Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar?

Erozyon nedir? Jinekolojide en sık görülen hastalık budur. Dünyadaki böyle bir teşhis doktorları, yılda birkaç milyon kadının tıbbi kayıtlarını yazıyor. Aslında, rahmin erozyonu nedir, neden ortaya çıkar ve nasıl tedavi edilir? Olguların nedenlerini ve oluşum mekanizmalarını daha iyi anlamak için, rahim ağzının yapısının özellikleri ve menstruasyon döngüsü boyunca yaptığı değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Normal serviksin yapısı

Yani, uterus içi boş bir organ, topluhangi kas dokusu aittir. İçerden, bu alışılmadık organ, kolayca değiştirebilen ve döllenmiş bir kafes geliştirmeye yardımcı olan özel bir doku ile kaplanmıştır. Endometrium; Rahm şekli, meyveye çok benzer - ters armut. Vücudu ve vajinası boynu bağlar - özel bir kanal. İçerde, her şey özel bir doku ile kaplanır - hücreleri yumuşak bir silindirik epitel, hücreleri birbirine sıkıca bastırılır ve sadece bir tabaka halinde bulunur.

Vajinanın dar lümenine girer, dış kısmıkısmı güçlü bir çok katmanlı epitel ile kaplıdır (hücreleri ince çok katmanlar oluşturur). Vajinal mukoza ile aynı yapıdadır ve en dıştaki ağzın kenarlarına kadar boynu tamamen kaplar - serviks boğazı. Orada başka tür bir epitel - silindirik ile birleşir. Uterus boşluğunun derinliklerine, rahmin çok boynuna götüren kanalın iç kısmını kaplar. Normalde bir epitel tipinden diğerine geçişler aşamalı olarak gerçekleşir. Servikal kanaldaki silindirik epitel, ovaryen hormonların etkisi altında alışılmış koruyucu özelliklerini değiştiren özel bir mukus verir. Normal adet döngüsünün ortasına kadar olan boyun mukusunun sıvı miktarı en yüksektir - su, şu anda spermatozoanın geçirgenliği için en az yapışkan ve iyidir.

Serviksin mukoza zarı neden değişir?

Erozyonun geliştiği tetikleme mekanizmasıÇoğu zaman bir enfeksiyon olur. Bir Ureaplasma, Gardnerella, mikoplazma, klamidya: Bu stafilokoklar, E. coli, ve streptokoklar ve enterokoklar ve "özel olarak cinsel ilişki yoluyla bulaşan enfeksiyonlar" kategorisine ilişkin etkinleştiriciler ikisi de olabilir. Sağlıklı servikal enfeksiyonu farklı aralarında, doğum sırasında mikrotravma, bir tıbbi düşük de boyun travma, hem de vajina ve rahim uzantılarının enflamasyonuna katkıda bulunur.

İnflamatuvar lokal mukozal süreçleukorhoea oluşumu - artan salgı eşliğinde. Bu servikste mukoza membranlarının normal yapısında ek tahrişlere ve rahatsızlıklara neden olur. Bu epitel kaybolur, membranın yüzeyi çıplaktır. Direniş olmaksızın oldukça kolay kanar, enfeksiyonu "algılar". Hasar, aynı zamanda cinsel eylemler sonrasında kan dolaşımına kadar kan damarları tarafından da oluşur. İşte erozyon budur. İşte böyle ortaya çıkıyor. İşaretleri yanlış şekil, parlak kırmızı, dokunduğunda kanama. 1-2 hafta sonra, gerçek erozyonun kendisi kaybolur ya da çoğunlukla "serviks psödo-erozyonu" olarak geçer.

Gerçek nedenler

Doktorun cevapladığı ilk şey "Neerozyon mu? "sorusuna yanıt olarak, oluşumunun nedenleri ile ilgili bilgi sahibi olur. Öncelikle, bunlar cinsel enfeksiyonlar, kadın cinsel alanındaki iltihaplı hastalıklar, vajinanın disbacteriosisidir. Myco-üreplazmalar ve klamidya ve diğer mikroorganizmalar sürekli bulunur ve mukoza fırtınalı. Bunun sonucu, tepkisidir - etkinlikteki artış.

İkincisi, cinsel ilişki için çok erken bir başlangıç. Dişi ihale genital organlarındaki mukoza zarı sonunda bir yerde 20-22 yıl arasında olgunlaşır. Yani, eğer enfeksiyon bu oldukça ince prosese müdahale ederse, sahte erozyon neredeyse imkansızdır.

Ve üçüncü olarak, çeşitli yaralanmalar vardır.Serviks ile olur. Bu yaralanmaların başlıca nedeni doğum ve kürtajtır. Uterus serviksinin çocuğun başını geçmesi gerekiyordu. Bu nedenle, çoğunlukla koptuğu şaşırtıcı değildir.

Bağışıklığın koruyucu işlevinde bir azalma olsa bile serviksin patolojilerinin ortaya çıkması da mümkündür.

Şimdi, erozyonun ne olduğunu ve oluşumunun başlıca nedenlerini biliyorsunuzdur.Related news

 • Bryansk Şehri: Trinity Katedrali
 • 22 Mayıs 2019 Perşembe
 • Kuru ciltler için bakım maskeleri için tıklayınız
 • Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek
 • Uterus bükülmesi-Semptomlar, tedavi

 • Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar


  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar

  Erozyon nedir ve neden ortaya çıkar