Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 2019

Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 2019
18.09.2019

Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 8

Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı?

Halen kadın genital hastalıklarıKistlerin oluşumu ile ilişkili sistemler oldukça yaygındır. Çoğu zaman kadınlar bu patolojilerin tehlikesini hafife alıyor ve tedaviyle acele etmiyorlar. durum hekimlerin büyük bir kısmı kist ağrı semptomlarını göstermez ve gerekli değildir tedavisinde eğer inanıyordu gerçeği de eklenmektedir. Ancak, bu durum hiç de değil.

endometrioid yumurtalık kisti

Belki, birkaç hastalıktan biri hakkındaHangi kadınlar doktora başvurur, yumurtalık endometriyoid kisti. Büyük olasılıkla hasta, bu patolojiye belirgin ağrı eşlik ettiği bir uzmana gitmeye mecburdur.

Birçoğu iletmekle sınırlıdırUltrasonografi teşhisi konduktan sonra, uzun yıllar kist büyümesinin pasif bir gözlemcisi olarak kalmayı tercih ettiler. Aslında bir neoplazm, büzülme veya kopma gibi komplikasyonlar çok olasıdır. Ama en büyük sorun endometriyoid yumurtalık kistleri yavaş yavaş sadece yumurta üretmek folikül üretiminden sorumludur vücudun sağlıklı dokuları, ancak kadın sağlığı bakımı için gerekli hormonların büyük miktarlarda, salgılanmasını emer geliştirir olarak olmasıdır.

Kist, yumurtalık dokusundaki boşluktur. Bu alan, iki katmandan oluşan kalın bir kapsülle sınırlandırılmıştır. İçinde genellikle ince süspansiyonlu bir sıvı toplanır. Karakteristik olarak, görünüş olarak endometrioid over kist Korpus luteum kisti benzer, bu nedenle hastalığın tespiti özellikle kist atipik yapıya sahiptir durumlarda, bu patolojilerin ayırıcı tanısında özellikle dikkat etmek son derece önemlidir.

endometriyoz kist yumurtalık belirtileri

Bu hastalıktan dolayı ne var? Ovaryumun endometrioid kisti, uterusun iç yüzeyini çizen endometriuma benzeyen bir doku tarafından oluşturulur. Üzerinde normal koşullarda döllenme sırasında bir zigot yerleştirilir. Kist oluşur, çünkü yumurta, fallop tüplerinde follikül bırakmak yerine, yine yumurtalık içine düşer.

Endometrioid oluşmaya başlar.Endometriyum ile aynı işlevleri yerine getiren bir doku. Menstruasyon sırasında, bu doku, yumurtalıktan çıkış yolu bulamayan ve içindeki boşluğu yavaşça uzatan kanı salgılar. Kademeli olarak, kan yoğunlaşır, neredeyse siyah rengine neden olan demiri yoğunlaştırır.

Böylece bir endometrioid kist varyumurtalık. Bu hastalığın belirtileri birçok durumda görünmez ya da o kadar önemsizdir ki, kadın onlara gereken ilgiyi göstermez. Karın boşluğunun ultrason tanısı sırasında kist genellikle rastlantısal olarak bulunur.

endometrioid kist over tedavisi

Kistin büyümesi yoksa ve büyüklüğü değil iseüç santimetreyi aşarsa, bunun sağlığa zararlı olmayan bir endometrioid yumurtalık kisti olduğu düşünülür. Daha büyük neoplazmların tedavisi genellikle laparoskopik cerrahi ve kistin çıkarılmasını içerir. Bununla birlikte, bazı komplikasyonlar olabilir, ancak, overde neoplazmın aşırı gelişimi riski kadar tehlikeli değildir.

Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 2019

Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 2019

Related news

 • Çıtır Çıtır Tulumba Tatlısı Tarifi Videosu
 • Sabit disk nasıl biçimlendirilir - yeni başlayanlar için ipuçları
 • Keçeden Yuvarlak Süs Yapımı
 • Arabanın Camındaki Buz Nasıl Temizlenir
 • İçli Köfte Buzlukta Nasıl Saklanır

 • Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 63

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı


  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 92

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 64

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 65

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 70

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 37

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 95

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 66

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 33

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 86

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 85

  Endometriyoid yumurtalık kisti - tedavisi nasıldı 62