Enterodesis: kullanım talimatları 37 10.01.2019, 12:49

"Enterodesis": kullanım talimatları.

İlaç "Enterodesis" bağırsak grubunu ifade eder.sorbentler ve aktif madde olan povidon (moleküler ağırlığı 12,600 ± 2,700 olan düşük moleküler ağırlıklı medikal polivinilpirolidon) içerir. Beyaz veya sarımsı renkte higroskopik bir toz olup, spesifik bir kokusu vardır, ancak oldukça zayıftır. Bu tozdan bir çözüm yapın - hafif opalescent veya transparan, hafif sarımsı veya renksiz bir sıvı çıkıyor. Çocuklar ve yetişkinler için tıbbi madde "Enterodesis", beş gramlık kombine materyaller halinde mevcuttur.

İlacın farmakolojik etkisi, sindirim kanalına dışarıdan giren ve vücudun kendisinde oluşan ve bağırsaktan vücuttan uzaklaşan toksinlerin bağlanmasından ibarettir.

İlaç "Enterodesis" talimatının farmakokinetiğiUygulamaya bu şekilde açıklar: o metabolizmasında rol alan ve sindirim sisteminden atılır değil, absorbe edilmez. yeme veya diğer ilaçları aldıktan sonra bir iki saat içinde oral uygulama için bu preparatı. Elli mililitre başına iki buçuk gram oranında soğuk kaynamış su içinde seyreltilir. Elde edilen çözeltiye lezzetini arttırmak için meyve suyu ya da şeker ilave edilebilir.

Yetişkinler için, hazırlık "Enterodesis"Uygulama iki ila yedi gün süreyle veya zehirlenme belirtilerinin ortadan kaybolana kadar günde bir ila üç kere bu şekilde elde edilen solüsyonun yüz mililitre atama önerilir. Bir yıldan daha eski olan çocuklar, uyuşturucu günde çocuğun vücut ağırlığının kilogramı başına üç yüz miligram oranında atanır. üç yıla kadar bir tane yaş arası çocuklar için - günde iki kez elli mililitre, dört ile altı yıl - on ila on dört yıl iki kez yüz mililitre günde - - elli mililitre yedi ile on yıl boyunca günde üç kez yüz mililitre günde üç kez .

Kullanım için ilaç "Enterodesis" talimatının bir aşırı doz durumunda, sadece yan etkilerini geliştirme olasılığını not eder.

Bunun ilaç etkileşimiBir tıbbi maddenin, iç uygulama için öngörülen diğer ilaçlarla birlikte kullanılması halinde, oranın muhtemel bir yavaşlaması ve / veya bunların sindirim sisteminden emilim derecesinde bir azalma şeklinde ifade edilir.

"Enterodesis" tıbbi maddeHamilelik, emzirmenin yanı sıra, yalnızca kullanımının beklenen terapötik etkisinin olası yan etki riskini aştığı durumlarda kullanılır, çünkü bu kategorideki hastaların emniyeti açısından güvenilir bir veri yoktur.

Ilacın "Enterodesis" olası yan etkileriKullanım talimatları aşağıdakileri içerir: ilacın iptal edilmesinin nedeni olmayan hızlı kusma, bulantı ve alerjik reaksiyonlar geliştirme olasılığı.

Bu ilaç, çocuklar için karanlık, kuru ve eksi on ila otuz santigrat derece sıcaklıkta saklanmalıdır. Raf ömrü iki yıldan fazla değildir.

Detoks ajan olarak ilaç "Entereroz" alımı için endikasyonlar:

- Dizanteri, salmonelloz, gıda zehirli enfeksiyonların toksik formları;

- karaciğer yetmezliği;

- Böbrek yetmezliği.

Tıbbi madde "Entereroz" kullanımına kontrendikasyon, ona karşı artan bir duyarlılıktır.

İlaç kullanımı için özel koşullar - ondan yapılan mağaza çözümü sadece dört derecelik sıcaklıkta buzdolabı ve en fazla üç gün içinde olabilir.

Enterodesis: kullanım talimatlarıFotograf fotograflar resim Goruntuler

Related news

 • Yanları ve mideleri temizlemek için en iyi egzersizler
 • Mehmet Şimşekten TL açıklaması
 • Böbrek Ağrısı Nasıl Geçer

 • Enterodesis: kullanım talimatları 10

  Enterodesis: kullanım talimatları


  Enterodesis: kullanım talimatları 67

  Enterodesis: kullanım talimatları 16

  Enterodesis: kullanım talimatları 37

  Enterodesis: kullanım talimatları 81

  Enterodesis: kullanım talimatları 72

  Enterodesis: kullanım talimatları 16

  Enterodesis: kullanım talimatları 64