Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 2019

Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 2019
19.08.2019

Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 3

Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek? Emeklilik fonlarının notu

Bir süre için her Rus kendi kendine haklı.tasarruflarını yaşlılığa ayırmak, yani: emekli maaşı olarak adlandırılan emekli maaşının bir kısmını devlet emeklilik fonuna bırakmak veya özel şirket tarafından kazanılan kazancı emanet etmek. Kural olarak, devlet dışı fonlar için karlılık daha yüksektir. Ancak çoğu vatandaş bu tür şirketlerin birikimine güvenmeye acele etmiyor.

Neden Bilmeniz Gerekir?

İlk olarak, birçok Rusların aklındadurum - kararlı anlamına gelir. Ve büyük sayılarda görünen özel firmalar güven vermiyor. İkincisi, bu yasama alanında, onları takip etmenin bazen çok zor olduğu pek çok değişiklik vardır, bu nedenle gelecekteki emekliler her şeyi olduğu gibi bırakmaya karar verirler. Üçüncüsü, her şeyi erteleme alışkanlığından dolayı ya da “belki” için ümit etmekten ötürü, insanlar sadece bu meselelerle ilgilenmezler. Genç çalışan vatandaşlar için “emekliliğe kadar hala yaşamak zorunda olduğunuz” görüşü ile karakterizedir. Zaman çabucak geçse de ve emekli aylığının başlangıcı anı - çok uzak değil.

emeklilik fonlarının derecelendirilmesi

Emeklilik fonlarının popülaritesi

Onların elden çıkarılmasına karar verirkenbirikimler bağımsız olarak ve başlangıçta özel bir şirkete tevdi edildiklerinde, devlet dışı emeklilik fonlarının kârlılığının derecesini incelemek gerekir. Bugün, bu tür bilgiler birçok yayında bulunabilir. 2013 yılına ait emeklilik fonlarının oranı, bunlardan birine göre böyle görünüyor. Karşılaştırmaya katılan şirketler, yatırım getirileri seviyesine göre değerlendirildi. Birincilik NPF "Transneft" tarafından% 16,9'luk bir yüzde ile tutuluyor. Gümüş, şirketi "Welfare" adıyla alır. İlk üç lider,% 10.9 yatırım getirisi ile enerji sektörü fonu. Dördüncü sırada yer alan NPF Lukoil-garantör, beşinci sırada - APF Sberbank% 9.26 verimle. Şirketlerin performansı araştırması yapan derecelendirme kuruluşu Expert RA, Norilsk Nickel'de yılda% 9,3'lük bir sayısal endeksle altıncı sırada yer alıyor. Rusya'nın devlet dışı emeklilik fonlarının derecelendirilmesi "Surgutneftegaz", "Telekom-Soyuz", "Gazfond" ve VTB "Emeklilik Fonu" dur.

devlet dışı emeklilik fonlarının karlılığı

Şirketlerin diğer performans göstergeleri

Emeklilik fonlarının önceki değerlendirmesi derlendiyatırım geri dönüşü seviyesinin bir değerlendirmesine dayanmaktadır, yani, emeklilik tasarruflarının elden çıkarılmasının etkinliği. Ancak şirketin çalışmalarını analiz etmek için başka kriterler var. Örneğin, emeklilik fonlarının güvenilirlik notu. Bu göstergenin üç çeşidi vardır: en yüksek güvenilirlik seviyesi, çok yüksek ve yüksek. Ulusal Derecelendirme Ajansı'na göre, 2013 için güvenilirlik notunda en yüksek dereceler, "Refah", "KIT Finansmanı", "Sberbank", NPF elektrik gücü ile fon aldı. Bunlar sürekli değişen ve değişken ekonomik koşullarda bile taahhütlerini sürdüren şirketler. "Güvenilir" derecelendirmedeki ortalama niş tarafından işgal edilmiştir: Neftegarant, Stalfond, Sberfond RESO, Güven, Uralsib. Emeklilik fonlarının derecelendirilmesi, aynı Ulusal Ajans'a göre, yüksek güvenilirliğe sahip fonlar - Blagovest ve Vneshpromgarant.

emeklilik fonlarının güvenilirlik notu

APF'leri seçmek için ek kriterler

Ancak, sadece emeklilik fonlarının derecelendirilmesi değilbelirli bir şirketin seçiminde belirleyicidir. Firmanın ne kadar uzun olduğunu bulmak gerekir. Kural olarak, daha yaşlı, hak ettiği daha fazla güven. Emeklilik fonları faaliyetlerine başlamadan önce bir lisans almakla yükümlüdür. Bu lisanslar belirli bir süre için yayınlanır, ancak aynı zamanda kalıcı olanlar da vardır. Ayrıca, özel fonların performansının değerlendirilmesinde, emekli maaşı, emtia rezervlerini oluşturan emeklilik rezervleri gibi göstergeler dikkate alınmaktadır. Bir UFY'nin işleyişine ilişkin kriterler, zorunlu sigorta sistemine katılan müşterilerin yanı sıra emeklilik tasarruflarını şirkete emanet edenlerin sayısıdır. Bu ya da diğer göstergeler ne kadar yüksekse, seçilen fonlara güvenmek için daha fazla sebep. Şirketlerin göstergelerini karşılaştırırken, bir yıl boyunca değil, birkaç yıl boyunca veriler tarafından yönlendirilmesi arzu edilir.

Rusya'da devlet dışı emeklilik fonlarının derecelendirilmesi

önlemler

Ticari fonların faaliyetleri düzenlenirmevcut Rus mevzuatı. Buna ek olarak, 2012 yılında, ilgili düzenlemelerin kabul edilmesinden sonra, devlet dışı emeklilik fonlarının sayısı yarıya düştü ve yüzün üzerinde gerçekleşti. Temel olarak en büyük şirketler kaldı. Bu firmalara devletin kontrolü yıldan yıla zorlaşıyor. Böylece Ruslar paralarından korkmazlar. Emeklilik tasarruflarının yerleştirilmesinin yılda bir kez değiştirilebileceği unutulmamalıdır. Bunu yapmak için Emekli Sandığı Kurulu'na bir başvuru yazmanız gerekmektedir. Gelecekteki emekli maaşı ile firma arasında bir ilişki vardır ve bu da ilişkilerin güvenilirliğinin bir garantisidir. Asıl mesele, bugün gelecekteki emekli maaşınızın oluşumunda aktif bir rol almaktır. Büyük bir tecrübe kazanmak, emeklilik fonu için gerekli kesintilerden maaş almak ve emeklilik maaşının birikimli kısmını gelir fonlarına yerleştirmek avantajlıdır.

Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 2019

Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 2019

Related news

 • Ter Kokusu Ve Koltuk Altı Kokusu Nasıl Giderilir
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • HÜRREM GÖZÜ BONCUĞU İLE TIĞ OYASI TARİFİ
 • Omega 6 Nedir, Hangi Yiyeceklerde Bulunur, Zararları Nelerdir
 • Warfyus daki bilinmeyen koşullarla gizli başarı: tüm bilgiler

 • Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 92

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu


  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 57

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 7

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 62

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 67

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 38

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 66

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 49

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 90

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 90

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 94

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 94

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 61

  Emeklilik tasarruflarını kime emanet etmek Emeklilik fonlarının notu 57