Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlamEfsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam


Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 77 04.02.2019, 08:37

Efsanevi "Belkin's Tale": özlü ve gizli bir anlam

Edebiyat için okul müfredatı var.Klasik ve romantik Alexander Puşkin'in dikkat çekici eseri. Şair kendisi ve yazar, yazarlığını, kurgusal bir karaktere (Ivan Petrovich Belkin'e) vermeyi başaramadı. “Belkin'in Hikayesi”, kısa bir özeti, erken yaşlardan herkese kesinlikle bilinir, farklı kahramanların günlük peripete'leri hakkında beş eşsiz hikâye. Onlar sadece kısa hikayelerini ileten, bu sahnelerin ara sıra tanıklığı haline gelen anlatıcı tarafından birleştirilir.kısa hikaye

"Belkin'in Masalları" hakkında beş ayrı hikaye vardırsıradan insanlar, geniş Rus İmparatorluğunun farklı bölgelerine dağılmıştı. Bunlar, zamanın gerçeklerinde bulunan dramalar, komediler ve parodiler. Ama şimdi bile modern dünyada yer alıyorlar. İçlerinde kişinin kendi mutluluğu için mücadelenin teması kırmızı bir ipliktir. Her insan için farklı ve ona giden yol da farklı. "Belkin'in Hikayesi" nedir? Bu dünyevi mutluluğun kısa içeriği, dünyevi bilgelik, genel kabul görmüş ahlakın ve günlük davranışların temelleri.

"Belkin's Tale": kısa bir özet

Belkin hikayesinin bir özetiİlk hikaye "Shot" denir. Silvio'yu anlatıyor - güçlü bir karakteri ve egzotik ismi olan cesur bir adam. Geriye kalan bütün zorlu hayatı ve ordu garnizonlarını biliyordu. Kaderin onu şımartmamış olduğu gerçeğine alışmıştı ve bütün faturaları ödemeye alışmıştı. Bir kez, bir düelloda, her zaman başarının eşlik ettiği başka bir erkekle tanıştı. Ölümden bile korkmadı. Düelloyu terk ettikten sonra, evleneceği birkaç yıl içinde Kont'u arıyor. Silvio ona bir ders verdi: her zaman sahip olduklarınızı beslemeniz gerekir.

Hikaye "Kar fırtınası" hakkında romantik bir balladEşit olmayan sevgi ve ebeveyn yasağı. Bir kar fırtınası altında küçük bir kilisede evlenmek için sevgi dolu bir çift gizlice kaçar. Ancak, alas, mutluluk kısa ömürlü oldu: Ebeveynler yoksul damadı kabul etmesine rağmen, yakında ölür.

"The Undertaker" da anlatıcı, dinleyicilereOnun misafirler için ölü davet Adrian Prokhorov, gri gündelik hayatı. Ünlü opera Don Juan olduğu gibi, onlar ona gelir. Ama gündelik kaygılar ruh cenaze bile korkmuş gelen kabalaştırıp. Kahraman her misafir cenazesi ayrıntılarını hatırlamak başladı: onlara sabah Kazanılan olarak tabut vardı ne ... O sadece karanlık bir rüya anıları attı ve görevine döndü.Puşkin'in kısa hikayesi

"Genç hanım köylü kadını" mutluRus Romeo ve Juliet'in hikayesi. Ve "Stationmaster", "Belkin's Tale" döngüsünün en iyi parçasıdır. Özeti, kızının ve babasının, birbirlerini özlemleyen, akıl ve hislerin mücadelesi olan ayrılığıdır. Vyrin'in ölümü ve asil genç hanımının mezarına yaptığı ziyaret, yaşlı adamın tüm işkencelerinin boşuna olduğunu gösteriyor: Dunya mutlu ve sevgilisi bir alçak değildi. Kızın son "affetmesi" çoktan küçük bir höyükle konuşmuştu.

Bu beş hikaye bize küçük bir şey olmadığını vebüyük insanlar. Bunun için kendini sorumlu kaderini uydurandan bir adamın sadece vardır. bu zor derste bir araç kalıcılık, daha iyi, daha metanet, cömertlik ve hakiki aşka inancı. Puşkin'in yazdığı buydu. hayatın anlamı üzerine yansıtmak için okuyucuyu zorlayarak, doğal deha sanatsal ifade, güzelliğini ifade edemez bir özet hangi "Belkin".

Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlamEfsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam

Related news

 • 2019 iPhone Fotoğraf Ödülleri’ni kazanan kareler
 • Okullar Başlamadan, Bulaşıcı Hastalıklara Karşı Önlem Alın
 • Bradley Şekersiz Kek Tarifi
 • Beşiktaş 10 kişi kaldığı maçı kazandı

 • Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 78

  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam


  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 38

  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 15

  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 53

  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 89

  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 15

  Efsanevi Belkins Tale: özlü ve gizli bir anlam 2