Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam 2019

Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam 2019 Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

Efsane "Zeus'un Doğuşu": özet, anlam

Sayısız tanrıAntik çağların ve daha sonraki dönemlerin eserleri, bahsettikleri zaman, güzel ve görkemli, yetişkinler ve bilge deneyimler gibi görünürler. Bununla birlikte, antik Yunan mitolojisi birçoğunun doğumu ve çocukluğunu tanımlar. Onları uzak geçmişe tapınan insanlar için, tanrılar her zaman tanıdık görüntüde görünmüyordu. Böylece, "Zeus'un Doğuşu" efsanesi, Olimpos Dağı'nın ölümsüz sakinlerinin başı olan büyük bir gök gürültüsünün doğumunu anlatır. Şimşek ve gök gürültüsü genç bir efendinin görüntüsü, yetişkin hipostasisi olarak antik mirasta eşit derecede önemli bir yer kaplar.

Gök Gürültüsünün Kökeni

Tarihe mitolojik değil, dönersekZeus'un ataları, çeşitli kültürel geleneklerde aramaya değer. Araştırma bilim adamlarına göre, Tanrı isminin kökeni Hint-Avrupa'dır. "Açık gökyüzü", "ışık", "gün" anlamına gelir. Zeus'un bir çok özelliği ve niteliği, geleneksel imajının diğer, daha önceki kültürlerin etkisi altında oluştuğuna inanmamızı sağlar.

En eski bulunan kanıtThunder'ın ibadeti 15-13. Yüzyıla tarihlendirilmiştir. MÖ. Tanrı'nın yaşamının anlatıldığı kil tabletlerde, doğum ve çocukluk hikayesi de verilir.

Bilgi kaynakları

Antik mit "Zeus'un Doğuşu"çeşitli versiyonlar ve sık sık farklı yazarlar tarafından ortaya konulur, bu da bu dönemin kültüründe önemli rolünü gösterir. Araştırmacılara anlatının ayrıntılarının kaynakları, 8. yüzyıla kadar uzanan Yunan düşünürlerinin metinleridir. M.Ö. II. çağımızın Efsanenin nüansları bir sürü aslen pagan inançların saçmalığını ve boşluğunu açığa çıkarmaya çalıştı yazarların çalışır sayfalarında erken Hıristiyanlık (II-V yüzyıllarda. BC) bulunan, anlatının en eski sürümlerinde içeriyordu. Yüzyıllar sonra, onları dikkatli bir şekilde analiz etme ve tutarsızlıkları tespit etme çabası unutulmamasına, çok sayıda efsanenin korunmasına yol açmıştır.

Efsane "Zeus'un Doğuşu" da zaten bulundu.bahsedilen kil tabletleri. Zeus çocuk araştırmacılarının kültünün bazı detayları antik çağın sanatsal kültürünün çeşitli anıtlarını keşfediyor. Bunlar seramik, bozuk para ve benzeri resimlerdir.

Zeus'un doğuşu efsanesi: bir özet

Thunderer, Kronos'un (Kronos) Titansının oğluydu veRhea. Zeus, babası Uranüs (Uranüs Cronus eşi Gaia Dünya rahminde dünyaya çocuk döndü babasına iğdiş) başına gelen aynı kaderi bekliyor korktu. Kocakarı ona gereken tüm bebekler getirmek için eşi emretti ve çocukları yiyip bitirdi. Zeus tarafından hamile olan Ray, o eşini zekâsı karar verdi.

Uranüs ve Gaia adaya saklanmalarını tavsiye ettiGirit. Orada, mağarada, Rhea gelecekteki gök gürültüsünü doğurdu. Zeus Girit'te kaldı. Arkasında, perileri Fikir ve Adrastea'ya baktı. Bebeği Amalfean keçi sütü ile sulandırdılar ve arıların getirdikleri balla beslediler. Mağarada yeni doğanın kurbanları, yarı tanrıları ve savunucuları durdu. Zeus ağlamaya başladığında her zaman kalkanlarda kılıçları vuruyorlardı, böylece kimsenin nerede olduğunu bilmiyordu.Zeus'un doğuşunun efsanesi

seçenekleri

Efsane "Zeus'un Doğuşu" da diğer birkaç tanesinde de bilinmektedir.seçenekler. Bunlardan birine göre, Rhea, Lictus bölgesindeki büyük tanrıyı üretti ve daha sonra Dikte Dağı'nda sakladı. Başka bir versiyona göre Zeus dağda Likeye doğdu.Zeus'un doğuşunun antik efsanesi

Kronos'un daha genç görünmemesi içinOğlum Ray ona bebek bezi ile sarılmış bir taş getirdi. Titan karısından aldatma beklemiyordu ve ne olduğunu anlamadı. Zeus büyüdüğünde, kehaneti yerine getirme zamanı gelmişti.

Olimposlular

 Zeus'un doğuşunun efsanesi

Bir süre sonra Zeus oldugüzel ve güçlü bir adam. Annesi, erkek ve kız kardeşlerinin çektiği acılar yüzünden babasına intikam almak istedi. On yıl boyunca Crohn ile savaştı, ancak sonunda kazandı. Zeus onu kardeşlerini kızdırdı. Titanın rahminden Poseidon, Hades, Hera, Demeter ve Hestia geldi. Efsanelerin "Zeus'un Doğuşu" dediği gibi, Olympus genç tanrıların en sevdiği yer haline geldi. O zamandan beri, dağın şerefine, Olimpiyat olarak adlandırıldılar. Mitleri Zeus Olympus'un doğumu

Kronos ve diğer titanslar devrildi veTartarus'ta hapsedildi. Hera, Zeus'un eşi oldu, doğumda eşlerin ve kadınların hamisi. Demeter tarlalara, hasatlara ve berekete ve Hestia'ya - komuta etmeye başladı. Aidu, ölülerin ve Poseidon - okyanusların, denizlerin ve nehirlerin yeraltı krallığına sahipti. Zeus, Olimpiyat tanrılarının başında durdu.Antik Yunan mitleri Zeus'un doğumu

değer

Eskilerin mitlerini dolduran tüm hikayeler gibiZeus'un doğumu olan Yunanistan, araştırmacılar için sadece sanatsal açıdan değil. Işık ve çocukluk üzerine Thunderer'in ortaya çıkışının anlatısı, Tanrı'nın imgesinin semantik yükünü, antik çağın kültündeki rolünü daha iyi anlamaya yardımcı olur. Ek olarak, "Zeus'un Doğuşu" efsanesi, Yunan ritüel geleneklerinin kökenini anlamak için gerekli olan belli bir malzemeyi ekler. Diğer kültürlerin etkisinin izleri, birkaç farklı etnik grubun etkileşiminin sonuçları görülebilir.

Bir özeti olan Zeus'un doğum mitiMakalede, bu nedenle, antik kültür hakkında bir bilgi kaynağı temsil eder. Dikkatli bir şekilde okunması, Antik Yunan'ın mitolojik ve ritüel gelenekleri hakkında çok şey öğrenmeye yardımcı olacak, farklı motiflerin ve farklı kökenlerin konularının etkileşimlerine ışık tutacaktır. Bu anlamda, tanrıların çocukluğu ve gençliği, imgelerini yorumlama, ritüel ibadet ve vahşetin özünü anlama sürecinin ayrılmaz ve önemli bir parçası haline gelir.

Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam 2019

Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam 2019

Related news

 • Kalpli En Güzel Saç Örgü Modelleri
 • Eller terleme
 • Neden Karnavalı yakıyorlar ve daha önce ne var
 • Bebeton - her vesileyle puset
 • Evde İskender Yapımı Videosu

 • Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam


  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam

  Efsane Zeusun Doğuşu: özet, anlam