Efektif Ekspektoranlar 60 20.01.2019, 18:40

Efektif Ekspektoranlar

Ne kadar zor olursa olsun, çocuğu,Soğuk algınlığı her zaman mümkün değildir. Normal bir kış yürüyüşünden sonra bebek öksürmeye başlar. Bu nedenle, böyle zamanlarda, el altında bulunan çocuklar için balgam söktürücülerin bulunması önemlidir.Elbette, önce bir doktora gitmeniz gerekiyor, gerekli tüm ilaçları reçete edecektir. Kendi kendine ilaç vermeye, özellikle de küçük bir çocuğa söz konusu olduğunda, gerekli değildir.

Efektif Ekspektoranlar farklılıklar vardır: sentetik ve doğal. En yaygın olanını düşünün.

İlk olarak, tabii hemşirelik ücreti, doğal tedavilere atıfta bulunurlar. Üç tür var.

Göğüs 1 numara topluyor. Bileşim şu otları içerir: anne ve üvey anne, kekik ve hatmi. Aşağıdaki şemaya göre uygulayın: 10 gram koleksiyon, dikilecek su kaynatın (500 ml yeter) ve bir buçuk saat ısrarla. Yemekten önce çocuklara verin. En küçüğü azami bir kaç çay kaşığı, bir seferinde 100 ml'ye kadar büyük çocuklar olmalıdır.

Göğüs toplama numarası 2. Kompozisyon, muz, meyan kökü ve anne ve üvey anne içerir. Yukarıdaki şemaya göre resepsiyon.

Göğüs toplama numarası 3. Çam tomurcukları, rezene, meyan kökü, adaçayı, hatmi yoğurt ve anason içerir. Aynı şemayı uygulayın.

Çocuklar için sentetik balgam söktürücü maddeler var. Bunların arasında genel olarak aşağıdakiler atanır:

1) Tıbbi ürün "ACTS". Bu ilaç doğrudan seyreltilmesine ve sonunda öksürme durmalarına neden olan balgamını etkiler. Bu ajanın, mukus veya pürülan olsun, herhangi bir orijinli balgamı sulandırdığı unutulmamalıdır. İlaç, çocuğun yaşına göre dozajlayın. Böylece 2 ila 5 yaş arasındaki çocuklar 100 mg için üç kez ilaç verilir. 6 yaşından 14 yıla kadar günde 2 kez 200 mg ilaç verilir. Tedavi süresi, doktor tarafından belirlenir.

2) Ambroksol ilacı. 30 mg aktif madde ile tablet şeklinde üretilir. Bundan başka, söz konusu preparasyon şurup formunda ve içeri soluma için bir çözelti içinde bulunabilir. 30 mg, ardından büyük çocuklar (5 ila 12 yıl), - yaş, 15 mg 5 yaşın altındaki çocuklar için 7.5 mg atama. Her yaşta ilaç üç kez verilir.

Ekspektoranlar çocuklar için bol miktarda sıvı ile yıkanmalıdır. Böylece, etki daha hızlı olur, özellikle balgamı sulandırmak için bir sıvının olması gerekir.

Solunum ile ilgili olarak, 5 yaşın altındaki çocuklar için, ekli talimatlara göre günde 2 defa kadar 2 ml Ambroxol ilacı kullanın. 5 yaşından büyük çocuklar - günde birkaç kez 3 ml.

Bir tane daha detaylı hazırlık var -"Lasolvan". Ayrıca şurup, tabletler ve inhalasyon için bir çözelti şeklinde de mevcuttur. Çocuklar genellikle çocuk şurubu, günde 3 öğün çay kaşığı reçete yazıyor. Tedavinin seyri çocuk doktoru tarafından belirlenir.

3) Tıbbi ürün "Bromhexine". Bu ilaç, Sovyet zamanlarından beri kullanıldığından, birçoğuna aşinadır. Şurup şeklinde veya tablet şeklinde üretilir. Balgam akıntısını teşvik eder.

2 yaşından küçük çocuklar için 2 mg ila 3 tablet reçete edilir.10 yaş arasındaki çocuklar 6, 4 mg - 2 - 6 yaş arasındaki çocuklar için günde alıcı ilaç ve ergenlerin 6-8 mg 10 yılda - 8 mg, aynı sayıda göre - bölünmüş 3 dozlar halinde günde . Şurup çocuğun yaşına göre 2-3 çay kaşığı reçete edilir.

Birçok ebeveynler, beklentileri olanlara inanıyorDoğal kökenli çocuklar için fonlar, sentetik olanlardan çok daha etkili ve daha güvenlidir. Ama bu her zaman böyle değildir. Doğal preparatların sebze bileşenleri, küçük çocuklarda alerjiye neden olabilir, bu da sorunlara katkıda bulunur. Bu nedenle, pediatristler kendi kendine ilaç önermemektedir, yakındaki bir sağlık kliniğinden yardım istemek daha güvenlidir.

Böylece, çocuklar için bir balgam sökücüBebek vücudunun özelliklerini dikkate alarak, çocuklar için bir çocuk doktoru seçin.

Efektif EkspektoranlarFotograf galeriler resim Goruntuler

Related news

 • Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar
 • YAN KAFESLİ AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Andrei Proshkin: biyografi ve filmler
 • PLASTİK ŞİŞEDEN PENGUEN ŞEKLİNDE KUMBARA YAPILIŞI

 • Efektif Ekspektoranlar 76

  Efektif Ekspektoranlar


  Efektif Ekspektoranlar 16

  Efektif Ekspektoranlar 77

  Efektif Ekspektoranlar 14

  Efektif Ekspektoranlar 55

  Efektif Ekspektoranlar 73

  Efektif Ekspektoranlar 84