Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları 2019

Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları 2019 Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

Yaralanmalardan ve bacak kırıklarından kimse bağışık değildir. Motor yeteneklerini eski haline getirmek için, bir kişi sürekli olarak kırık bir uzuv geliştirmeli, terapötik jimnastikle uğraşmalıdır. Hastanın durumunu hafifletmek için, daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için, tıp uzmanları yürüyüşçüleri geliştirdi. Bunlar, hem engelli insanlar hem de bağımsız olarak hareket etmekte zorlanan yaşlı insanlar için uygun olan özel uyarlamalar. Bugün bu tür yapıların ne tür olduğunu ve böyle bir ürünü satın alırken neleri arayacağımızı öğreniyoruz.Engelli ve yaşlı için yürüyüşçüler

Neden böyle cihazlara ihtiyacımız var?

Bu tür durumlarda özürlüler ve yaşlılar için go-cart'lar gereklidir:

- Yaşlılara - böylece yardım almadan etrafta dolaşabilirsiniz. Yürüteçler bastonlardan veya koltuk değneklerinden daha dayanıklıdır, bu nedenle büyükanne ve büyükbabalar için ideal bir seçenek olacaktır.

- Engelli insanlar, bacaklarındaki yükü azaltmak ve ayakta durma veya yürüme sırasında dengeleri için bu cihazlara ihtiyaç duyarlar.

Temel görünümler

Engelli ve yaşlılar için go-arabaları şöyledir:

-Öndeki tekerleklerde.Böyle yürüyüşçülerde hareket etmek kolaydır, ancakHareketlerin koordinasyonunu bozmuş olan hastalar için tavsiye edilmez, çünkü içlerinde bulundukları zaman, denge üzerinde kontrolü kaybetme olasılığı yüksektir. Bu tür cihazlar, iyileşme sürecinin ilk aşamasında insanlar tarafından kullanılamaz.

- Sabit.Onlara göre, bir kişi kendi dengesini tutarkenHareket, koordinasyonu geliştirir. Bu yürüyüşçüler sert, düz bir yüzey üzerinde yürümektedir. Sürüş sırasında bu tür cihazların yapımı tamamen önünüzde yer değiştirir ve bacaklardan gelen yükler ellere aktarılır. Aletler, bir kişinin dengede kalmasının zor olduğu durumlarda, iyileşmenin ilk aşamasında kullanılır.

-Evrensel cihazlarBöyle yürüyüşçülerde, bir kişi sabit bir yerden yürüme konumuna hareket edebilir, böylece hem rehabilitasyonun en başında hem de hasta biraz geri yüklendiğinde kullanılabilir.

- Yürüyüş cihazları.Bu tür uyarlamalar sayesinde kişi, kendi adımlarını taklit ederek, yürüyüşçünün sağ ve sol ayaklarını dönüşümlü olarak hareket ettirecektir. Bu cihaz rehabilitasyonun sonraki aşamalarında kullanılır.

- Silindirler -dört tekerlekli modeller. Uzun yürüyüşler için ideal. Bu gibi yürüyüşlerde, ön tekerlekler dönebilir, mutlaka ayarlanabilir yüksekliğe sahip kolları vardır. Onlar da bir koltuk var, bir şeyler için bir sepet.dirsek desteği ile yürüteç

Desteklenen cihazlar

- Dirsek desteğine sahip bir walker(cihaz tekerlekli) - Bu tür bir cihaz, bir kişinin yürüme sırasında maksimum denge ve stabilite seviyesi sağlar. Çerçeve, tüm yapının kolayca hareket ettirilebilmesi sayesinde dört tekerden oluşur. Böyle yürüyüş yapanlar, ellerinde yürümeye güvenemeyen engelli insanlar için tasarlandı. Çoğu zaman, bu cihazlar vücudu sabitlemek için kayışlarla donatılmıştır.

- Aksiller destekli yürüyüşçüler - bu tür cihazlarÖnceki durumda olduğu gibi, hareket sırasında yüksek düzeyde stabilite sağlar. Bu tip cihaz, koordinasyon bozukluğu olan hastalar için uygundur. Bu yürüyüşçüler, dirseklere, ellere, önkollara dayanamayan özürlüler için ideal olacaktır. Ya tekerleklerle ya da onlarsız olabilirler. İlk durumda, cihazlar kısa mesafeler için hareket edebilen kişiler içindir. Bacaklarında tam destek olmaksızın, kısa bir süre için dik bir pozisyonda kalabilen hastalar, tekerleksiz bir aksiller destekli yürüyüşe ihtiyaç duyarlar. Çoğu zaman bu cihazlar, göğsün itilmesini sağlayan özel bir yumuşak travers ile satılır, böylece bir kişi dengeyi kolayca idare edebilir ve hareketlerini kolaylaştırabilir.

- Önkolda destekli yürüyüşçüler -cihazlar önceki iki durumlarda daha uzun ve daha ağır. Bu cihazlar, bir hastanın sadece eller göre edilemez felç, arterit omurga, kalça kırığı ya da hastalıkları, ağır yaralanma, tedavi ilk aşamalarında seçilir. önkol desteği - Bu yürüyüşe özel kulpları ile donatılmıştır. Bu tip cihaz daha doğrusu, simülatör özellikleri vermektedir: Bir adam büyük ölçüde onun daha da rehabilitasyon kolaylaştırır kas tonusu, tutar.yaşlılar için go-arabaları nasıl seçilir

maliyeti

Yaşlılar için yürüyüşçüler, fiyatı türüne göre değişircihazlar, ek fonksiyonların kullanılabilirliği, çeşitli tıbbi cihazlar satan özel mağazalarda satın alınabilir. Bu tür cihazların maliyeti aşağıdakilere bağlıdır:

- Eğim açısını, cihazın yüksekliğini ve tutamaçlarını ayarlama özelliği.

- Katlama ve sabitleme işlevinin varlığı.

- Yürüteçlerin kaldırma kapasitesi.

- Tekerleklerin varlığı, yürüme, oturma ve aynı zamanda önemli konular, çanta, sepet, küçük bir masa.

- Yürüteç kolunun kalitesi, cihazın tasarımı ve ergonomisi.

- Dahili frenin varlığı.

Engelliler için gerekli olan cihazların maliyeti 3 ila 15 bin ruble arasında değişebilir.

Şehirde bir şehir yoksa yaşlılar için bir walker nereden satın alınırbu tür malların satışı için özel mağazalar? Daha sonra çevrimiçi mağazalarda yardım isteyebilirsiniz. Orada her türlü yürüteç sipariş edebilirsiniz.yaşlılar için yürüteç fiyatı

Popüler üreticileri

Bu tür şirketlerin geçersiz go-içecekleri talep edilmektedir:

1.OSD. Bu bir İtalyan üretici taraftarıdıruyarlamalar. Bu şirketin yürüyüşçüleri, hafif bir yapıya, sağlam bir çerçeveye, manevra kabiliyetine sahip tekerleklere ve tuvalete rahatça yürümek için özel tutuculara sahiptir.

2.Medok. Güçlü ve üreten bir Ukraynalı şirkethafif yapı. Bu şirketin yürüyüşçülerin seçimi çok büyük. Şirket, yürürken modları kolayca değiştirmenize izin veren özel sabitleyicilerle tıbbi cihazlar üretmektedir.

3.Foshan. Bu yürüyüşçülerin üretim ülkesi Çin'dir. Şirketin armatürlerinin özellikleri, düşük maliyetle birlikte korozyon direncidir.Aksiller destekli go-arabaları

Yürüme için artıları ve eksileri

Engelli ve yaşlılar için go-arabaları, kullanımda böyle olumlu noktalar var:

- Köpekler veya koltuk değneklerine göre mükemmel stabilite. Güvenilirlik, geniş bir ayak izi ile sağlanır.

- Hastalık veya vücut özelliklerine bağlı olarak kendiniz için doğru modeli seçmek için yeteneği.

- Bacaklardaki yükü azaltın.

- Çukurlar ve engebeli bir yüzey ile yol boyunca ilerlemek için yeteneği.

- Bu tür cihazların yardımıyla gerçekleştirilen eylemler, hastanın gövdesi üzerinde faydalı ek bir yüktür.

Kullanımdaki olumsuz noktalar:

- Engelliler ve yaşlılar için yürüyüş sandalyeleri oldukça hantal yapılardır.

- Bu cihazlarla merdivenlerden aşağı inemezsiniz (baston veya koltuk değneklerinden farklı olarak).yaşlılar için bir walker satın almak nerede

Uygun modeli belirleme kriterleri

Sadece kalifiye bir doktor yardımı ile,Hastanın hastalığına göre yaşlılar için yürüyüşçüler seçilir. Bir kişinin rahat ve kullanışlı olması için doğru cihazı nasıl seçerim? Dikkat etmeniz gereken belirli kriterler vardır:

 1. Atama.
 2. Uygulama yeri.
 3. Dayanıklılık derecesi.
 4. Bacak sayısı.
 5. Kulp.

randevu

Cihaz geçersiz olarak seçilmişseHafif bir çerçeve ve ön tekerlekleri olan yürüyüşçüler kullanılabilir. Yaşlı bir kişi için bir cihaz düşünüyorsanız, belki de ideal tasarım dirsek veya önkol desteği olan dört ayaklı bir tasarım olacaktır. Bir yükseklik ayarlı bir yürüyüşçü almak çok önemlidir. Sonuçta, ürün çok yüksek veya tersine, düşükse, kişi sürekli olarak sırt, boyun, ellerde ağrı hissedecektir.

Uygulama yeri

Yürüyüşçüleri satın alarak, kişinin onları nerede kullanacağını düşünmelisiniz: evde, sokakta veya her ikisinde de, çünkü bu tür cihazların hiçbiri herhangi bir durumda kullanılmaya uygun değildir.Geçersiz yürüteçler

Güç seviyesi

Bu kriter, bu tür biryaşlılar için go-cart gibi cihazlar. Bu maddeye göre bir cihaz nasıl seçilir? Bir kişi tasarımdaki çerçevenin altında eğildiğini görürse, daha ağır ve daha güçlü bir model aramanız gerekir. Aksi halde, kırılgan bir ürün kırılabilir ve bir kişi yere düşeceğinden dolayı yaralanabilir.

Bacak sayısı

Hem 3 hem de 4 bacaklı yürüyüşçüler var. Bir çift tutucusu daha iyi stabilite sağlar. Ancak, 3 bacak gösterici manevra kabiliyetini garanti eder. Bu, eşleştirilmemiş bir bacak sayısına sahip olan yürüyüşçülerin ev kullanımı için daha fazla ve bir çift bacak ile - cadde boyunca hareket etmek veya erken rehabilitasyon sırasında yapacağıdır. Rolleri (makaralı cihazlar), tekerleklerin boyutuna ve engelleme frenlerinin varlığına bağlı olarak seçilir. Büyük merdaneli yürüyüş yapanlar, ev için küçük sokaklar için uygun.

işlemek

Rahat, yumuşak olmalı, değilsürgü, elinizin avuç sürtünme değil. Geniş saplı yürüyüşçü modellerine bakmak en iyisidir. Plastik kulplu tasarımlar genellikle satılır, ancak bu tür cihazlar kişi aşırı derecede terliyorsa çalışmayabilir. Bu durumda, gözenekli bir saplı bir yürüteç almanız gerekir.

Bu tür cihazlar bireysel olarak seçilirhastanın yaşına, fiziksel ve psikolojik durumuna, hastalığın sınıfına göre değişir. Ayrıca, yürüyüşte rahatlık için ürünler satın alırken, sosyal göstergeler de göz önünde bulundurulur, örneğin, bir kişinin sokakta onlarla dışarı çıkıp çıkamayacağı, etrafta sorunsuzca hareket edip etmeyeceği, evde kendisinin vb.

Sonuç

Şimdi hangi kriterleri seçeceğinizi biliyorsunuz.Engelli ve yaşlı için yürüyüşçüler. Bu cihazların birkaç çeşidi vardır ve belirli bir hasta için hangi örneğin uygun olanı sadece tedavi gören doktorla seçmek mümkündür.

Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları 2019

Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları 2019

Related news

 • Soya sosu nedir Kalorik içerik, bileşim ve faydalar
 • Portakallı Damla Çikolatalı Kek Tarifi
 • Küçük bir mutfak için mutfak takımı. Olası seçenekler
 • Dondurmalı Kokteyl – Milkyberry
 • Futbolcu Sergei Leonov: kariyer ve biyografi

 • Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları


  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları

  Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları