Ev yapımı ahududanı şarabı 2019

Ev yapımı ahududanı şarabı 2019
16.09.2019

Ev yapımı ahududanı şarabı 6

Ev yapımı ahududanı şarabı

Bugüne kadar ahududu şarabı yetiyorpopüler ve evde pişirilen, sadece muhteşem bir aroma değil, aynı zamanda muhteşem bir eşsiz tadı vardır. Onun üretimi için overripe, ama iyi ve saf ahududu kullanın. Dizilir, gövdeler ve hasarlı meyveler çıkarılır. Bu alkollü içeceği çeşitli şekillerde hazırlayın. Bu konuyu daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Ahududu şarabı №1

Malzemeler: ahududu dört kilogram, şeker iki yüz gram, kilogram başına, temiz su dört litre.

koyu kırmızı şarap

Çilekler toplanır, ezilir ve içine konur.on litrelik bir şişe. Ayrı bir kapta, şeker su içinde seyreltilir ve ikincisi tamamen eriyene kadar ısıtılır. Şurup soğutulur ve bir dut ile şişenin boynuna kadar doldurulur. Şişe birkaç gün boyunca açık tutulur (fermantasyon bitene kadar)

Fermantasyon bittiğinde ahudududan şarapüç gün boyunca soğuğa yerleştirildi. Bu süre zarfında geminin dibinde bir depozit oluşmalıdır. Filtre uygulanmış, pamuklu yün kullanılarak filtre edilmiş ve daha sonra şişelenmiştir. Alkolü serin ve kesinlikle kuru bir yerde saklayın.

Ahududu şarabı №2 (yüksek kalite)

Malzemeler: Beş kilogram taze ahududu, beş litre su, bir buçuk kilogram şeker.

ahudududan şarap

Berry, meyve sıkacağı ile geçer. Ayrı bir kapta, suyu eriyene kadar şekerle ısıtın. Daha sonra şurup soğutulur, ahududu suyu ile karıştırılır, bir şişeye dökülür ve beş gün boyunca fermantasyon için yerleştirilir.

Fermantasyon bittiğinde, ev yapımı ahududuşarap pamuk yününden süzülür ve şişelenir, sonra tıkanır ve yatay olarak serilir. Ürünü serin bir yerde saklayın.

Ahududu dan tatlı şarap

Malzemeler: altı litre ahududu suyu, iki kilogram altı yüz gram şeker, iki buçuk litre su, bir litre votka.

Ahududu şarabı klasik bir şekilde hazırlanır. Taze ahududuların presle sıkılması sonucu elde edilen ışıksız meyve suyunda, fermantasyondan önce bir kilogram altı yüz gram şeker ve sekiz yüz gram şeker koyun. Fermantasyon bittiğinde, bir litre votka içeceğin on litresine ilave edilmeli, daha sonra içecek beş gün bekletilmelidir. Sonra şarap süzülür, kalan şeker (iki yüz gram) eklenir ve şişelenir. Hazır alkol, hoş bir asitliğe ve taze ahududu aromasına sahiptir.

Güçlü ahududu şarabı

Malzemeler: beş kilogram çilek, üç yüz gram şeker, iki litre su, maya mayası.

ev yapımı ahududu şarap

Meyveler sıkılır, bir litre su ve şeker eklenir. Sıkışanlara bir litre daha su ilave edilir ve altı saat bekletilir, daha sonra tekrar preslemeye tabi tutulur.

Bu şekilde elde edilen meyve suyu, meyve suyuyla karıştırılır.Daha önce preslenmiş, mayayı dökün ve fermantasyon için on gün boyunca bırakın. Zamanla, içecek süzülür, yüz elli gram şeker (bir litre meyve suyuna dayanarak) eklenir ve birkaç gün boyunca tekrar dolaşmaya bırakılır.

Fermantasyon süreci bittiğinde, içkiyeher on litre şarap için yarım litre bir miktar alkol ekleyin, şişelere veya şişelere dökün ve daha sonra tıkanıklık edin. Bu alkol serin bir yerde saklanır.

Ev yapımı ahududanı şarabı 2019

Ev yapımı ahududanı şarabı 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Balik Kavurma Tarifi
 • Zeytinyağı Lekesi Kıyafetten Nasıl Çıkar
 • Vişneli Kurabiye
 • Fenerbahçede Jan Vesely en az 6 hafta yok

 • Ev yapımı ahududanı şarabı 6

  Ev yapımı ahududanı şarabı


  Ev yapımı ahududanı şarabı 33

  Ev yapımı ahududanı şarabı 89

  Ev yapımı ahududanı şarabı 12

  Ev yapımı ahududanı şarabı 44

  Ev yapımı ahududanı şarabı 99

  Ev yapımı ahududanı şarabı 61

  Ev yapımı ahududanı şarabı 76

  Ev yapımı ahududanı şarabı 93

  Ev yapımı ahududanı şarabı 41

  Ev yapımı ahududanı şarabı 46

  Ev yapımı ahududanı şarabı 33

  Ev yapımı ahududanı şarabı 67