En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 12 12.02.2019, 04:13

En iyi amatör çeşitlerden biri - domates "chio-chio-san"

Bilindiği gibi amatör sınıflar böyle,Meyvelerini mağazaların raflarında göremeyeceksiniz. Kural olarak, bu tür sebzeler veya meyveler amatör bahçıvanlar tarafından yetiştirilmektedir. Birçok sebze ile ilgilidir. Örneğin domates arasında en son yer değil, amatör çeşittir - domates "chio-chio-san" dir.

Bu çeşit orta olgunlaşır (olgunlaşma zamanıyüz on ve yüz yirmi gün arasında değişir). Bu çeşitteki domatesler yüksek verimlidir, çünkü büyüme sürecinde güçlü, oldukça uzun boylu bir burç oluşur (yüksekliği bir buçuk metreye ulaşabilir). Her çalıda elli ila altmış meyve olabilir, her birinin ağırlığı aynı otuz elli gramdır. Böylece, bir çalıdan yaklaşık yirmi kilo domates çıkarmak mümkündür. Meyvenin boyutu küçük, şekli eriktir, renk pembedir ve tat çok tatlı ve sulu olup harika bir tatlı tadı var. Bunlardan muhteşem salatalar hazırlanır, her çeşit sebze çeşidinde çiğ yenilebilirler. Bu çeşit domates suları mükemmel tat kalitesi ile ayırt edilirler. Ve ayrıca, "chio-chio-san" domates çeşitlerinin çeşitli konserve tipleri için uygun olduğu vurgulanmalıdır.

Genel olarak, domateslerin birtakım ilaçları vardırBunlar içinde bulunan besin maddelerinin varlığı ile belirlenen özellikler. Genel olarak, domates " 'Cio Cio san 0.6 mineral tuzları miligram, çeşitli vitaminler (askorbik asit 0.06 ila (vitamin 1530 miligram arasında C), tiyamin (B1 vitamini) ve ribovina (vitamin B2) içeren 0,07 miligram, provitamin A - yaklaşık 2 miligram). , Karbonhidrat, ve folik asit ve biyotin - domates meyve çeşitleri yanı sıra "Cio Cio san" nikotinik asit, (sitrik, malik, çok hafif ve hemen hemen) organik asitleri içerir. Bu listeden, "chio-chio-san" domateslerin sadece leziz değil aynı zamanda çok kullanışlı oldukları açıktır.

Domateslerde, özellikle olgunlaşmış, epeyceçok miktarda karoten. Fakat fetüs geçersiz kalsa, karoten miktarı çarpıcı bir şekilde azalır. Uzmanlar vitaminlerden birinin günlük ihtiyacını karşılamak için günde bir yüz elli iki yüz gram domates yemi, özellikle domates "chio chio san" ye yetecek kadar yüksek olduğunu söylüyor.

Domatesleri bu tür büyümeye karar verirseniz, o zamanonların termofilik bitkiler olduğunu bilmelisin. Fideler tarafından yayılabilir, daha az sıklıkla açık zemin üzerinde ekilebilirler. Ama emin olmak için domateslerin, chio-chio-san; Artacak ve size bol miktarda hasat getirecektir, fideleri denemek ve kullanmak en iyisidir. Kural olarak, fideler erken Mart ayında küçük besleyici kaplarda büyümeye başlar. Elli beş ya da altmış gün sonra, filizlenen fideler açık zemin üzerine dikilir. Fidelerin daha erken oluşturulması ve hava koşullarının olumlu olması durumunda, ortalama bir süre beklemeden yataklar üzerine dikebilirsiniz.

İlkbahar çok sıcak değilse, o zamanfide ile bir film. Uzmanlara göre, bu çeşit domatesler, örneğin kök mahsulleri, kabaklar veya baklagiller gibi diğer bitkilerden sonra ekilebilir. Fakat patateslerden sonra, patlıcan veya biberle domatesler ekilir önerilmez.

Eğer domates "chio-chio-san" ilgileniyorsanız (ve bumutlaka gerekir), bu sebzelerin bir çok daha olumlu olumlu kalitesini bilmeniz gerekir. Gerçek şu ki, özellikle geç yanıklık gibi herhangi bir hastalığa karşı toleranslıdırlar. Örneğin, bunlara ve kuraklık gibi dış etkenlere etki etmeyin.

Böylece, “chio-chio-san” domates çeşidinin gerçekten de en iyi amatör çeşitlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Ve seçimimizin ürünü olduğu daha da keyifli.Related news

 • KEÇE UZUN SAÇAKLI KAPI PERDESİ
 • AJURLU BÜZME ÖRGÜ MODELİ
 • Ağbaldan büyüme değerlendirmesi: Ekonomi, 2019 yılına da hızlı bir giriş yapmıştır
 • Hızlı atlama Hyundai i35
 • Oyuncu Batuhan Aydar biyografisi, özgeçmişi, yer aldığı diziler, sosyal ağ hesapları

 • En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 80

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san


  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 27

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 62

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 97

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 96

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 39

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 76

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 2

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 37

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 69

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 5

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 82

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 22

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 42

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 46

  En iyi amatör çeşitlerden biri - domates chio-chio-san 98