En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 2019

En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 2019

En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 72 03.02.2019, 18:50

En uzun nehir Avrasya'dır. Tanım ve özellikler

Gezegenimizde, alanın% 30'u kara tarafından işgal edilmiştir. Geri kalan% 70, insanlığın var olması için gerekli olan sudur. Dünyada dört okyanus vardır: Hint, Atlantik, Arktik ve Pasifik. Her birinin özel bir şeyleri var, başkalarından ayıran bir şey. Aynı şey nehirler için de geçerlidir.Avrasya'nın en uzun nehriHer kıta üzerinde en uzun nehir var. Muhtemelen soru şu şekilde ortaya çıkmaktadır: "Avrasya'nın en uzun nehri ne" Bu makalede cevabı bulabileceğiniz kişi onun üzerindedir.

Avrasya'daki en uzun nehir

Yangtze, Avrasya'nın en uzun nehri. Doluluk bakımından dünyada üçüncü sırada ve anakaradaki Avrasya'da ilk sırada yer alıyor. Tibet'te başlar ve Çin topraklarında akar. Uzunluğu 6.300 kilometredir. Nehrin ağzı Doğu Çin Denizi'ndedir.Avrasya'daki en uzun ve en derin nehirYüksekliği deniz seviyesinden 0 metredir. Nehir havzası alanı 1.810 bin kilometre karedir. Bu, boyutuyla etkileyici çok büyük bir yüzme havuzudur. Çin'in topraklarının% 20'sini kapsıyor. Tıpkı Sarı Nehir gibi, Avrasya'daki en uzun nehir Çin ekonomisi ve ekonomisi için büyük rol oynamaktadır. Dünyadaki en büyük hidroelektrik santralı olan "Three Gorges" dır.

Yangtze Nehri Avrasya'nın en uzun ve en bol nehri,bu yüzden böyle bir istasyon var. Ayrıca, nehir çok sayıda insana su sağlıyor, Çin sakinlerinin yaklaşık% 30'u önemini vurgulayan kıyılarında yaşıyor. Ayrıca, Kuzey ile Çin'in güneyi arasında bölünmüş bir çizgidir. Nehir, çeşitli ekosistemlerden akar ve bu nedenle canlı türlerin eşsiz türlerine sahiptir. Korunmaya ve bakıma ihtiyaç duyan nesli tükenmekte olan birçok türde bulunur. Irmak bir kısmı UNESCO Dünya Mirası Listesi'dir.

Nehrin adı

Avrasya'nın en uzun ve en derin nehri birçok isme sahiptir. Çok büyük olduğundan, hatta bölümlere ayrılır ve ayrı olarak adlandırılır.Avrasya'nın en uzun nehri nedir?Genel olarak, nehrin kendisi Changjiang olarak Çinliler tarafından çağrılır;Dillerinden çevirilerinde "uzun bir nehir" anlamına gelir. Yangtze'nin adı, bir yazarın eseri sayesinde Avrupa'daki çevrelerde göründü. Böylece düzeltildi. Çin'de bu isim nadiren kullanılmaktadır, ancak bazen bunu karşılamak mümkündür. Nehrin üst kısmı birkaç isim içermektedir. Sichuan'da buna Jinsha denir ve Çinghay'da - Tongçe. Çamurlu olmasına rağmen, 19. yüzyılda Mavi Nehir deniyordu.

Yangtze Nehri hakkında ilginç bilgiler

Avrasya'nın en uzun nehri kendi tarihine sahiptir vebu turistleri cezbeder. Bu nehirde, güney Çin sakinleri ilk ortaya çıktı. Ve en büyük hidroelektrik santralı alanında, yaklaşık 25 bin yıl önce orada yaşayan insanların yaşam alanlarının izleri bulundu. Han Hanedandan beri nehrin ekonomik önemi önemli ölçüde artmıştır. Sonra, tarım Çin'de önemli bir rol oynadı ve nehir buna yardımcı oldu, çünkü su ve toprak her zaman "kolay".Avrasya'daki en uzun ve en bol nehirNehir çok geniş olduğundan geçmek zordur ve tarihsel olarak Kuzey ve Güney Çin arasındaki sınır haline gelmiştir. Yangtze Nehri yakınlarında çok sayıda savaş ve savaş yapıldı.

Nehrin tanımı

Avrasya'daki en uzun nehir bir su deşarjına sahiptir,saniyede 34 küp. Yıllık su debisi dünyadaki dördüncü sırada yer almaktadır. Nehrin içindeki suyun rengi sarıdır, çünkü içinde çok miktarda yabancı madde vardır. Nehrin rejimi muson, bu nedenle yılın farklı zamanlarında farklı bir su seviyesine sahiptir. Her zamanki seviyeden sapma 20 metreden fazla olabilir. Nehrin uzunluğu göz önüne alındığında, bu çok miktarda sudur.

Yangtze suları ekonomi için önemli bir role sahiptirÇin. Kurak bölgelerdeki pirinç tarlalarını sulamak için kullanılırlar. Çin'deki pirinç - ekonominin önemli unsurlarından biri olduğu için, o zaman nehir suları etkilenir. Ayrıca, Avrasya'daki en uzun nehir, büyük hacim nedeniyle Çin'in ve kıtanın su potansiyelini etkileyemez ancak etkileyebilir. Yangtze, bu ülkenin ana suyoludur. Ayrıca nehir boyunca Yangtze ile Çin'in en büyük nehirleri olan Sarı Nehir'ü birleştiren bir kanal var.

Kuşkusuz, Yangtze Nehri önemli bir rol oynamaktadırtüm kıta için rol. Sonuçta su hayatın kaynağıdır. Kıtanın bir bütün olarak gururu ve özelliği olan nehirde birçok hayvan ve sürüngen vardır. Nehrin özel bir konumu vardır, çünkü Avrasya'nın en uzun ve en derinidir ve çağımızdan önce başlayan harika bir tarihe sahiptir.

En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 2019

En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 2019

Related news

 • Alperen Ocaklarından Onur Yürüyüşünü yasaklayan Valiliğe teşekkür
 • TERS KALPLİ LİLA BEBEK YELEĞİ TARİFİ
 • Evde Tırnak Peelingi
 • Etiket: jean trendleri
 • Küçük Bir Dairedeki Alanı Maksimuma Çıkarmanın Yolları

 • En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 74

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler


  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 22

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 31

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 34

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 85

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 74

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 89

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 34

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 18

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 86

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 79

  En uzun nehir Avrasyadır. Tanım ve özellikler 36