilir. Diced domates ve salatalık hazır et konur ve karıştırılır. İnce bir lavaşta sebze ile kuzu doldurulur. Yukarıdan her şey sosu, pide ekmeği ruloları ile döküldü. Sos için soğanı, sarımsağı, turşu salatalıklarını karıştırınca ekşi krema ekleyerek kesin.

Evde shawarma pişirmek hakkında konuşmakşartlar, doldurma için gerekli malzemeleri değiştirerek, lezzet deneyimini yemeğin kendisinden genişletebileceğinizi hatırlamaya değer. Örneğin, rendelenmiş peynir, et, çeşitli haşlanmış sebzeler - patlıcan ve kabak, Kore salataları ile iyi bir şekilde kombine edilir. Shawarma'nın şiddeti, aşçının tadı tercihlerine bağlıdır. Bu, Kafkas mutfağının bir yemeği olduğu için, küçük bir biber, yine de her durumda eklemeye değer.

Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucuEvde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu

Related news

 • KABARCIKLI ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU ÖRNEK TARİFİ
 • Ergonomik mobilyalar: nasıl seçilir
 • Troitsk Yarn: Seyahatsever Yorumları
 • Çok İzlenen Videolar

 • Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 35

  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu


  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 1

  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 93

  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 30

  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 46

  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 10

  Evde nasıl shawarma yapacağınıza dair birkaç ipucu 49