Etli favori patates 2019

Etli favori patates 2019 Etli favori patates

Etli favori patates

Herhangi bir gerektirmeyen en sıradan yemekpişirme alanında özel bilgi - etli patates. Bu yemeğin birçok yorumu var. Çorbayı pişirebilir, tavada kızartıp fırında pişirebilirsiniz. Kısacası, her şey sayılmaz. Ve nasıl pişirirseniz yapın, her zaman dolu ve lezzetli olacak.

Etli patateslerin bir tavada pişirildiğini hayal edin. Ne kadar iştah açıcı görünüyor. Böyle bir yemek hazırlamak için minimum ürüne ihtiyacınız olacak:

 1. et (herhangi biri olabilir) yarım kilogram;
 2. birkaç patates;
 3. tuz ve bir çift soğan soğanı.

Et alırız ve yenmeye başlarız. Daha sonra şeritleri kesin ve 3-5 cm kadar şeritleri kesin, iyi ısıtılmış bir tavaya koyun ve eti kızartmaya başlayın. Yaklaşık 10 dakika sonra kavrulur ve kırmızı bir kahve alır. Kızartıcıyı sobadan çıkardıktan sonra eti folyo üzerine koyun ve iyice sarın. Tuzlamayı unutma.

Şimdi patatesleri temizliyoruz, küplere ayırıyoruz.bir tavaya daldırın, soğan ekleyin, mümkün olduğunca küçük dilimlenmiş, tuz ve ateşe koyun. Patates piştikten sonra etleri folyodan ekleyip biraz daha kızartın. Ateşte beş dakika bekle. Her şey, şimdi etli patatesler neredeyse hazır. Kızartma tavası bir kapakla kapatılıyor ve on dakika sonra yemeye başlayabilirsiniz.

Bir sonraki yöntem bu yemeği hazırlamak yardımcı olacaktırbiraz farklı. Bir kazan içinde etli patates olacak. Tahmin ettiğin gibi, haşlanmış bir tabak olacak. En azından her gün yemek pişirebilirsiniz ve hala sıkılmayacaktır.

Kazanı aldık, ayçiçek yağı dökelimOnu ısıtıyoruz. Sonra pişmiş domuz eti ve kızartması koyarız. Et kızartılırken, soğan ve patates ile ilgileneceğiz. Onları temizleriz ve keseriz. Patatesler, istedikleri kadar sevdiği küpler veya küpler halinde kesilir ve soğanlar çalınabilir veya ezilebilir. İlk önce etli bir et kasesinde alçalır ve birkaç dakika kızartırız. Hazır olduğunda göreceksin. Soğan yumuşar ve altın bir gölge kazanır. Şimdi patatesleri tencereye döküyoruz. Etli patateslere yumuşak, su eklemeniz gerekiyor, ½ fincan yeterli. Solim ve biber tadı.

Bir gaz sobası varsa, ateş yakarızküçük ise, ocak elektrik ise, o zaman anahtarı bire koyun. Şimdi patates ve etin tam pişmiş olmasına izin verin. Kazanı sobadan çıkarmadan beş dakika önce bir defne yaprağı atmanız gerekiyor. Patates bir kaç dakika bekletin. Biraz soğuk, hemen kullanıp ateşten atmaktan daha lezzetli olacak. Bu yemek yeşil soğan, dereotu için çok uygundur.

Şimdi patatesleri etle nasıl pişireceksin?Tavuk. Bir tavuk alınır ve porsiyonlar halinde kesilir. Sonra parçaları bir tavaya koyun ve her taraftan kızartın. Hazır porsiyonlar, iştah açıcı bir altın kabukla kaplı olduklarında olacaktır. Kızartma işleminde, ince kıyılmış et parçaları arasında doğranmış soğan yer alır. Tavuğun üstünde patatesleri ince tabaklarla kesin ve pişirmeye devam edin. Patatesler piştikten sonra ateşten ateş edebilirsiniz. Çanak soğuduktan sonra servis yapın.

Orijinal bir yemek de var - etli patatespot. İlk önce et alırız, domuz eti veya sığır eti alabiliriz. Kesim büyük değil, ancak gerekli ve daha küçük ve bir tavada önceden kızartma değil. Sonuçta, et ve patates için pişirme süresi farklıdır. Ayrıca soğanları kızartın. Sonra bütün malzemeleri bir tencereye koyarız, patatesleri çiğleriz. Tuz ve biber unutmayın. Tencereyi kapatıp fırında pişirmeye koyuyoruz. Kapak yerine normal bir hamur alabilir ve bir tencerenin üzerine kapatabilirsiniz. hali hazırda et patates ve hamur ile birlikte (kek biçiminde) hazır hale gelir. Bu şekilde pişirilmiş etli patatesler, bir kızartma tavasında pişirilenden çok daha lezzetli olacak.

Bu yazıda patatesleri etle pişirmenin çeşitli yollarını öğrendiniz. Umarım bu yararlı olacaktır.

Etli favori patates 2019

Etli favori patates 2019

Related news

 • Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri
 • Tığ İşi Yaprak Desenli Patik Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu
 • Category Archives: Bitkisel Zayıflama
 • Baş, yüz ve burun çatlakları
 • Kış Aylarında Saç Bakımı: Kışın Saç Bakım Önerileri

 • Etli favori patates

  Etli favori patates


  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates

  Etli favori patates