Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli dizilerEtkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler

25.05.2019

Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 61

Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler

Dizilerde sunulan bilgilerdeğerlerin türüne ve boyutlarına göre farklılık gösterir ve elemanların sayısı her zaman önceden belirlenemez. Modern programlama, özellikle dağıtılmış versiyonda, çeşitli eylem veya olayların farklı bir dizideki sonucunda belirsiz bir noktada içeriği ve özellikleri dinamik olarak belirlenebilen karmaşık veri yapıları yaratılmasına izin verir.

foreach php

Geliştirme aşamasında daima değil, operasyon sürecini tahmin edebilir, sunum ve bilgi kullanımı, görünüşlerinin dinamikleri ve kullanımı için mümkün olan tüm seçenekleri sağlayabilirsiniz.

İçeriğe Göre Döngü Sözdizimi

Foreach sözdizimini formüle ederek, PHP iki önerdiöğelere erişmek için seçenek. Her ikisi de anahtar türüne veya değer türüne bağlı değildir ve normal döngü tarafından taklit edilebilir. Diziyi, başlangıçta tanımlanmamış olan bir dizi öğe olarak ele almak önerilir. Anahtarlar olsun veya olmasın, anında bir dizi oluşturulabilir. Bir dizide bir öğe silinebilir, anahtarlar ilişkilendirilebilir ve varsayılan olarak oluşturulabilir.

foreach ($ aArrayName as $ xValue) {ileti dizisi}

Böyle bir yapı foreach döngüsü gerektirirüst üste tüm unsurları dolaşın. Döngünün gövdesinde, $ xValue değişkeni, $ aArrayName dizisinin tüm değerlerini sırasıyla ekildikleri sırayla alacaktır. Öğe anahtar değerleri kullanılamayacak.

foreach ($ aArrayName as $ xKey => $ xValue) {ileti dizisi}

Burada da foreach yapısını yürüterek, PHPdizinin tüm içeriğini tarar, ancak döngünün gövdesinde ilgili değerler değişken $ xValue ve öğenin anahtarı olan $ xKey değişkeni olarak alınır.

foreach php döngü

Elemanların dizisi

İçinde PHP foreach içeriğinde içerik sunacakÖğelerin eklendiği sıraya göre, ancak dizi oluşumu sırasında birden çok ekleme / silme olsaydı, ve anahtarlarla bir şey eklenirse, ve olmayan bir şey, o zaman dizi öğeleri dizisinden değil, diziyle çalışmak en iyisidir. onların içeriği veya anahtarlar.

php foreach dizisi

Çeşitli nesnel sebeplerden dolayıdizinin içindeki diziye uyulmayabilir ve / veya özel bir önem taşımayabilir, ancak hiçbir şekilde yönlendirilmemelidir. Basit problemlerde, önemsiz veri kümelerinde sorun yoktur ve algoritma sıralı işlem için yapılandırılabilir, ancak bir dizi oluşturma / düzenleme işlemi birçok faktörden etkilendiğinde, içeriğe odaklanmalıdır.

Modern "doğru" elemanlar

Var olan kendi kavramının bakış açısına göre, koşulsuz benzer dilleri bile hesaba katmadan, PHP foreach dizisi, gerçek beton görevini dikkate alarak bağımsız olarak tasarlanmalıdır.

Verilen bir şey olduğunda alıştırma yapın ve bu, belli bir ölçüte göre benzer genel koleksiyonunda bir indekse sahiptir -dün oldu.

Endeks anahtar oldu ve dizi şekillendiilişkisel dizi. Bu anahtar (genellikle tutarlı: 0, 1, 2, ... n) eşsiz seri kaybetti ve aynı zamanda değere başladı, ancak gerçek değeri ile ilişkili basit bir değeri (yani anahtarı) (elemanın yani içeriği).Bugün, doğru, ama mükemmel değil.

Bu nedenle, foreach döngüsü, PHP tarafından, normal dizilere yönelik olarak düzenli bir döngüye alternatif olarak kabul edilir. Bu öncelikle ve bu çok önemlidir çünkü ima ederDizi elemanlarının gerçek doğruluğuAnahtarlarının yanı sıra!

Düzenli elemanların doğru dizileri

İlk önce bir element, sonra iki element vardı ... yani bir dizi eleman ve bunların bir dizisi boyunca bir döngü vardı:

($ i = 0; $ i <count ($ aArrayName); $ i ++) {için

her bir $ aArrayName [$ i] işlem birimi

}

Daha sonra, eleman 0, 1, 2, ... n yerine elemanın kendi adı vardı - anahtar ve daha sonra diziler birleştirici oldu ve sonra bir foreach döngüsüne ihtiyaç vardı - her biri için "bir" döngü:

foreach ($ aArrayName $ xKey => $ xValue) {

her bir $ aArrayName [$ xKey] veya $ xValue işlem gövdesi aynıdır

}

Şimdi diziye doğru elemanlarla gelme zamanıYani, kendi başlarına olanlar. Kendileri, indekslerini, içeriklerini, sıradaki yerlerini bilirler, kendi sıralama dizilerini kullanmak için eğimlidirler ve tüm bunları kendi olasılıklarını içeren gerçek diziye aktarırlar.

Bu tür doğru diziler işlenecekkendi başlarına. Her biri için sıradan döngüler ve döngülerin kullanılması için özel bir ihtiyaç olmayacaktır. Biçimsel olarak, sözdizimi ve anlambilimine izin verilir, soru sadece geliştiricinin bilincinin ataletidir.

Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli dizilerEtkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler

Related news

 • Daire testere: seçim özellikleri
 • AvtoVAZın geçmişi. İlginç gerçekler ve fotoğraflar
 • Üretim maliyetlerinin özetlenmesi: ana yönleri ve yöntemleri
 • Kuşaklı Pantolon Modelleri
 • Aracın Toyota Alfard 2013e genel bakış

 • Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 92

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler


  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 39

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 32

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 1

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 28

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 17

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 34

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 91

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 72

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 56

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 44

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 60

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 97

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 93

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 77

  Etkili foreach döngüler: PHP ve düzenli diziler 70