Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecekEinstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek

20.05.2019

Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 61

Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek

Son yıllarda pek çok anne-baba,çocuklarının merak göstermediğini, doğa ve sosyal yaşam fenomeniyle ilgilenmediğini, daha az okuduğunu ve soru sormasını, "atıcılar" ve sosyal paylaşım gibi bilgisayar oyunları üzerinde daha fazla vakit geçirdiğini belirtti. Bu arada, çocuğun dikkatini ilginç ve faydalı etkinliklere çekmek mümkündür: kitapları birlikte okumak, eğitim programlarını izlemek, gelişim oyunları oynamak, tiyatroları ve müzeleri ziyaret etmek, örneğin Einstein Müzesi (Volgograd).

Einstein Müzesi Volgograd

Müze hakkında dikkat çekici olan şey nedir?

Einstein'ın eğlenceli bilim müzesi (Volgograd)ziyaretçiler sadece sergiler görüntülemek yok, ama aynı zamanda alışılmadık bir deneyde yer alan, matematik ve diğer bilimler bilgisi olan, fizik kanunlarını öğrenmek, heyecan verici oyun oynamak, böylece ilk etapta benzer kültürel tesisler farklıdır. Bir dinlenme ve gösterim alışverişi için rahat kafe sunulmaktadır.

Müzede sadece danışmanlar değil,detay bu veya sergi hakkında bilgi verecek, aynı zamanda genç araştırmacılar tarafından deneylerin yürütülmesini denetleyecek, ilginç oyunlar ve yarışmalar düzenleyecek. Bu bilgiler eğlenceli, hem çocuklar hem de yetişkinler için erişilebilir bir şekilde sunulmuştur, bu nedenle karmaşık bilimsel kalıplar herhangi bir görünür çaba harcamadan kavranmaktadır. Gösterime dair yorumları son derece olumlu olan Einstein Müzesi (Volgograd) devasa bir laboratuara benzer.

Sıradışı sergiler

Eğlendirici bilimler Müzesi Einstein Volgograd

Yıldırıma dokunabilir miyim? Einstein Müzesi'ni seçerse Evet, (Volgograd). Yıldırım etkisini taklit eden elektrikli aletler cam kürelerle çevrili olduğundan, müze duvarlarında bu doğa fenomenine dokunmak kesinlikle güvenlidir.

Gerçek bir fantezi konumdurSabun kabarcığı içinde adam. Aslında, hiçbir şey buna karmaşık değil. Kabarcıklar özel bir cihaz vasıtasıyla üflenir ve ziyaretçiyi yavaş yavaş kapatır. Sabunlu topun zamanla patlamamasını sağlamak için, sabun ve su oranı özel olarak seçilmiştir.

Tırnaksız bir köprü var mı? Bu inanılmaz görünüyor, ancak müze personeli bu tür inşaat ilkesini açıklamaktan mutluluk duyacaktır. Mesele, kütüklerin özel olarak istiflenmesinde ve tutturulma yolunda. Bu köprüler, kemerler, korkuluklar, diğer mimari detaylar ile desteklenmiştir. Çivisiz bir köprü modelinde, tahta çubuklar bulmaca prensibine göre bağlanır, böylece bir kemer ortaya çıkar.

Neye benzediğini bilmek çok meraklıDünyadaki en büyük tank olarak görülen tanker, “şapka içindeki iş” ifadesinin nereden geldiğini, Galileo Galileo teleskopunu görüp, en güçlü deniz düğümlerini nasıl bağlayacağını öğrenir. İşte böyle olağanüstü bir Einstein Müzesi (Volgograd), kurumun bir fotoğrafı (iç) aşağıda görülebilir.

Einstein Volgograd fotoğraf Müzesi

Müze danışmanlarından ilginç gerçekler

Birçok harika insan (T. Edison, Charles Darwin, A. Einstein, W. Disney ve diğerleri) bir zamanlar değersiz ve hatta zihinsel olarak geri çekildi. D Mendeleev'in periyodik sistem elementinin mucidi kimyada üç kimyacılığa sahipti ve otomobil imparatorluğu Henry Ford'un başı birkaç kez iflas etmişti. Radyo Marconi'nin yaratıcısı, kelimelerin uzaktan aktarılması fikri yüzünden, bir psikiyatreye bile gitti. Fakat bir süre sonra radyo sinyalleri denizcilerin hayatlarını sıkıntı içinde kurtardı.

Zehirli bir yılanın ısırığının ölümcül olduğu bilinmektedir.Tehlikeli, ama ortaya çıktı, herkes için değil. Terrarium Abu Sinha'nın bir personeli bir kez bir kobra ısırdı. Adam sadece acı çekmedi, bir ısırık bile hissetmedi. Bilim adamları bu adamın kanının sıra dışı özelliklere sahip olduğunu keşfettiler. Ebu bedenindeki yılan zehiri, daha sonra besinlerin sentezlendiği elementlere ayrılır. Sinha kan grubu, var olan grupların herhangi biriyle uyuşmaz, çünkü Dünya'da benzeri olmayan eşsiz bir kompozisyona sahiptir.

Biyoloji derslerinde okulda, çocuklar bunu öğrenirMantar bitki ve hayvanların işaretlerini birleştirir. Ama mantarlar hareket edebilir mi? Bu canlı organizmalar, yeryüzünün altında kökler kuruyor ve mantar yaratıyor. Bir ölçüde, miselyum oluşumu bir hareket olarak kabul edilebilir, ancak uzayda hareket eden bir mantar vardır. Plazmodyum denir.

Einstein Müzesi'ni (Volgograd) ziyaret ederseniz yukarıdakilerin hepsi ve daha fazlası kişisel olarak duyulabilir.

Einstein Museum Volgograd yorum

Eğlenceli Denemeler

Herkes bir satranç tahtasının neye benzediğini bilir. Biraz siyah beyaz hücreleri değiştirirseniz ve görüntüyü zemine taşırsanız, o zaman optik bir yanılsama olacaktır. Odanın bir köşesinde duran bir kişi bir cüce gibi görünecek ve karşı köşeyi alan kişi dev. Bir köşeden diğerine geçilirken, deneyin katılımcısının kademeli olarak büyümesi yanılsaması yaratılır.

Einstein Müzesi Volgograd nasıl ulaşılır

Bir balonun üzerine biraz sıkarsanızTuruncu, sonra iplikteki oyuncaktan iz bırakmayacak. Gerçek şu ki portakal, lastiği çözen bir kimyasal madde olan limonen içerir. Bir çakmak getirirsen yeni söndürülmüş bir mum yakabilirsin. Yükselen siste parafin izleri vardır ve bu nedenle ateş vardır.

Sert haşlanmış tavuk yumurtası sürünecek mibir şişe? Evet, ona yardım ederse. Şişenin boynu bitkisel yağ ile yağlanır, yanmış kağıt kabın dibine düşer, bundan sonra boyun bir yumurta ile kapatılır. İçerideki yumurtaların "itilmesi", ısıtılmış havanın soğumasından sonra oluşan düşük basınçtan kaynaklanır.

Bu tür deneyler çocuklar için çok ilginçtir, ancak deneyleri sadece yetişkinlerin rehberliği altında incelemek mümkündür. Ve hatta tüm aile daha iyi Einstein Müzesi'ne (Volgograd) git.

Müze nerede bulunur ve nasıl çalışır?

Çatı altında toplanan kültürün kurulmasıÇok ilginç ve sıra dışı sergiler var, iki yıl boyunca Lenin 70 numaralı evdeki şehir sakinlerine ve ziyaretçilerine açıktı. Açılış saatleri günlük 10 ila 20 saat arasında. Geziler için grup başvuruları kabul edilir.

Einstein Müzesi (Volgograd): bilgi hazinesine nasıl gidilir?

Müzeden uzak olmayan Merkez Kültür ve Spor Parkı'nın durağı. Burada ST, ST 2 metro otobüsleri, servis otobüsleri, troleybüs №№ 1, 8, 8А, otobüs sayısı 37 dur. En yakın metro istasyonu Pionerskaya olduğunu.

Müze ve yönetim personeli her ziyaretçiye sevinir.

Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecekEinstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek

Related news

 • 1 hafta da 4 kilo verdiren karanfil çayı tarifi
 • Örümcekli Gelin Yeleği Modeli
 • Değişiklikler Kitabı ile Kehanet
 • Beyaz peynirin faydaları Her gün bir kibrit kutusu peynir
 • Rüyada Tehdit Etmek Görmek Ve Tehdit Edilmek

 • Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 58

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek


  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 70

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 100

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 82

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 4

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 39

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 95

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 7

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 85

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 64

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 35

  Einstein Müzesi (Volgograd) hem çocukları hem de yetişkinleri ilgilendirecek 83